Motýl na rameni

• slovenský

Motýľ na pleci

Drama / Thriller

Francie, 1978, 95 min

Fantastická atmosféra. Velkoměsto za bílýho dne, kolem spousta lidí, přesto se tam dá prožít nervydrásající příběh, ve kterým je člověk strašně sám.(20.1.2014)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.5.1986, réžia slovenského znenia (ČST Bratislava) = OĽGA RÚFUSOVÁ (20.2.2011)(20.2.2011)

Jako vždy dokonalý charismatický Lino Ventura v drama o tom, jak si mocné síly v zájmu svých her zahrávají s osudy lidí, kteří stojí vně jejich zájmů a bezohledně a netečně jim likvidují životy, snad s dobrým pocitem, že jim to jejich vysoký cíl dovoluje.(24.1.2014)

Lino Ventura, jak jsme byli zvyklí ho vídat, v dusném snímku, atmosféra by se dala krájet a začínáte se bát ve vlastním obýváku. Na takový snímek se hned tak nezapomíná.(25.4.2011)

Skvělý Lino Ventura, který se se zarputilostí jemu vlastní chce dopátrat pravdy, nezmizí během hodiny a půl ani jednou z obrazu a divák od začátku do konce ví (respektive spíše neví) jen to, co on. Ta atmosféra. Ta atmosféra!(9.8.2015)