Osudové léto

Krásná Anne Marie Chadwicková žije na Havaji. Zbožňuje surfování a poslední roky se snaží tvrdě trénovat, aby získala prestižní cenu v turnaji Pipe Master. Je to jedna z nejnebezpečnějších a nejtvrdších surfařských soutěží, která až dosud byla výhradně mužskou záležitostí. Její život není jednoduchý, stále se těžce vyrovnává s tím, že ji před lety opustila matka, která jí nebyla oporou na cestě dospíváním, a navíc jí nechala na starosti její mladší - a poslední dobou poněkud problematickou - sestru Penny. Společně se svou sestrou a svými dvěma nejlepšími kamarádkami Lenou a Eden, samozřejmě také nadšenými surfařkami, bydlí ve skromném domku na pláži a všechny tři pracují v blízkém přepychovém hotelu. Práce není nijak zvlášť výnosná, ale zato jim nabízí poměrně pružnou pracovní dobu. Surfovat tak mohou vždy, když jsou vlny a optimální podmínky. Do jejího života ale vstoupí láska a dívka stojí před osudovou volbou... (TV Nova)

Petulka88

Očekával jsem prostinký příběh, úžasné záběry obřích vln a krasavice vesele poskakující na surfech. V prvních dvou věcech jsem se nemýlil.O příběhu se nemá cenu bavit, je to tisíckrát obehraná písníčka, která nemá čím překvapit. Scény surfování jsou výborně natočené a některé záběry majestátních vln jsou opravdu úchvatné. Bohužel je to to jediné, co tento film nabízí. A tím se dostávám k mému třetímu očekávání. Tak tady jsem se brutálně spletl. To, že ani jedna z hlavních hrdinek není žádná krasavice (spíše naopak), bych ještě přežil. Že jsou ale všechny tři totálně nesympatický blbky, už je fakt průser. Není asi úpně v pořádku, když jsem měl chuť všechny tři přetáhnout prknem (žehlícím, surf fakt nemám). Tohle nezachrání žádný superzáběr na superbombastickou supervlnu. ()

mira.l

Jako na holky se kouká dobře, to nemohu říci, vlny pěkný, ale jinak to bylo venkoncem o houně. Tahle zábava jde tak nějak celkově mimo mě. ()

john.h

Přijemná oddychovka, u které jsem neusnul, i když jsem si ji zapnul po půlnoci, což je jedno z hlavních kritérií, když film považuju za kvalitní, zabávný a rozhodně nenudný. Každopádně film může být kvalitní, i když u něj člověk v pozdních hodinách usne (např. v mém případě Duna) a film může být kvalitní, přesto velice silně umělecký zážitek a žádná popkornová zábava jako v tomto případě a také u něj neusnete (např. v mém případě Sloní Muž). Každopádně, když u filmu neusnu, nebo neusínám pozdě večer a vydržím při vědomí až do závěrečných titulků, tak to pro mě je film celkem kvalitní a zábavný a rozhodně jak už jsem řekl, tak to pro mě je jedno z hlavních, ne-li to nejhlavnější kriterium. U tohoto filmu jsem dokonce uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale krom zábavy, přijemné podívané a chuti to skouknout najednou, i když byl pozdě večer ve filmu chybělo něco extra, co by ho posunulo trošku výš. Nějaká opravdu nezapomenutelná scéna, nebo hlášky. Ale i tak jsem se bavil velice přijemně a i když se mi tento film válí v počítači už víc jak půl roku, možná téměř rok, k jeho zkouknutí jsem se odhodlal konečně včera a byl jsem velice přijemně překvapet. Takže i tak to jsou tři lepší hvězdičky. A pořád váhám jestli by si to nezasloužilo i ty 4, když jsem u tohoto filmu po opravdu dlouhé době pozdě večer neusnul, nebo mě prostě nechal pozorného tak, že bych si zbytek filmu nenechal na druhý den a dal přednost spánku. Každopádně asi v půlce filmu jsem únavou zaváhal, jestli si ho mám nechat na druhý den, ale nakonec mě opravdu usnout nenechal, přesto zůstanu u těch třech lepších hvězdiček a dávám tak 65 procent. ()

Kathien° odpad!

Pokud si tím chcete ukrátit čas před spaním, nedělejte to. Je to blbost s předvídatelným koncem. A věty typu: Ta vlna tě nespláchne, ta tě rovnou zabije, jsou možná pravdivé, ale podány hrozným způsobem. Samozřejmě tu nechybí ani happyend... Prostě blbost ()

Judy24

Příběh je docela jednoduchý, takže jsem nejdřív zvažovala o poznání nižší hodnocení, ale záběry na ty modro-modré vlny mě přemluvily. Ty totiž vážně nemají chybu - nikdy jsem surfing naživo neviděla, ale na zaujetí bohatě stačil tenhle film, ta síla vody je totiž ohromující a nečekala bych, že mi to připomene na první pohled obyčejná americká béčková limonáda. ()

Emafera

Náhodou jsem narazila na Osudové léto v televizi, a i když zrovna nejsem cílová skupina a má to trochu plytký příběh, musím říct, že mi to vůbec nevadilo. Celkem fajn odpočinková záležitost. ()

monikka87

Príbeh pomerne otrepaný, ale zábery zo surfingu boli fakt nádherné. Dá sa povedať, že tento film mi vylepšil mienku o surfingu, ktorý som považovala za nudný, až nezaujímavý. P.S.: Osudové leto by som odporučila ako fajn film na zimné obdobie :) ()

Bigwave

Skoro žádný děj a ten co tam je, místy pokulhává. Slabý scénař, jednoduchá kamera. Hezký surfařky. Slabota. ()

brabi

Příběh je tak na jednu, maximálně dvě hvězdičky, ale díky surfovacím sekvencím, které jsou (tedy aspoň pro mě)opravdu úchvatné, jsem se rozhodl pro tři. ()

DandaPiper

Hodina a půl opravdového utrpení. Tenhle film je opravdu totálně o ničem, výběr hereček je dost hroznej a Kate Bosworth snad ani herečka není ne?? ()

Eywa11

Strach je náš najväčší nepriateľ, keď ho však prekonáme, možno nás život poriadne prefacká, ale výsledok rozhodne stojí za to! :) Film, ktorý odštartoval môj záujem o surfing ako taký. Už ma to tak neberie ako 10 rokov dozadu, takže nostalgické 4, ale stále to má super atmosféru, pohoďácky soundtrack, Havaj ..... :) ()

Gwilwen

Perfektní vlny, šikovní surfaři ... a to je asi tak všechno. Plus milostná zápletka kterak Krásná pokojská ke štěstí přišla. ()

Entfak

Mělo to začátek, střed a konec :o) Celkově by si film zasloužil celkem solidní 3 hvězdičky. Nicméně faktem jest, že jsem se u toho nenudil a to je na nedělní odpoledne v produkci našich televizí, velký zázrak. Kamera velice pěkná a hudba taky, ale hlavně to mělo nějáký děj, což sle mého spoustě filmů chybí. Za což 4h ()

brasek

Hahaha, hehehe... ešte jedna vlna, zvládneš to! Pádluj, pádluj... silnejšie ideš... nasledujúcu vlnu musíme zvládnuť, ideš! ()

imaginer21

Divák má všechno na jak táce, takže si jen vybírá, co ochutnat. A u mě vyhrály úchvatné záběry na vlny. K tomu začínající hvězdička Bosworthová. A na konci ochutnávka v podobě průjezdu tunelem ve vlně. Ale to všechno. Jen pastva pro oči s (naštěstí) koukatelnou verzí romantické zápletky. ()