Dotěrný chlap

• Francie L'Emmerdeur (více)

Nájemný vrah Ralf Milan (Lino Ventura) má objednávku na zastřelení obviněného bývalého vysokého soudního úředníka, který se rozhodl promluvit před soudem. Precizně připravenou akci mu však začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje Francois Pignon (Jacques Brel). Po neúspěšném pokusu se oběsit chce hotelový poslíček zavolat policii, což se Ralfu Milanovi vůbec nehodí, proto se rozhodne, že situaci vyřeší sám. Netuší však, že zbavit se dotěrného chlapa bude nad jeho síly. (borsalino)

noriaki

Francouzská cholerická komedie s vynikajícím Venturou, a k nepřežití otravným Brelem. Ze začátku budí dojem že se jedná o další z řady chladných sedmdesátkových kriminálek s mlčenlivým vrahem v hlavní roli. Tak by to možná i bylo, ale poklidná příprava atentátu je neustále narušována vtíravým Francoisem Pignonem, a hotelovým poslíčkem kteří nejenže odmítají nechat nebohého atentátníka osamotě, ale ještě na sebe přitahují pozornost policie. To Ralf Milan nemůže potřebovat, a proto se rozhodne tomu učinit přítrž. Francis Veber scénář pořádně zamotal, jedna absurdní situace střídá druhou a vytoužený klid na práci se neustále vzdaluje, ale na víc než na průměr to není. ()

klúčik

Lino Ventura ako nájomný vrah sa náhodou stretne s človekom , ktorý sa chce zabiť lebo ho nikto nemá rád... Výborná francúzska komédia v ktorej hrá aj nezabudnuteľný pesničkár J. Brel. Hodnotím 70%. ()

patrikus

Největší paráda !! O něco lepší, než Veberův druhý pokus... Vzácný Brel spolu s Venturou v dokonalé harmonii, stejně, jak to bylo v předchozí spolupráci... MILUJI FRANCISE VEBERA !!! ()

agass

Lino Ventura toho ani moc nenamluví, zato jeho pohled říká vše. Z jeho výrazu jsem uchcával. Divím se, že svýho hotelovýho souseda po deseti minutách nezastřelil. ()

kebom

Osvedčená dvojka od scenáristu Francisa Vebera - "blbec" a "normálny" človek v prepletených a prekvapujúcich sutuáciách. Dvojica však až taká zohratá nebola a film občas pôsobí chaoticky, či skôr tak, ako keby z neho veľa ozaj nepodarených vecí povystrihovali... Veberovi sa neskôr darilo lepšie. ()

mira007

Lino Ventura jako nájemný vrah, kterému život a práci smolně komplikuje zoufalec Jacques Brel. Do poloviny filmu výborná, zábavná věc, ale pak to ztratí dech. Jednoduchý film, kterému dominují herecké výkony obou borců. ()

blazir1

Jeden ze scénáristických vrcholů Vebera. Přestože si tam člověk představuje spíš dvojici Depardieu/Richard(známou z pozdějších věcí od Vebera), tak právě tahle dvojice Ventura/Brel neměla chybu. Ventura za 1, jako vždy, navíc Brel se ukázal být výbornou volbou. Nejenže jako otravnej chlap už od pohledu vypadá, on navíc v té roli doslova exceluje. Já být nájemným zabijákem tak ho zastřelím hned místo pozdravu... ()

HH

Nemotora v podání Jacquese Brela - jak tenhle šikula dokázal znepříjemnit život nájemnému vrahovi :-) ()

MickeyStuma

Výborná komedie s neméně výborným Linou Venturou, kterému dobře přihrává Jacques Brel. Snímek se dokonce v roce 2008 dočkal remaku pod českým názvem ´Osina v zadku´. Pro francouzské komedie typická zápletka, ve kterém bych si plně dokázal představit dvojku Gerarda Depardiea a Pierre Richarda. V jejich provedení by to bylo určitě daleko zajímavější. Ventura je však stejný kabrňák jako Depardie, ne-li lepší, neboť jeho kamenná tvář je naprosto nezaměnitelná. Brel ale na Richarda absolutně nemá. Smíchy za břicho se sice nikdo popadat nebude, ale na pobavení to bohatě postačí. Gagů je tu více než dost a jeden se až podivuje nad trpělivostí onoho nájemného zabijáka při nekonečném otravování člověka zklamaného v lásce s úmyslem sebevraždy. Nestárnoucí francouzská klasika. ()

anitae

Dotěrná nuda o tom jak příšerný chlápek Pignon zničí život nájemnému zabijákovi, celé to bylo spíš k pláči. Slabé 3* ()

Zevon

Komedie, která se, možná i díky Brelovým postojům k západnímu životnímu způsobu, vysílala v televizi několikrát i za éry totalismu. Tehdejšímu oddělení ministerstva kultury pro kontrolu "povoleného" vyžití československého hmyzího národa nejspíše také vyhoval námět, který před vysíláním určitě nezapomněli dobře okomentovat (to si už ale domýšlím). To je ale vedlejší, není záměrem tohoto díla ani žádným posláním kritizovat nešvary, nebo systém. Opravdu se jedná o čistou komedii, kterou poté oprásklo mnoho filmů, bohužel většinou s horším výsledkem. Osobně si myslím, že ve světě začínají chybět herecké osobnosti. Noví jsou umělohmotní, neosobní, bezpohlavní. Zde, ač film sám o sobě není žádný skvost, díky oběma představitelům je vcelku slušnou podívanou. Ventura totiž osobností rozhodně je a Brel se zhostil své úlohy natolik dokonale, že si ještě po tolika letech občas vzpomenu na jeho "Pane Milane, pane Milane!" ()

Tamdydam

Zatím nejhorší film s mým oblíbencem Linou Venturou, jaký jsem viděl. Ten je v tom sice nevinně (kazí mu to jen dabing od Karla Hogera - jako by toho zabijáka daboval Rumcajs), ale to rádoby vtipné hovado, co se mu věčně plete do cesty, film shazuje na nekoukatelné dno. Hrát ho Piere Richard, snad by to bylo k vydržení, ale tahle ne ()

Gig

No to byl nářez. Nájemný vrah coby Jean Valjean Lino Ventura by to jistě zvládl nebýt unaveného životem skvělého sluhy z lorda Lindeseye z příběhů Kara ben Nemsiho Jacquese Brela, Vynikající kriminalní komedire francouzského šarmu. Stejně jako třeba Bezva finta. ()

Delmondo

Nejdotěrnější chlap by byl příznačnější název. Ze začátku je Prignon celkem snesitelnej ale postupem času je na zabití a Lino Ventura si tak na sebe upletl bič když je ho "ujal". Nepochopil jsem akorát jak takovej kokot jako byl Pignon mohl mít za ženu takovou kočku. Klasická Veberovina s vynikajícím a typově přesným Venturou kterému zdatně sekunduje Brel jakožto zřejmě první filmovej Pignon. ()

zigy

To Cupákovo věčné "pane Milane!" mi bude znít v uších ještě dlouho...Největším kladem filmu je právě spojení Brel - Cupák, které je skvostné (doporučuji film Vrahové pořádku, kde hraje Brel zcela, ale naprosto zcela jiný typ postavy). Tohle je už ke konci poměrně slušná bláznivina, což jsem kvitoval, ale moc jsem se celkově nenasmál, nejvtipnější na filmu jsou ty Linovy útrpné anebo naštvané pohledy.....čekal jsem prostě více srandy. ()