Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (více)

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

Tojefuk99 odpad!

Raději bez komantáře musel bych být asi dost sprostej ! ALe pokud sedíte doma s partičkou lidí máte nějaký ten alkohol a nějaké to Brčko, tak si zapalte dejte pár panáků a pak by to pro Váš lehce opojený kolektiv mohla být celkem zábava. ()

Izi

Jedna hvězda za oči hlavní hrdinky a vůbec za pěkné slečny, díky čemuž jsem to dokoukal do konce.. Jinak tahle béčková parodie na pána prstenů nemá, čím zaujmout. Alespoň takhle to vidím, protože když jsem viděl hodného orka co na loďce pádluje kusem větve a následně odmítá a rozřeže dámskou společnost v podobě malých mořských víl, tak jsem měl sto chutí to vypnout. Bohužel jsem to neudělal a viděl jsem i naprosto infantilní konec, kde hlavní hrdinka s nějakým tím šípem v sobě a se střevy venku z rozřízlého břicha poseká ještě půl armády. Naštěstí po té co zemře, jí osvítí duch svatej v podobě jejího také nesmrtelného společníka a společně s jejich zeleným přítelem orkem žijou šťastně, dokud se na digitální kameře nezaplní paměť. ()

rh1 odpad!

Keby ste niekedy cisto teoreticky boli postaveny pred volbu pozerat tento film,alebo za trest napisat tisic krat "Nebudem pozerat podobne chujoviny" tak radsej berte do ruky pero a papier... vydrzal som to po 36.minutu...viac sa fakt nedalo,a to sa pokladam za maximalne otrleho divaka... ()

Vachisek

brečím že jsem to kdy viděl.... příběh byl vykuchaný od hlavy až k patě to se nedá ani víc okomentovat. Zakázal bych to kdy vysílat v televizi ikdyž to za dva roky uvidíme na Nově :D... 1 hvězdička za pěknou elfku :) ()

Chenile odpad!

Narozdil od uzivatele Kosmik 1 si myslim ze i tech 38% je moc... A nejde o tom ze jsou spatne efekty o tom to opravdu neni.. Ale tady je spatne vsechno... od masek (postava skreta ve svetle vypada jak Grinch) pres strih (totalne ale totalne nezvladnuty, jsou tam nekolika sekundove promlky, kdy se nekdo kutaly a najednou stoji v uplne nemozne pozici) namet (masky, obludy vsechny zkopirovane z LOTR a dost spatne) o herecich ani nemluvim... Nepouzivam odpad nejak casto, ale tohle si opravdu nic jineho nezaslouzi. ()

Bald

Těšil jsem se na dost slušný fantasy film, ale můj dojem z první poloviny filmu byl ten, že si partička nadšenců hrající LARP vzali kameru a rozhodli se natočit jednu ze svých her. Od začátku do konce smrdí film korunou pardon tedy dolarem. Ta absence financí je tam bohužel očividná a je to vidět na hercích, režii, výpravě, scénáři prostě na všem, ale jak se říká i s málo penězi se dá zahrát velká muzika (např. Lov na Gluma). No musím, ale dát nějáká plus a to jsou masky, kostými a triky. Nechápu ale, že si nemohli vyčlenit pár dolarů navíc a zaplatit si nějakýho šermíře na choreografii soubojů???????? Kdyby ty prachy vzali, přijely do Česka a natočili to tady, tak by udělali líp a mohla to bejt pecka. Vezměte si takový Dračí srdce točený u našich sousedů na Slovensku to bylo velmi dobrý fantasy. Hodnocení na závěr lehký průměr a to jsem přidal hvězdičku za snahu. ()

mpet

Není to nic světoborného, ale já se u toho nenudil. Masky byly luxusní a choreo soubojů nebylo taktéž špatné. Jediné co tomu chybělo byl lepší příběh a trocha větší počet herců a komparzistů. Přece jen horda o deseti skřetech byla poněkud úsměvná a celá to pak vypadalo poměrně lacině. ()

Bednobuch odpad!

Příběh nebyl špatný. Ale herci, jejich výkony, triky, masky, bojové scény. Zkrátka všechno bylo hodně špatné. ()

Pollini

Na první pohled mizerná kamera, ale opravdu mizerná. Elfka má stále shrnuté dlouhé vlasy do čela a není skoro poznat, jak vypadá. Hlavní hrdina "hezoun" se ani neobtěžoval vzepřít bohyni, která po něm chtěla blbosti a hned jí byl nevěrný s kněžkou světla. Nejzábavnější ze všeho je ten obludný skřet, který se snaží o vtipné hlášky. Je v tom hodně zbytečného boje, hodně vztávání z mrtvých, nejmíň jeden případ "napravení padlého". Snaha přemoct pána temnot byla bohužel tak nízká, že jsem nevěřila, že už je konec. Nejlepší scéna: Shazování pannen do studny. ()

Gharr

Příběh o tom, jak si elfka pořídila levné tetování od orka a dostala z toho otravu krve, aneb jak vykrást skladiště masek z Pána prstenů. ()

capitanflash

Jasně ten film je béčko a je prostě vidět, že film měl zkrátka hodně nízký rozpočet. Je to vidět na lokacích, tricích i počtu komparsu v některých scénách. Na druhou stranu má sympatickou ústřední trojici, hlavně Orka a sexy Elfku. A i přes evidentně hodně nízký rozpočet film nepůsobí vůbec jako nějaká parodie na fantasy. Masky i souboje jsou celkem fajn (aspoň většina). Já se u filmu celkem bavil a dávám solidní 3*. ()

verunecek odpad!

chtěla jsem dat aspoň jednu hvězdu, ale za to jaká je to hovadina a patlanina pána prstenů atd. pokladam za odpad... ()

JohnyRicPic

Sympatická fantasy podívaná od fanoušků pro fanoušky. Kvalita triků velice slušná s přihlédnutím na rozpočet. Choreografie soubojů mi přišla taktéž zdařilá. Hlavní postavy, ač s nezapamatovatelnými jmény, mi lehce přilnuly k srdci a vůbec jsem se v jejich společnosti nenudil. Dokonce vyvstalo i několik humorných situací, což hodnotím také velmi kladně. K absolutnímu hodnocení mi jen scházel nějaký nadupaný záporák, který se na(ne)štěstí nedostavil. Co dodat, jen snad, že já snahu cením a kritizovat evidentně béčkový film je jako mlátit prázdnou slámu. Zkrátka si sedněte, vypněte své profesionálně perfekcionalistické filmově kritické já a užijte si pohodovou záležitost, kterou se bez pochyb inspirovala i série Mythica. 4 paladinové z 5. ()