Návrat velkého blondýna

• Francie Le Retour du grand blond (více)

Když hraje na housle, je obdivuhodný, když si hraje na agenta, je k popukání. Pierre Richard postrach tajných služeb... Houslista Francois Perrin byl zcela náhodně vybrán v davu na letišti jako vějička, na kterou se měl chytit ctižádostivý náměstek velitele tajné služby plukovník Milan. Ten se totiž chystal intrikami zkompromitovat nejvyššího šéfa a obsadit tak jeho místo. Náměstek Milan strojil na záhadného velkého blondýna ty nejdůmyslnější léčky, poslal na něj svou nejsvůdnější a nejschopnější agentku Christinu a pak už měl jediné přání – zlikvidovat ho. Ale vše se mu jaksi vymklo z rukou: Christina se do Perrina zamilovala a do pečlivě nastražených pastí padali především Milanovi lidé a posléze i on sám... Pokračování veleúspěšné komedie režiséra Yvese Roberta Velký blondýn s černou botou, patří mezi to nejlepší ze zlatého fondu francouzské komedie. (Česká televize)

ostravak30

Osobně rozdíl mezi prvním a druhým dílem nevidím. Oba jsou relativně vtipné a mají opravdu povedené a zábavné gagy a scénky, ale též obsahují plno hluchých míst. Děj tady navíc mírně stagnuje, kdy  je sice opět nevědomky sledován, ale pak se (ne)stává agentem sám, ovšem pořádná zápletka chybí. ještě dodám, že hudba byla v obou filmech skvělá. ()

Milivoj

Důstojné pokračování prvního dílu, víc "Richardovější". Možná už ne na plných pět hvězdiček, ale pořád je to klasika, intrikáni i ntrikují jako vzteklí a i po letech je to výborná zábava. ()

DooFooS

Po těch letech je humor tak trochu vyčpělý a krom několika momentů, které mě rozesmály jsem jen vzpomínal, jak jsem to hltal, coby capart. Zkrátka dětem to jednou pustím rád, ale sám se na to dívat už nebudu. ()

PetrJulian

Nemůžu se ztotožnit s názorem, že pokračování bylo lepší než originál. První půlka už tak krátkého filmu byla notně o ničem a téměř se nebylo čemu zasmát. Teprve v druhé půli to dostalo grády a vynahradilo to nudu první poloviny. I tak to ale nešlo zachránit na víc než 60%. P.S. Tosim - nepočůrával se do pěti let, ale do dvanácti :)- ()

SB

Narozdíl od jiných si nemyslím, že jde o lepší pokračování. Děj je již značně překombinovaný, několikrát nelogický a křečovitý. Celkově se film řadí spíše k bláznivým komediím. Lehkost prvního dílu chybí. ()

Peči

Pokračování Velkého blondýna mi přišlo dějově krapet slabší než jednička, ale vysoké hodnocení čtyř hvězd je adekvátní. ()

zigy

Srovnání s prvním dílem? VŠECHNO je rychlejší a nápaditější: hudba, dialogy, děj.....vtipu je taky dostatek a to druhu bláznivého....mi milovníci tohoto druhu humoru zaplesáme, ostatní se jen třeba pousmějí, ale myslím, že dobrá nálada z tohodle filmu čiší tak, že má skoro chuť dát pět hvězd. Líbily se mi hudební variace na Jamese Bonda. A další plus oproti jedničce: mj. Joffrey Langmiler v dabingu!:) ()

PTuranyi

Ako názov samotný napovedá veľký blondín sa musí vrátiť. Objavil sa totiž premotivovaný kapitán Cambrai, ktorý sa rozhodol odhaliť Françoisa Perrina, aby mohol obviniť "vrahov" plukovníka Milana. Ten padol do pasce plukovníka Toulouse v predchádzajúcom filme. Toulouse teda rozohráva znova veľkú hru najprv Perrina zabiť, potom ho vydávať za špióna a znovu zabiť. Zmeny cieľa prinášajú nové komické situácie. Pierre Richard tak strieda polohy zamilovaného zmätkára a drsného Jamesa Bonda. To sa nezaobíde bez množstva gagov. Likvidácia agenta zátkou zo šampanského, privrznutý prst v kanále a rozbíjanie hodiniek fingovaným protivníkom je len malý výber. Všetko klape ako v prvom filme, takže pokračovanie za ním vôbec vôbec nezaostáva. ()

miraporthos

Nemůžu si pomoct, ale oběma "Blondýnům" podle mě něco chybí... Ve srovnání s jinými komediemi Mistra Richarda asi víc absurdna a bláznivých gagů. ()

gizi

Pokračování Velkého blondýna už není skoro žádné legrace, celkem zklamání, 70% a 3*, 26.4.2013. ()

evangelik

Nemůžu si teď vzpomenout, jestli, jsem někdy viděl na objednávku natočené pokračování, které by svojí kvalitou předčilo původní kus. Tohle rozhodně není výjimka - o něco málo slabší než "Černá bota". Ale jenom o něco málo, ve většině případů bývá pokračování spíš propadákem.... ()