poster

Motýl na rameni

 • Francie

  Un papillon sur l'épaule

 • slovenský

  Motýľ na pleci

 • anglický

  Butterfly on the Shoulder

Drama / Thriller

Francie, 1978, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Deray rozohráva s divákom veľmi príťažlivú hru, v ktorej sľubuje ťažko odhadnuteľný a prekvapivý záver. Ten sa bohužiaľ nedostaví v tej miere, ako som očakával a tak mi v hlave zostane časom iba spomienka na fotogenickú Barcelonu, sucho skonštatovanú myšlienku filmu a vyjaveného Venturu v pre neho netypickej úlohe. Ja by som napríklad doporučil takému Shyamalanovi natočiť kvôli nakopnutiu svojej kariéry mysteriózny remake, kde by v závere pripravil nadprirodzené prekvapenie a pre finančný efekt sem hodil znova Brucea a napríklad takého Eda Harrisa do úlohy toho, ktorému sedí motýľ na ramene. Prispôsobil by to dnešnému publiku a v druhej polovici by sa to už neťahalo tak, ako solídny originál.(27.1.2014)

 • emma53
  ****

  Já jsem z toho byla celou dobu jelen jako Roland, ale byla jsem tak šíleně zvědavá, jak se to všechno rozmotá a vyjasní, že jsem se od Rolanda v dychtivém očekávání ani nehnula. Výborná atmosféra, skvělý Lino Ventura, ale proč, co, kdo jsou oni ..........smysl toho všeho? - Moje první setkání s Jacquesem Derayem je pro mě přímo výzvou, abych se mu podívala trochu víc na zoubek.(10.8.2013)

 • D.Moore
  ****

  Skvělý Lino Ventura, který se se zarputilostí jemu vlastní chce dopátrat pravdy, nezmizí během hodiny a půl ani jednou z obrazu a divák od začátku do konce ví (respektive spíše neví) jen to, co on. Ta atmosféra. Ta atmosféra!(9.8.2015)

 • honajz
  *****

  Výborný surrealistický film s prvky detektivky a hlavně výbornou filmařinou. Má to i super atmosféru...(3.5.2005)

 • borsalino
  *****

  Ponurá, strhující a nerozpletitelná noirovka, při jejímž sledování mi bylo dost úzko. Záhadné telefonáty, mrtvoly v pokojích, kufřík, objevující se a mizející postavy, Oni… ale kdo a proč? Abych dostal odpovědi na své otázky,zamáčkl jsem se ještě hlouběji do svého „filmového“ křesla. Při závěrečných scénách mě mrazilo… Vynikající snímek s neuvěřitelnou atmosférou.(7.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace