Sound City (festivalový název)

Sound City

Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 108 min

David Grohl

Mark Monroe

Opět a znovu se potvrzuje moje teorie, že na co Dave Grohl sáhne, je prostě ohromné.(16.3.2013)

Že neznáte artisty či grupy jako Fleetwood Mac, Tom Petty and the Heartbreakers, Rick Springfield, Chili Peppers, Guns 'n' Roses nebo Metallicu a jejich Nevermind? Nevadí! Jistá hudební gramotnost by měla levitovat v každém z nás, bohudík frontman Foo Fighters bere ohled na zabedněnce jako jsem já a vytvořil definitivně širokoprofilový dokument, jež se opírá o slavné upocené hvězdy a cigarety típané do koberce v Sound City. VOLUME UP a užívejte si dominantní bicí z 80'! 88% Celosvětový výdělek k 4. 11. 2013: $421,187(4.11.2013)

Všudypřítomný, multitalentovaný, legendární Dave Grohl uzavřel svůj vlastní kruh a přinesl dokument, který vypráví příběh jednoho věhlasného studia a díky kterému jsem si zase jednou uvědomil význam nedokonalosti a lidství v muzice. Koho občas napadne FUCK OFF DIGITÁL, jak jsou empétrojky bez duše, jak nemáme nic na osahání (už ani ty debilní cédéčka), booklet dneska znamená tak maximálně nostalgii, hudba přijde tak často umělá, neautentická, nudně precizní.... Tak tady si určitě svý najdete. Část technická a prvních pár příběhů mě nebralo, zato druhá polovina velmi silná, zvlášť hvězdné nahrávání v 606-ce. A nemůžu se dočkat finálního produktu trojice Grohl-Reznor-Homme. "I don't want to be perfect. I just wanna be badass." (Grohl)(10.2.2013)

Aktuální rockový mistr, génius a legenda Dave Grohl se rozhodl ukázat, na čem mu opravdu záleží a proč vlastně tu hudbu dělá. A povedlo se mu to zatraceně dobře. Dokument samotný je natočený svižně, příjemně a nenudí. Co je ale teprve vrchol, to je soundtrack. Album, za které by se nemusela stydět rocková síň slávy. Slyšet vedle sebe trio Homme-Reznor-Grohl je hudební svátek. Když se na stejné desce ještě setkáte s Paulem McCartneym, Franckem Blackem či Corey Taylorem... no sakra!(18.3.2013)

je moc fajn vidět, jak chce někdo v té záplavě digitálních popových sraček zdůraznit význam poctivě dělané muziky.. přesto mě většina dokumentu zabývající se historií studia až tak nebavila, pořádně mě chytl až závěr věnující se nahrávání alba Real To Reel, který je nabitý neskutečně pozitivní energií.. silné 3* ... P.S.: Dave Grohl je machr! :)(22.7.2013)