Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

ZHODNOTITEL

Originální pojetí hororové látky. Člověku se z toho až zamotá hlava. Přesto mi to svým vyzněním víc připomíná experimentální film. ()

honzic

Průměrný horor, jež opět namáhá mozek, závěr je opět nejasný, jak je u Flanagana typické. Hodnocení: 60 % ()

Sticks

Jak tomuhle někdo může dát 3 a méně? CHCE TO IHNED DRUHÝ DÍL. Neskutočne bravúrne výkony a strih. Komorná psychodráma, kde časom splýva fikcia s realitou. ()

Veto_01

Na tenhle film jsem narazil úplnou náhodou a úplně mě dostal. Bavil jsem se od začátku až do povedeného konce. Doporučuji ()

Nikolas__

Výtečně nepříjemné, skvěle natočené, po první hodině hezky gradující, a závěr je jedna z nejlepších scén po roce 2010! Rozhodně nevšední horor se zajímavým námětem. 8/10 ()

wick

Průměrná duchařina....která nemá moc nabídnout. Mělo mě varovat, že na rottentomatoes kritici ocenili 70% a u Amíků měl slušné tržby. Nejvíce rušilo prolínání minulosti s přítomností a obligátní ghost story tentokrát nikoli poprvé a určitě ne naposledy se zrcadlem. Jinak ale je dobré ocenit, že se Mike F. zaměřuje spíše na budování atmosféry než krev. Za jedno podívání stojí, ale čekal jsem podstatně víc než jsem dostal. ()

mr.twizta

Ještě že filmu ke konci dojde dech a začne se bránit lacinějšími náboji, jinak bych se v noci nevyspal. Po dlouhé době horrorová práce, která se neschovává za primitivní lekačky a přeboostovanou zvukovou stopu. Oculus raději pracuje se dvěma časovými rovinami, potíráním hranice mezi realitou a iluzí a pečlivě budovaným pocitem beznaděje. Zkrátit o deset minut a více šokovat v závěru a máme tu jasnou pětihvězdu. Sequel-ready. ()

sonule36

nenadchlo mě to.. čekala jsem od toho víc.. docela mě zarazilo hodnocení... duchařina, menší napětí ano... ale celej film se jen táhne, děj je takovej divokej... nic moc teda, zklamání.. ()

Jason13

Vůbec mi nejde na mozek (a skoro mě to rozčiluje) jak někoho po shlédnutí tohoto filmu můžou napadat výrazy jako "nudný", "neoriginální" nebo snad "brak"!! Mě mrazilo v zádech ještě několik minut po titulkách. Skvělá hudba, výtečná atmosféra. Top class horror!! ()

RomaS

Jak může být těžké rozbít jedno staré zrcadlo? Brnkačka, pokud ovšem v něm nehnízdí koncentrované zlo, které dokáže s vaší myslí rozehrát pěkný koncert. Ano, uhodli jste, nebudou se vám zjevovat růžoví králíčci nebo polonahé roztleskávačky toužící po vašem doteku, ale psychodelické sviňárny, které mají za cíl jen jedno, ochránit sebe sama a vše živé okolo poslat pěkně brutálním způsobem do věčných lovišť. ()

metztlimoon

Ono to nebolo vyslovene zlé a dokonca aj koniec bol nezvyklý na horory (this madness will never stop), ale niečo mi tam chýbalo... možno kebyže tam je viac podobných mindfuckov, ako s tou kytkou alebo keď premiestnili nevedomky kamery. Neviem. 65% ()

Legie

Příjemný příběh který trošku připomíná film Pokoj 1408. Děj dokáže udržet pozornost a zanechat po titulkách chvilku mrazení :) ()

Venceslao90

Na tenhle horor jsem se hodně těšil, ale když to vezmu kolem a kolem, jsem z toho trošku zklamaný. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale potom to začalo být takové zvláštní. Některé momenty mi přišly málo vysvětlené a člověk si musel v ději něco domýšlet. Konec takový chaotický a překotný. Nicméně po celou dobu si to udržuje celkem solidní atmosféru a celkovou úroveň. Tři hvězdičky plně odpovídají - jen lehký nadprůměr. ()

FantoMaSk

První půlhodina parádní – rychlý start, který věstí zajímavé psychologické podloží celého příběhu, zajímavý koncept bubáků a jedno starodávné zrcadlo, kolem kterého se vrší mrtvoly. Do toho jedna zapálená sourozenecká dvojice, kde sestra chce dokázat, že zrcadlo je prokleté a zničit jej, zatímco bratr se snaží obhájit racionální pohled na věc a dokázat, že šlo jen o náhody a misinterpretaci událostí, které se přihodily, když byli oba ještě dětmi... Pak ale začne přibývat flashbacků a prolínání minulosti s realitou, což by ani tak nevadilo, kdyby to ve finále vyústilo v nějakou dramatickou pointu typu „současnost se vlastně vůbec neudála“, která se bohužel nekoná. Naopak film někde v půlce přehodí na víceméně gore výhybku a do konce už se jede podle poměrně předvidatelného scénáře. Celkově tak bohužel pouze průměr, ze kterého se mohl stát kult, kdyby se po první třetině odhodlal ubírat jiným směrem. Dorovnávám na tři za SPOILER nepříjemnou scénu s jablkem SPOILER :) ()

TesterX

Mysteriozni ano. Hororove ztezka. Dalsi ducharina, dalsi se zrcadlem, se solidni zapletkou a naprosto neinvencnim zpracovanim. Remeslny prumer, ktery u divaka, co par hororu videl, neobstoji. ///// comment-like - verbal ///// TECH: *** / FILM: ** / DOJEM: * /// Celkem: ** ///// ()

Kozlowski8

Sourozenci Kaylie a Tim se snaží odhalit rodinné prokletí, spojené se starodávným zrcadlem. V ději se často prolíná současnost s minulostí a realita s halucinacemi, takže divák, jako jsem já, který se příliš neorientuje v prostředí duchů a mistérií, musel mít mozek neustále zapnutý, aby vše vstřebal. Myslím ale, že se to dalo ustát a dá se říci, že Mike Flanagan vytvořil vcelku koukatelné dílo. Hodně se mi líbila Karen Gillan v roli Kaylie. 55%. ()

bezprezdivky

Tvoří-li horor atmosféra, lekačky a zápletka, která neurazí, pak tento má vše, co má horor mít + prolínání časových rovin jak bonus. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)