Návrat velkého blondýna

Návrat veľkého blondína

The Return of the Tall Blond Man

Komedie

Francie, 1974, 81 min

Velký blondýn s černou botou me nijak zvlast nezaujal, takze jsem od pokracovani nic moc necekal, ale nastesti bylo lepsi nez prvni dil. Pierre Richard byl vybornej, ale jakmile se prevlik za agenta a zacla hrat drsnacka hudba tak to byla dokonalost. Samozrejme ne vsechny forky jsou tak vtipne, ale velka cast byla vyborna (prichod jako agent, cela prestrelka, karate, cteni ze spisu atd.) Skutecne vyborna zabava.(21.8.2005)

Druhý díl Blondýna trpí všemi neduhy, které si divák jen může domyslet. Dějově se skáče na příliš velkém prostoru a tak po úvodním Riu se dostáváme zpět do Paříže. Mezitím nastávají jednotlivé zvraty, kdy ani na moment není dopředu jasné, zda-li to náš oblíbený blondýn vlastně celé přežije. Vyšetřující detektiv mě zrovna dvakrát nebavil. Zato Toulouse se svým věrným Perrachem stále vymýšlejí kterak si nakonec zachránit zdravou kůži. První díl okypoval velikou lehkostí, kterou již ten druhý ztratil. Humorných situací je poměrně hodně, ale již nejsou tolik zajímavé. První díl je ve své podstatě nadčasovou záležitostí. Druhý díl je zkrátka již jen druhý. 60%(11.7.2008)

Vtipné gagy tu stále jsou (za všechny ten, kdy je Perrin zahrabaný v písku na pláži), ale oproti prvnímu dílu je to o třídu níž. 60%.(14.10.2006)

Francois Perrin alias Velký Blondýn se vrací... Druhé pokračování skvělého Velkého blondýna s černou botou je dokonce o něco lepší, Richard dostal více prostroru a rozehrává svou typickou ztřeštěnou komiku, Jean Carmet jako přítel Maurice je ještě lepší a legračnější a Jean Rochefort je prostě dokonalý...(22.9.2004)

Oba filmy o velkém blondýnovi tvoří velice vyvážený celek, kterýmu vévodí scéna na letišti. V té je zobrazena celá škála pocitů francouzského filmu, který se umí po svém bránit a ubránit Hollywoodu. Dozvuk scény s koněm je pak obzvláště humorný.(12.3.2009)