Pravda o Tsalal a Annie se začíná rozplétat a Danversová i Navarrová čelí démonům ze své minulosti. (HBO Max)

kenkaku odpad!

Ty konverzace mezi vypatlanou a vypatlanějsí, to bylo teda peklo. Dutější slovní zásobu by jeden pohledal. Epizoda přinese jednu smysluplnou odpověď a hromadu vypatlaností (kde se vzalo, tu se vzalo, “girl power commando”!!!). Na to, že by jste dostali odpověď na vše, ale zapomeňte. ()

warrenur

"You must finish, what you've started.....to close the DOOR." Atmosfericke a k zaveru az poeticke zakoncenie serie. Kriminalna linia bola prekvapiva. Ale ked uz mi uz uz do oci bilo popieranie zakonov termodynamiky :) resp. len vysokych mrazov, tak som sa naladil na spominanu pribehovu a mystery liniu, ktora sa mi naopak pacila. Stvrta seria sa rozhodne vymyka vaznejsiemu duchu predoslych troch. Som velmi rad, ze som Jodie videl v tomto kusku a zaver sa mi, svojou napaditostou, celkom pozdaval. ()

molcan2 odpad!

Je ťažké si predstaviť, že by niečo s Jodie Fosterovou bolo také hrozné. Každý aspekt tejto sezóny je smiešny po pomerne zaujímavej prvej epizóde. Odtiaľ sa to už len úplne zvrtlo so zlými hereckými výkonmi, zlou kamerou, zlým strihom a smiešnym scenárom. Príbeh mladého detektíva a jeho otca sú najzaujímavejšou dejovou líniou v sezóne. Všetko okolo postavy Jodie Foster je nezaujímavé a je nesympatická. Do tejto sezóny som vkladal naozaj veľké nádeje, ale jednoducho ich nesplnila. Bolo príliš veľkou výzvou natočiť uveriteľnú sezónu na Aljaške, falošný sneh je nejaká naozaj nízka produkčná hodnota. ()

jim_clark65

Konečne po „cliffhangery“ pokračujeme tam, kde sme minule skončili, aspoň niečo dobré na začiatok. Táto epizóda je zase čisto práca len samotnej Lopezovej a je to celkom očividné, pretože najmä pri jej epizódach sa to viac a viac točí okolo „tajomna a temna“ tj detektívna linka upadá a stáva sa z toho, čo to pôvodne malo byť = nie TD materiál ale samostatný počin, ktorý mala Lopezova v merku, ako seriál Night Country. Boxerka má zase vidiny, ako aj Fosterka, znova sa nám tu zjavujú rôzne polo-paranormálne javy. Nechcem sa vychvaľovať ale presne mi to zapadlo = henten posledný vedec sa v podstate stále ukrýval na stanici, tak ako to bolo celkom očividné, keďže sa na poriadnu prehliadku vybodli, až do takej miery, že nechali všetko bežať (generátory) a ani nevypli film, ktorý sa zadrhol a stále sa opakoval. Pritom stačilo vypojiť DVD prehrávač, nie tak surovo, ako to urobila Fosterka v tejto epizóde ale stačilo to vypnúť a bolo by. Dosť som sa divil, že keď tam prišli, tak to stále hralo, veľa vecí v tejto sérií je podobných – nedávajú zmysel a ak sa človek nad tým pozastaví, dôjde mu, aká je táto séria žalostne priemerná, a do značky TD objektívne nepatrí! Scenár je stále žalostný, soap opera skrížená s mysterióznymi prvkami, ktoré majú nulovú atmosféru. Lopezová to nejak preháňa s nadávkami a mal som pocit, akoby to hercom nešlo veľmi od ruky a každá nadávka sa zdala silená a neprirodzená. Jediný, kto ako-tak herecky vyčnieva je Fosterka, ale aj ona pôsobí, ako jednooký kráľ. Jej prejav asi v strede epizódy, keď jej boxerka pripomenie jej syna = to bolo celkom dobré, ale napríklad ešte na začiatku epizódy, keď Fosterke akože „prejde mráz po chrbte“ to bol level herectva asi tak z ochotníckeho divadla niekde v Hornej Dolnej. Opäť je prítomná mierna vykrádačka The Thing (opustená výskumná stanica uprostred zimnej búrky, ktorá obyvateľov odreže od sveta) a neskôr sú zase spomenuté referencie na S1 („time is a flat circle“) – ktoré, ako sme sa na konci seriálu dozvedeli = neviedli nikam a boli to zúfalé referencie a pripomienky na niečo, čo malo byť prezentované, ako spojenie s S1 ale suma sumárum – nič z toho nebolo. Záver bol aspoň ako tak realistický a nie paranormálne podaný, to bolo ako-tak dobré ale celkovo to pôsobilo ako „vycucané z prsta“. Celý čas mal divák prezentované odkazy na rôzne konšpirácie napr. s tou baníckou spoločnosťou, alebo odkazy na S1, a človek si potom myslí, že sa chystá nejaké grandiózne odhalenie a pritom (SPOILER) vedci zabili tú dievčinu, hentá pani „big boss“ upratovačka na to príde, ako nič (pomaly som mal pocit, že ona mala robiť policajtku a nie Fosterka s boxerkou), následne zavolá svoj gang báb a tie sa hrdinsky pomstia všetkým vedcom, aj keď nevedia, či to spáchali všetci do jedného, alebo iba jeden, však? To nedáva zmysel, ale tak mentalita skupiny rozvášnených báb je asi o niečom inom, potrebovali sa pomstiť a následne pocítiť zadosťučinenie, ako to tým zlým chlapom ukázali. „Wu-Tagaq Clan“ (ako to niekto trefne označil na reddite) mal nástup hodný hláške „Avengers assemble!“. Čo viac k tomu dodať, táto epizóda bola lepšia, ako niektoré predošlé ale stále to nebolo bohviečo - očividné problémy stále pretrvávali. Aspoň, že to vysvetlenie nebolo poňaté skrze nejaké paranormálne taľafatky, pretože to by bolo razantne horšie. () (méně) (více)

castor

Jestli tohle měla být ta promyšlená a hutná vize o dvou vyšetřovatelkách, pohlcovaných temnotou a vymykajících se kontrole, tak já mám zítra rande s Gal Gadot. Temné ano, ale jenom proto, že probíhalo období polární noci. A hutná je tu tak možná nepříjemnost ústřední dvojice coolpřísnohrubodrsňovyšetřovatelek. Netuším, co tvůrce vedlo k tomu, předložit nám tak hraniční nátury. Potěší snad jen to, že se Jodie Foster (přitom obecně ji mám rád) „nedaleko“ Tsalalu konečně dostala do herecké polohy, která mi nevadila, a zároveň, že to celé – sice v mlze pachuti – doklopýtalo do finále víceméně na reálných základech (ano, včetně úsměvně nastoupivšího komanda původních a samozřejmě léta utlačovaných obyvatelek). Konečně můžu zase v klidu spát, protože už i ten uříznutý jazyk z výzkumného centra má svého majitele. ()