Řemeslo má zlaté dno. Ovšem jen v případě, že ho člověk umí. To se však o dvojici Paolo Villaggio a Renato Pozzeto rozhodně říct nedá. Vrhají se do práce s těmi nejlepšími úmysly, ale všude, kam vlezou, nadělají spoušť. Mají totiž obě ruce levé! Jako údržbáři v kostele moc úspěchu nemají. Jako automechanici na benzínové pumpě zničí několik aut a raději sami odcházejí. Zkoušejí také prodávat vysavače po domech. V jednom hotelu udělají takovou škodu, že tu musí rok pracovat zadarmo. Otevřou si dokonce pohřební ústav, ale po ztracení nebožtíka a zmlácení vdovy to vzdají. Nakonec dostanou nabídku pracovat jako dvojníci, netuší však, že jim jde o život. Jako vždy, když se člověk zaplete s mafií. Ještě, že jejich anděl strážný nad nimi bdí! (oficiální text distributora)

Martin741

Reziser Neri Parenti /Malery pana Ucetniho/ natocil len lahko nadpriemernu komediu, ktora sice nikdy nemala na kultove veci Buda Spencera/Hilla alebo na Pierra Richarda, ale xtarsim ludom mam ja respekt / a Villaggio je rocnik 1932/ a ide o europsky humor, to je tiez velke plus. Dalo sa na tom dobre zasmiat, a zjavil sa tu aj Enzo Cannavale /Policajt Drabem 1973/. 77 % ()

Nach

Bláznivá komedie je velice výstižný název pro tento film. V něm bohužel není ani tak kladen důraz na celistvost děje. Spíše se jedná o slepenec různých komických příběhů, různých scénáristů, poskládaný do jednoho kompaktního celku. Přirovnat bych to mohl ke scénáři Kameňáku (ten je také dán dohromady z mnoha vtipů) s tím rozdílem, že na toto se mnohem lépe dívá, humor je mnohem dospělejší a celkové potěšení z filmu mnohem markantnější. 70% ()

Juto

Ide o typický a dokonalý príklad talianskej „bláznivej“ komédie s Villagiom a Pozzetom. Takže ak máte naozaj radi výstredné komédie a nebojíte sa záchodového humoru (a nevadí vám robiť si srandu z tehotných, zdravotne postihnutých či chorých ľudí), mali by ste túto komédiu naozaj vidieť. 6/10 ()

Courtemanche

,, Máme i obyčejnější rakve a můžeme poslat pryč i sbor, pokud teda chcete obřad levněji, jen musíte se smířit s tím že to takhle bude velmi smutný pohřeb,, Víme jaký typ humoru provozuje Villaggio, nemusí to sedět každému, -moc ani mě neosloví - ale má filmy kde těch nápadů jsou mraky. Třeba tady. ()

fantoci

Je to nejlepší komedie Paola Villaggia kterou jsem kdy viděl. Doporučoval bych jí všem kteří mají rádi komedie. ()

LadyPupu

"Když nepřijde hora k Mohamedovi..." - "Tak musí Mohamed vykopat jámu a sám do ní spadnout..." Jo, pár dialogů a pár gagů stálo za to. Ale opravdu jen pár. Tomu, že je tady tahle komedie v červených číslech, moc nerozumím. Za mě jsou to slabé dvě hvězdy. ()

Mrkvič

Po více než čtvrtstoletí je Bláznivá komedie už sice místy trapná, ale některé fórky jsou pořád famózní (asi nejlepší je scénka s odpaněním). Oba hlavní představitelé nemají chybu a i z trapnějších scén dokáží svými grimasami úsměv vykouzlit. Jako u filmů s panem účetním, i zde jsou některé scény krásně absurdní, kdy různými triky filmaři vytvoří bláznivé pokroucení reality. ()

mirec88

Super komédia, ktorú som si s nostalgiou pripomenul vďaka netu. Spomienky sa mi vynorili najmä vďaka jednej ľahkej erotickej scéne, ktorú som si z detstva najviac vryl do pamäte ;-D ()

AsylumFan odpad!

Trapný, neinteligentní humor, za který by se nemusel stydět ani Zdeněk Troška. Při některých "humorných" scénkách se člověk cítí tak trapně, že se musí červenat místo tvůrců. Film rozhodně potěší početnou skupinu příznivců Kameňáků a Tele Tele. Chytřejším divákům nejspíš značně zvedne krevní tlak. - Hnus - 10 %. ()

Sheffield

Společně s druhým dílem komedie mého dětství, kterou jsem na VHS protáčel opravdu často. S přibývajícím věkem se bohužel dostavilo to, čeho jsem se obával nejvíc. Nepřišlo mi to tolik vtipné jako kdysi. Místy je to dokonce až trapné… Ale s ohledem na své minulé já směle nadhodnotím. ()

Norfice

Tohle je přesně to, co vyhledávám, když se chci zasmát a uvolnit. Nechci zbytečně přemýšlet nad dějem.. Výborná komedie vytvořená ze souboru vtipných scének a špetky nápadu. ()

Mr.Jackass

Nebylo to jako když jsem film viděl poprvé zhruba ve 12 letech...ale stejně je tahle dvojka nesmírně vražedná kombinace...samozřejmě u filmu nehledejte děj...o ten zde skutečně jde tak v 8 řadě... ()

sedm.1

Pamatuji si, jak jsem před nějakými těmi pětadvaceti lety tuto komedii doslova zbožňoval, jak na to čuměla celá famílie a tlemili jsme se u toho všichni jako nefalšovaní dementi. Tak jsem se po letech rozhodl trochu si zavzpomínat a s nostalgickou slzou v oku se opět královsky pobavit nad trampotami slavné italské komediální dvojky. No a výsledek je takový, že jsem si jako nefalšovaný dement připadal i tentokrát, akorát s tím rozdílem, že jsem se u toho neválel smíchy, ale spíš jen nevěřícně čuměl s otevřenou hubou dokořán, o jak děsivou sračku se jedná. Zatímco třeba totiž filmy jiné italské dvojky, Buda Spencera a Terence Hilla absolutně nestárnou a baví neustále napříč všemi generacemi dodnes, tak Bláznivá komedie je nyní naprosto mimo mísu, to co mi dříve totiž přišlo skutečně vtipné a zábavné, tak nyní na mě kompletně působilo zoufale, nudně a především nehorázně trapně. Celé je to vlastně jen sled několika epizodních grotesek, tak trochu snad až ve stylu Laurela a Hardyho, jen jak už jsem zmiňoval, v krutě nevtipném provedení, kdy oba hlavní hrdinové byli prostě jen za přitroublé pitomce, kteří způsobují svou tupostí kolem sebe jen fádní a nudný chaos. Zklamáním pak pro mě byly i samotné výkony Pozzetta a Villaggia, kdy především první jmenovaný byl zcela mimo, a tak to alespoň trochu zachraňoval svými chvilkovými světlejšími výstupy Paolo „Fantozzi“ Villaggio, ovšem i on zůstal naprosto za očekáváním. Je to zkrátka jednoduché, některé snímky dokážou působit stejně už napořád a na některých se prostě nekompromisně podepíše zub času, a bohužel, právě vůči Bláznivé komedii byl ten čas až nepříjemně krutý. Druhý a třetí díl si fakt už nedám. Kdybych hodnotil před 25 lety, byla by to plná palba, dnes jen z nostalgie nedám Odpad! ()

iXtr3m3

Čo viac si môže človek priať ako Paola Villagia na veľkom plátne? Videné v dedinskom kine vrátane ostatných častí. ()

wosho

Bláznivá a šílená komedie, rozhodně jedno z nejpodařenějších děl svébytného subžánru špagetykomedie. Mix vtipů a gagů od jemných po ty nejtvrdší. Žádný děj, Nic co dělá film filmem. Prostá komediální anarchie se vším co k tomu patří. ()

eagle-eye

Začátek v kostele byl celkem OK, pár vtipů bylo povedených, ale jinak je to pěkně trapný, zlatej Fantozzi... Ztráta času. ()