Řemeslo má zlaté dno. Ovšem jen v případě, že ho člověk umí. To se však o dvojici Paolo Villaggio a Renato Pozzeto rozhodně říct nedá. Vrhají se do práce s těmi nejlepšími úmysly, ale všude, kam vlezou, nadělají spoušť. Mají totiž obě ruce levé! Jako údržbáři v kostele moc úspěchu nemají. Jako automechanici na benzínové pumpě zničí několik aut a raději sami odcházejí. Zkoušejí také prodávat vysavače po domech. V jednom hotelu udělají takovou škodu, že tu musí rok pracovat zadarmo. Otevřou si dokonce pohřební ústav, ale po ztracení nebožtíka a zmlácení vdovy to vzdají. Nakonec dostanou nabídku pracovat jako dvojníci, netuší však, že jim jde o život. Jako vždy, když se člověk zaplete s mafií. Ještě, že jejich anděl strážný nad nimi bdí! (oficiální text distributora)

Hanys_

V dětství jsem u tohohle často brečel smíchy a teď vlastně taky. Je trochu škoda, že film je jen sbírkou scének bez nějakého souvislého děje. Jinak u mě boduje hlavně ta první polovina (kostel, hotel, benzinka), v té druhé už to bylo mírně slabší (pohřebáci, pláž, mafiáni). ()

Sancty

Niektoré dvere do minulosti by mali ostať zatvorené, pretože vkus za nimi je niekde inde ako dnes. Na strednej škole sme z tejto dvojice ušťávali. Najradšej som mal scénku s mŕtvym jogínom, tá ma dostávala do kolien. Dnes, keď mi je o dvadsať rokov viac, mi dokázala vylúdiť iba úsmev na tvári. Strašne to zostarlo. ()

Arach.No odpad!

Mam opravdu rad Paola Villagga, tak jsem se docela tesil i na tuhle komedii, ale to, co se prede mnou zacalo na obrazovce odvijet me naprosto zdesilo, hrozny dabing, herecke vykony, jake nepatri ani do ochotnickeho divadla (ty dovedla k "dokonalosti" nervozni nevesta, ktera me po celou dobu co byla na platne rozcilovala takrka k nepricetnosti), temer naprosta absence vtipu (az na par scen), spise trapne, nez vtipne. Divat se na tenhle film bylo jedno velke utrpeni, a tak se po dlouhe dobe zase objevil film, ktery jsem vypl driv, nez skoncil (coz delam opravdu jen v tech nejnutnejsich pripadech). ()

Káronoš

Není to sice čistě na výbornou, avšak i přes slabší konečnou půlhodinku filmu (hlavněposlední epizodě trochu docházele šťáva) jsem se nesčetněkrát z plných plic nasmál. Jedná se o jednu z mých prvních zkušeností s Italským filmem, proto možná lehce "zaujaté" hodnocení z mé strany. ()

Haymar

Tak tohle je fakt masakr a zároveň stará italská škola! Sice je to často na hranici infantility ale Villaggio s Pozzettem sou (i jednotlivě - natož společně) bezedná studnice gagů, co vám prostě nedá vydechnout (resp. přemýšlet nad blbostma). Spousta nesouvisejících (a v podstatě nesmyslných) scén je přehlídkou toho nejtupějšího, buranského (leč upřímného) italského (nejen) humoru... Dá se tohle brát vážně?! Samozřejmě, že ne! Pobavíte se při tom? Jo! A kurevsky dobře!... ()

Wishkah

Záleží na stavu v jakém se na tuhle komedii koukáte. Pokud se nudíte a hledáte jen pobavení, bez větší potřeby přemýšlení, tak je tenhle groteskově epizodní filmeček to pravé. Příběh veskrze žádný a jen přímý sled gagů, v podání italských komediálních stálic. Pokud se v takovém stavu mysli nenacházíte, tak raději přepněte někam jinam ()

TERRORDROME

Jeden z tých filmov ktoré som ako malý pozeral dokola a véháesku som ošúpal až na kosť. Nejaký dej to v podstate nemá, na začiatku vyjdu dvaja magori z čiernobielej grotesky a potom sa potĺkajú svetom skúšajúc rôzne povolania. A samozrejme že vždy všetko poserú a zdemolujú. Najprv sa ako údržbári pokúšajú dať do poriadku kostol. Pamätám sa na scénu keď Renato vytiahne podperu z lešenia a to stále stojí vo vzduchu. Zrazu prehovorí obraz Ježiša na stene - "to sa stáva, to sa stáva... Zázrak? Nie, je to len optický klam!" ...a lešenia sa v tom okamihu zrúti. Taktiež nezabudnuteľná scénka je keď sa ako podomoví obchodníci pokúšajú prezentovať nejaký čistiaci zázrak. "Máte po ruke blato alebo hovno? Nie. Nevadí, predveď im hovná Paolo! Tak toto je slepačie, toto kravské a toto, toto je moje vlastné, ľudské, dnešné". A samozrejme tá časť keď vedú pohrebnú službu. Funebrácke auto s hrkajúcou kostrou za predným sklom, narovnávanie zamrznutého jogína ( "keďže zomrel zrolovaný, tak následne potom došlo k roláži" ) a šialená vdova vešajúca sa po ľuďoch známa z Fantozziho. Ono je to samozrejme jedna veľká dementná konina plná slaboduchého humoru, kde vyťahovanie hovädzieho jazyka z dámskeho výstrihu patrí k tým inteligentnejším fórom, ale sral to pes, hlavne že je prča. "Ešte nikdy som to nerobila... neboj sa miláčik, budem veľmi nežný, vôbec nič neucítiš... DRUZG... ááááááááááá... Ha-ha-ha ()

husokachna

Jo, je to hrozná sr.čka a je to to nejnižší patro humoru. Ale když já si nemůžu pomoct a už z nostalgie a úctě ke staré originální kazetě, puštěné 100x dokola (protože jich moc nebylo). A některý hefty, který uvidíte tady, prostě nikde jinde neuvidíte. Pokud chcete přirovnání, tak si představte pana účetního jak v prvním díle naskočí na kolo bez sedla a roztáhněte si to na celovečerní film. Asi nějak tak to vypadá :-). Ale za pět hvězdiček a dvojka to samý. ()

jesus666

Výborná komédia. Humor môže síce opakovaným pozeraním trochu devalvovať, ale ak si to človek pozrie raz za päť rokov dobre sa pobaví. ()

drankeryth

Po mnohych rokoch som si znova pustil tuto komediu pri ktorej ma vzdy pobavili groteskne situacie blazniveho dua z roznych profesii, kde vsetko klasicky spackali, ako sa len najviac dalo. Znova som si tymto filmom pripomenul, ze ma to znova bavilo sledovat az do konca. S komedii milujem tento druh zanru, kde sa to vsetko tocilo okolo absurdnych a komickych scenach, ako je to spodobene v tomto filme. ()

MickeyStuma

Paolo Villaggio a Renato Pozzetto. Italští komici spolu ve filmu. A pozor, bránice dostane velice zabrat. Snímek nemá samostatný děj. Jedná se o povídkový počin, kde oba vystupují v různých pracovních pozicích. A jak jsme u nich zvyklí, na co sáhnou to pokazí, kde se objeví tam tráva neroste. Směska gagů, která nikoho nenechá poklidu. Tedy pokud má ten dotyčný smysl pro humor. Na vyženění špatné nálady vynikající lék. ()

Rathalos

Dalsia z rady vydarenych talianskych blaznivych komedii s Paolom Villaggiom tentokrat v spolupraci s Renatom Pozzettom,ktora sa podarila,skvela zabava,taktiez aj druhy diel...:-) ()

domirovec

Film? Ne ne, to ne. Spíš takový vcelku příjemný slet scének, které nejsou špatné, ovšem jenom některé z nich mě dokázaly opravdu rozesmát, přičemž jiné mě nechaly lehce chladným. Není to špatné, jenom to není úplný strop komedie, toť vše. Za zhlédnutí to podle mě ale stojí. 3/5 ()

Ozzy2

To je snad horší, než Kameňák.Trapné, průhledné vtipy..ne,nejsem Ital, to bude tím.Italská komedie pro pravé Italy.Koukám, že jich je na ČSFD opravdu hodně. ()

Titus

Kam se na to hrabou Žhavé výstřely a další podobné počiny. U tohodle jsem doslova chcal smíchy. Nakonec jsem to musel utnout, protože mě z toho smíchu tak bolelo břicho, že bych z další projekce nic neměl. Fakt to nemělo chybu. ()

Lumberjack

3* z nostalgie k dvojici Villaggio & Pozzetto, ale rozhodně kvalitnější než Kameňák. I když ve všech třech dílech vidět několikrát ten stále stejný gag (v různých formách) tj. násilné zasunutí dlouhého předmětu do konečníku nemusí být pro každého... Moc se mi líbila scéna, kdy ti dva sedí na pláži, začne pršet a hrán Only You od Elvise. Hlavně mimika Villaggia prostě nemá chybu... :-) ()