poster

Sound City (festivalový název)

 • USA

  Sound City

Dokumentární / Hudební

USA, 2013, 108 min

Režie:

Dave Grohl

Scénář:

Mark Monroe
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • neoBlast
  **

  Sound City je jednoznačně efektním dokumentem, a je tak trochu těžké mu nefandit, pokud hudbu doceníte i za hranicí lokálního agrometalu a Tomáše Kluse. Je totiž velmi pravděpodobně, že v Sound City Studios vzniklo nejméně jedno z vašich nejoblíbenějších rockových alb (ale jsem si jist, že podobně efektní diskografii mají určitě i jiná studia, která bohužel neglorifikuje mecenáš typu Grohla). I Dave si utrhl kus koláče slávy pro sebe před více než 20 lety a jeho nostalgie prolitá dětským enthusiasmem je zde pochopitelná, a dokud se vypráví o historii proč ne... Jakmile se ručička stopáže přehoupne přes 60 minut a dokument se od historických faktů přehoupne do jammování se starými bardy - ODPAD. Byl jsem na tu proměnu připraven, ale stejně to byla nuda k uzoufání, změna tempa (resp. jeho zastavení) i vyznění... Potkalo to It Might Get Loud, potkalo to Foo Fighters: Back and Forth, je to snad nějaké prokletí, že současné highspot hudební dokumenty neumí skončit v nejlepším? 40 %(19.3.2013)

 • eisha3
  ****

  Opět a znovu se potvrzuje moje teorie, že na co Dave Grohl sáhne, je prostě ohromné.(16.3.2013)

 • V.Silver
  *****

  Nejsem si zcela jistý, jestli běžný divák dokáže ocenit, co tento dokument zachycuje. Jako "muzikant" ale oceňuji každou minutu tohoto díla a musím uznat, že je to asi nejlepší dokument, který jsem v poslední době viděl. Tato případová studie má svoje případové studio, Sound City, ve kterém se utvářela nikoli nepodstatná část dějin moderní hudby. Dave Grohl citlivě zachycuje, co hudba znamená pro ty nejlepší muzikanty a skladatele na světě, co pro ně znamená nahrávání, co "muzikantské" štěstí a náhoda. Přesně popisuje to, co v lidech dokáže vyvolat takřka výhradně hudba - radost, štěstí, klid, melancholii i celé další spektrum emocí, které v člověku mimo hudbu dokáže "odblokovat" jen několik situací v jeho životě. "Just hit the record button and see what happens. [...] It's magical." Asi tak. Měl bych jen jednu drobnou opravu: tenhle film není o "fuck off digitál", ale o tom, že při honbě za dokonalostí se z vymožeností digitálního světa místo nástroje stává berlička k dosažení dokonalosti. Jenže na hudbě jsou dokonalé právě ty drobné nedokonalosti - to, že nota je zahraná o setinu sekundy později, že zpěv je o cent podlazený... to vytváří tu atmosféru neopakovatelného lidského díla. Atmosféru, kterou stroje vytvořit nikdy nedokážou. 95%(16.8.2013)

 • chelseaman22
  *****

  Že neznáte artisty či grupy jako Fleetwood Mac, Tom Petty and the Heartbreakers, Rick Springfield, Chili Peppers, Guns 'n' Roses nebo Metallicu a jejich Nevermind? Nevadí! Jistá hudební gramotnost by měla levitovat v každém z nás, bohudík frontman Foo Fighters bere ohled na zabedněnce jako jsem já a vytvořil definitivně širokoprofilový dokument, jež se opírá o slavné upocené hvězdy a cigarety típané do koberce v Sound City. VOLUME UP a užívejte si dominantní bicí z 80'! 88% Celosvětový výdělek k 4. 11. 2013: $421,187(4.11.2013)

 • mm13
  *****

  Je osviežujúce pobudnúť aspoň nejaký čas v spoločnosti hudobníkov, ktorých zaujíma výhradne hudba. Hneď som mal lepšiu náladu a všetko to prázdno, čo sa na nás dnes valí už nie iba z rádií, mi zase raz prišlo nepodstatné. Stále sú tu aj takí, ktorí berú do rúk gitaru, pretože do ich rúk patrí, sadnú za bicie, pretože tam je ich miesto a do štúdia zaliezajú, aby tvorili a naplno sa realizovali, nie predávali pozlátku.(20.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace