Maléry pana účetního 2

Fantozzi subisce ancora

Maléry pána účtovníka 2

Komedie

Itálie, 1983, 85 min

Je asi jedno ktorý diel (starších, pôvodných) fantozzioviek pozerám, ale tento dementný magor ma vie vždy pomerne dostatočne rozveseliť. So svojou rozkošnou dcérkou sa postarali aj tentokrát o len málokedy trápnu komédiu, ktorej zmysel sa dnes často dostáva do popredia, len škoda, že už nie s Villagiom. 60%.(3.4.2008)

• jonyyy

25%(29.2.2012)

• Beckett51

Nwm mě už to nepřišlo skoro vůbec vtipné. 50%(2.6.2010)

"Stane sa z vás blondína, až s vami skončím.“ MALÉRY PÁNA ÚČTOVNÍKA 2 prišli prekvapivo až osem rokov po úspešnom origináli a znova v hlavnej úlohe... exceluje? ... nezabudnuteľný Paolo Villaggio. Snímka ani tentokrát nemá "poriadny" scenár. Pozostáva z dlhých kurióznych scénok, v ktorých vystupujú rovnaké postavy. A znova si teoreticky nemáme na čo sťažovať: účtovník Ugo Fantozzi, dávajúci nový hĺbku slovu doživotný úbožiak, zažije neuveriteľný sled udalostí. Najskôr zaskakuje za kolegov v práci (Macaulay Culkin nemá čisté svedomie!), potom sa spolu vyberú na dovolenku v karavanoch (ale je tam aj jeden tank) a nakoniec zistíme, že opicu Ugovu dcéru niekto nabú... je tehotná.(27.7.2008)

Stále sa na ňom dobre zabávam a v mnohom mi príde vtipný, ale tentokrát to už úrovňou klesá a nájdu sa tu aj trápne skeče, či dokonca nepozerateľné a nevtipné prehnané zvrátenosti a tá scéna s krížom mi vtipná nepríde. Tiež to prestrihávanie a menenie scén už bolo viac chaotické, ale pán účtovník je kultová alebo inak povedané historická komická postavička, ktorá má v mnohom nadčasový humor a vie vás pobaviť aj po rokoch a aj pri viacnásobnom vzhliadnutí, čo sa oceňuje, avšak tento film bol priemer.(11.6.2012)