Řemeslo má zlaté dno. Ovšem jen v případě, že ho člověk umí. To se však o dvojici Paolo Villaggio a Renato Pozzeto rozhodně říct nedá. Vrhají se do práce s těmi nejlepšími úmysly, ale všude, kam vlezou, nadělají spoušť. Mají totiž obě ruce levé! Jako údržbáři v kostele moc úspěchu nemají. Jako automechanici na benzínové pumpě zničí několik aut a raději sami odcházejí. Zkoušejí také prodávat vysavače po domech. V jednom hotelu udělají takovou škodu, že tu musí rok pracovat zadarmo. Otevřou si dokonce pohřební ústav, ale po ztracení nebožtíka a zmlácení vdovy to vzdají. Nakonec dostanou nabídku pracovat jako dvojníci, netuší však, že jim jde o život. Jako vždy, když se člověk zaplete s mafií. Ještě, že jejich anděl strážný nad nimi bdí! (oficiální text distributora)

Negrus

Přes sedmdesát procent??? A za co??? Možná tuhle srágoru tak vysoko hodnotí ti, kdo ji znají z dřívějška a je pro ně nostalgickou vzpomínkou na dětství, ale já jsem zvládnul jen prvních 25 minut a pak jsem přepnul na florbal, páč už jsem to nedával.. Pokud hledáte komedii, u které se chcete smát ( a většinou tomu tak bývá, proč si to nepřiznat), tak tohle rozhodně nedoporučuju.. Za těch 25 minut jsem se zasmál jednou (scénka s mikrofonem ve zpovědnici), jinak ubohost, trapnost.. tohle přece nemohlo být směšné ani ve zlatých devadesátých letech.. nebrat.. ()

Dalajlada

Dívával jsem se na to jako malý každou chvílu a řval u toho smíchy. Teď po dvaceti letech mi to přijde vtipné pořád stejně :) ty vtipy jsou fakt nesmrtelný ()

jindrisak3

Pustila jsem si to v domnění, že to bude tak dobré jako Nástrahy velkoměsta, ale bohužel. Sem tam něco k pousmání, ale jinak spíš nuda. Chybí děj. Zasmát se od srdce, to u této trapné komedie nehrozí. ()

megacik

Už dávno som sa tak nezasmial, ako počas sledovania tejto komédie. Tam kde si títo dvaja komedianti robili akože svoju robotu a nehľadiac na ostatných, tam som sa skoro popukal od smiechu. Škoda len toho konca, resp. pár desiatok minút pred koncom. Ku koncu filmu sa už réžia vybrala cestou ala bežné problémy oboch protagonistov, na štýl Fantozzi I., ale to už nejako smiešne nebolo. Škoda, mohla to byť jednička.... ()