poster

Motýl na rameni

 • Francie

  Un papillon sur l'épaule

 • slovenský

  Motýľ na pleci

 • anglický

  Butterfly on the Shoulder

Drama / Thriller

Francie, 1978, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  McGuffin Royale.(2.6.2012)

 • Šakal
  ****

  Otevřel dveře, které neměl, aby se posléze probudil do špatného snu. Ba co hůř, ona je to realita...Nebýt si dobře vědom, nesporných hereckých kvalit a úsporných výrazových prostředků Lina Ventury, silně bych tvůrce podezíral, že ani jemu samotnému, nedali přečíst scénář a divák i ústřední hrdina, tak byli postaveny na startovní čáře, hned vedle sebe, aby iluze naprosté zmatečnosti, nabyla dokonalosti. Takhle příjemně tápat, i po více než šedesáti minutách, nebývá divák každý den svědkem. A byť se posléze ukazuje, že příběh je o poznání prostší, než se tváří, (i) díky závěru, nesnažícím se za každou cenu šokovat (Shyamalane, dívej se a uč) a který je „pouhým“ vyústěním minut předcházejích, se i uspokojivě (pravda, jak pro koho) uzavírá. 75% [Hlavní důvody, proč snímek shlédnout? Lino Ventura a TA atmosféra. Někdy ke spokojenosti, byť ne bezvýhradné, stačí „tak málo“].(28.1.2014)

 • nascendi
  ***

  S ďalším filmom režiséra Deraya som bol celkom spokojný. Námet mi vzdialene pripomínal Troch mužov na zabitie nakrútených o dva roky neskôr. Ak divák bude ochotný bez pripomienok a pochybností tolerovať všetky náhody a peripetie deja, film si určite užije. Aj atmosféru filmu potom môže nazvať krájateľnou. Ja k výrazným kladom filmu môžem počítať iba výkon LIna Venturu v hlavnej úlohe. Preto aj to relatívne nízke hodnotenie.(24.1.2014)

 • LiVentura
  *****

  Klasické krimidrama s Venturou. Ze slavné trilogie. Temné prostředí, jedinec vs. kdosi mocný, zdánlivá bezvýchodnost situace, Ventura byl jedním z mála herců, kterým podobné role slušely.(7.7.2010)

 • Snorlax
  *****

  Lino Ventura, jak jsme byli zvyklí ho vídat, v dusném snímku, atmosféra by se dala krájet a začínáte se bát ve vlastním obýváku. Na takový snímek se hned tak nezapomíná.(25.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace