Řemeslo má zlaté dno. Ovšem jen v případě, že ho člověk umí. To se však o dvojici Paolo Villaggio a Renato Pozzeto rozhodně říct nedá. Vrhají se do práce s těmi nejlepšími úmysly, ale všude, kam vlezou, nadělají spoušť. Mají totiž obě ruce levé! Jako údržbáři v kostele moc úspěchu nemají. Jako automechanici na benzínové pumpě zničí několik aut a raději sami odcházejí. Zkoušejí také prodávat vysavače po domech. V jednom hotelu udělají takovou škodu, že tu musí rok pracovat zadarmo. Otevřou si dokonce pohřební ústav, ale po ztracení nebožtíka a zmlácení vdovy to vzdají. Nakonec dostanou nabídku pracovat jako dvojníci, netuší však, že jim jde o život. Jako vždy, když se člověk zaplete s mafií. Ještě, že jejich anděl strážný nad nimi bdí! (oficiální text distributora)

HellFireFery

Nejlepší italští komici se sešli a vznikla z toho báječná, bláznivá komedie plná skvělých gagů. Když k tomu připočtu i geniální, původní dabing pánů Postráneckého a Zavřela, tak mi to dává ve výsledku nádherné čtyři hvězdy. ()

bican1

Je zajímavé jak se s věkem mění vkus. Když sem to viděl zamlada tak sem se zasmál víc a nebo si to špatně pamatuju? Je to podobný humor jako u pana účetního. ()

PeteBuck

Ak dáte dokopy dvoch predstaviteľov talianskeho absurdného humoru Renata Pozzetta, ktorý prejde film s jedným výrazom na tvári (asi ako Vlastimil Brodský) a Paola Villaggia, ktorý proste hrá svojho Fantozziho, tak to nemôže dopadnúť zle. Keď je dobrý scenár. A tu bol. Dvojka týpkov, ktorí sa snažia zamestnať, kde sa dá a všade spôsobujú katastrofu. Nechápem, ako taká dvojka zamestnancov môže ešte dýchať. Ja by som ich utĺkol lopatou už dávno. Ale ono je to celkom zábava, keď sa to deje niekomu inému. Príjemná oddychovka, more dobrých scénok a hlášok. (Podej mi whisky. Ná, ožer si hubu, notoriku.). Keď hrali tých mafiánov a v podstate každý dvojúlohu, tak to bola extra prča. ()

nudlis odpad!

Solidní debilita. Snad jen pro děti a Italy, jinak fakt nevím, co na tom bylo směšnýho. Že by ta idiocie obou hlavních postav? Nebo scénáristy? Nebo režiséra? Jinak italskou tvorbu můžu (hlavně tu starší), ale Villaggio nikdy nebyl můj favorit. Asi právě proto, že jaksi o hodně překročil míru debility, kterou ještě snesu. ()

P@\/EL

Dle mého má tento film sestupnou tendenci, což je špatně. Vůbec nejlepší situace jsou hned na začátku v kostele během svatby, úvod je pak následován ještě několika povedenými a dobře míněnými vtipy, nicméně v druhé polovině film vcelku razantně ztrácí dech a se závěrem vyšumí do ztracena. Na druhou stranu oceňuju, že se po celý děj prolínají postavy hned z úvodu. ()

Peabody odpad!

To není film, ale série skečů a to villagiovsky blbých- Ale nejsem zcela kompetentní tohle posuzovat, Josef Alois Náhlovský mne tak ynechává zcela mimo. a bez rychloposuvu bych to nedal. ()

kontrolor

Videl som to po "x" rokoch znovu a stále sa je na čom smiať. Nezabudnuteľné hlášky typu"operace pena" jednoducho paráda. 👍 ()

asdfasdf

Pokud zrovna člověk potřebuje vypnout při poměrně trapném humoru, kdy nehledá žádný řádný souvislý děj ani velkou smyslnost celého filmu, kdy ani nechce vědět, co se ve filmu děje, jak určité situace vznikly, a chce se jen letmo chlámat, pak je tento film naprosto pro něj. ()

soukyd33

Tohle je vážně šílená jízda. 😄 Film vlastně nemá ani moc příběh, ale je složen z několika šílených scén. Máme tu šílenou svatbu v kostele, a další šílenosti budou následovat. Herecké výkony průměrné. Herecké obsazení dobré. Poznámka: Já osobně se smál šíleně, ale asi to není humor pro každého. Hvězdiček 4 ()

futislav

Ideální film na odreagování a dost často i na zasmání. Jenomže ten humor je strašně jednoduchý, situační a moc předvídatelný. Když se na scéně objeví někdo s prknem, můžete si být jistí, že to prkno bude hrát hlavní roli dalších pět minut á la Chaplin, nebo Laurel a Hardy, které to také nejvíce připomíná. Z celé série Bláznivých komedií se nejvíce vydařila scéna ve třetím pokračování, kdy se opravuje elektřina při baletu Romea a Julie. To jsem až slzel. Bohužel v tom samém pokračování je scéna s dítětem, která se nepovedla vůbec. Ze všech tří filmů by se dala sestříhat totální situační pecka. ()

krisnguyen

moje osobní guilty pleasure...komedie tak vulgarní a absurdní že se nejde nesmát..gagy jsou povedené a hlavní dvojice ..svou nešikovností a drzostí ..všechny smete :-) ()

papez12

Najlepšia komédia všetkých čias. Totálne bláznivé, uletené, smiešne, vtipné, miestami geniálne. Villaggio a Pozzetto 10/10. Som odchovaný na tomto filme. ()