Pracovní morálka italských úředníků je mimořádně vysoká, neboť představa nezaměstnanosti je všudypřítomná. Fantozziho dcera navíc oznámí, že čeká dítě. Našel se totiž otrlý dobrodruh, který jí v tom pomohl. Fantozzi se proto rozhodne navštívit nemocnici za účelem radikálního zákroku. Omylem na operačním stole skončí náš pan účetní. Po intervenci u prezidenta republiky je však Fantozzimu uříznutý úd zpátky přišit. Navíc čeká na Fantozziho podniková olympiáda. (oficiální text distributora)

Ethano

Celou dobu jsem si říkal, jestli má tento výtvor nějaký scénář. Když jsem dospěl k názoru, že ne, vypnul jsem to. ()

Jaromír

Tento díl je nic moc, občas je děj trochu mimo, ale stejně se najdou pěkné špeky :). "Grylovaný myšoun, to je lahůdka :)." ()

Pai-Mei

Aj keď niektoré momenty boli skvelé, väčšina filmu je len kópiou jednotky. Nebolo to však až tak zlé, aby som nedal aspoň 3. ...Lehká atletika, královna všech sportu... ()

Stejšn

Jako všechny filmy o Fantozzim - pár vtipných momentů, ale celkově bída. Kdyby se všech 10 (!) dílů sestříhalo do jednoho filmu, možná by to bylo fajn. Jak vždy je tu nejlepší Gigi Reder jako Filini. ()

adakraj

Škoda, že to není podobnému prvnímu dílu. Je tam pár světlých chvilek podobné jedničce, ale těch je málo. Tento mě velice zklamal ()

Pitryx

Klasika, co dodat, já se u toho odreagovávám naprosto dokonale. Jen mne mrzí v tomto díle nudná politická vsuvka. Ale to se nedá nic dělat. Ovšem jinak, legrace pytel. 20130728nest. ()

pOne

Trapné pokračování série o Fantozzim, který tento trademark sráží dost hluboko. Raději rychle zapomenout a pustit si nesrovnatelně lepší jedničku nebo jiné díly. ()

rafix

Druhá část ušlápnuté komedie o nešikovném smolařovy - úředníkovy. Tento film je slabší ale jde to. ()

Prubner

Přátelé, nemluvte pořád o druhém díle, tohle je už čtvrtý díl. Nenechte se zmást distribučním českým názvem. Za nejlepší části série považuju druhý a třetí díl. Tohle je o hodně slabší. Jsou tu sice některé skvělé fóry (mimino), ale je tu taky hodně hluchých míst (návštěva u svůdce dcery, výlet s karavany). Navíc je to režírováno dost těžkopádně, bez potřebné lehkosti. Dokonce se tu občas objeví smutnější, lidštější moment, třeba když manželka Fantozzimu řekne, že ho nikdy nemilovala. Ale to sem podle mně nepatří. JInak je vidět, že tvůrcům dost leží v žaludku italské zdravotnictví. Sekvence, kdy účetní vyrazí do nemocnice se spoustou peněz, aby mohl zaplatit všechny poplatky, ta je u nás po stupidních Julínkových reformách krutě aktuální. ()

honzic

Prudký pokles kvality s hloupým nemocenským prostředím mne nijak nezaujal a nepomohou ani zdařilé gagy, které však v celkovém ději nepůsobí až tak harmonicky jako v předešlém díle. Hodnocení: 45 % ()

HellFireFery

Z výborné komedie "Maléry pana účetního" se hned vyklubalo pokračování, ale nepochopím, proč se tak uhnulo od klasických humorných skečů směrem k laciným fórkům. Herci se zde chovají jako blázni a některé "skeče" působí až trapně. Dvě hvězdy dávám proto, že se občas nějaká scéna opravdu povedla, ale bohužel... škoda, škoda. ()

glaedrr odpad!

Spojte nezábavné scénky do celku trvajícího 85minut a je z toho katastrofa.Sarkastické narážky šli úplně mimo mě.Neustálá smůla a neschopnost Fantoziiho a následné ponížení není vtipné,ani když se to děje na skládce,natož doma nebo v kanceláři.Není asi nic,co by se dalo vyzdvihnout,takže jestli hledáte komedii u které se nezasmějete,Málery 2 jsou vaším filmem. ()

marrrrian

Zhrniem týmto stručným komentárom všetky časti, ktoré som videl: Tak ako ostatné Fantozziovky môže byť aj táto, ak sa človek správne naladí, riadne vtipná. A Mariangela je ako vždy...riadne hnusná. Krása je ale to posledné, čo hľadať, keď sa povie Ugo Fantozzi. Na to sa treba radšej predom pripraviť. ()

Saxos

Sice se filmové gagy ve všech filmech s Fantozzim dokola opakujou, ale mě to nevadí a rád se stejně podívám. A dcerunka "opička" zahraná chlapem /Plinio Fernando/ je prostě skvělá. ()

Jason13

Fantozzi č.4.. Ano, celkově to není tak zábavné jako předchozí díl, ale zase lepší než první dva.. Najdeme zde několik super památných momentů (dovolená na skládce, atletika).. A že se Mariangele zastavil cyklus? No tak se jí rozbilo kolo no.. 😃 3,5* ()