Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

poet

Je to síce naťahované a miestami až moc prekombinované ale to čo tomu určite nechýba tak to je dávka napätia :) Režisér tu na ploche jedného domu rozohral dômyslenu hru s divákom kedy už nik nevie čo je realita a čo nie... ()

Illy

Těšil jsem se jak Pergnerová na perník a dostavilo se lehké zklamání. Ohraný námět ale docela zaujme zpracováním, přeskakování v čase bylo zmáknuté výborně a i když se s postupem času fear spíše vytrácí než stupňuje, bavilo mě to. ()

wampire23

Nie nie, žiadna originalita sa nekoná. Klasická ducharina okorenená neustálymi časovými predelmi s otrasnými výkonmi postáv a neuspokojivým a očakávaným záverom. Ale posledných pár minút pred pointou celkom kvalitné mrazenie. ()

Tunri

Hrozně zmatené skákání v ději, kdy jsem každý dvě minuty měnila názor, jaké asi bude rozuzlení. Nicméně jak sestra ukázala zkonstruované demoliční kladivo, bylo jasný, jak film skončí. A samořejmě, jako každý horror, musí i tady být něco nechutného, buďto stříkající temná krev nebo otevřené zlomeniny vždycky něco takového v dnešním hororu musí být, bez toho prostě žádný horor být nemůže, čemuž nerozumím, zrovna tohle téma by se dalo pojmout čistě psychologicky. HUDBA, respektive zvukové efekty, dělá 95% atmosféry filmu, bez ní by tam nebylo jediné leknutí nebo napětí. A hudba pokračuje i v titulkách, abyste mohli očekávat, že ještě přijde něco navíc - nebo snad aby napětí pokračovalo i po konci filmu. ()

TheSpearCZ

Nejspíš jsem viděl umírat svých 104 minut života, protože takhle nudný horor jsem opravdu dlouho neviděl. Žádná krev, žádné lekačky ani žádné napětí. Navíc ta neustálá přeměna přítomnosti z minulostí byla vážně špatná. Jedinou hvězdu dávám za zvadlé kytky v květináči. Toť vše. 1* ()

MIMI.kry

Jeden z těch hororů, které jsou zdařile natočené, ale natolik mi nahání hrůzu a sugestivně, nepříjemně vtahují do světa halucinací a démonů, že je prostě nemůžu kladně ohvězdičkovat. Ale ani jim dát odpad, protože to podřadný mysteriózní film není. Prostě z mého hlediska lze těžko hodnotit, abych hororu "neublížila nízkým hodnocením", jenom to není nic pro mojí náturu. Občas si při výběru hororu říkám, že může být zajímavej, pak vidím že je to na mě příliš drsné, ale už film musím dokoukat do konce, abych věděla, jak vše skončilo. - K filmu OCULUS o satanskému zrcadlu, který lidem měnil vědomí a požíral jejich duše i těla, bych jen podotkla a vytkla bych scénáristům, že sestra Kaylie by se asi chovala jinak. Mohla předem tušit, zda se dá zrcadlo přelstít, zda obyčejná dívka může vymítit, zničit, zabít zlo v něm ukryté a zda je vhodné k němu hned tahat bratra po několika letech čerstvě propuštěného z blázince, který si díky této zlověstné starožitnosti mnohé vytrpěl již dříve. - Nakonec dodávám: horory jsou mým nejobtížněji hodnotitelným a nejhůře předem odhadnutelným žánrem (tj. mnohdy předem netuším, zda budu filmem znechucená nebo s ním spokojená). Ostatní filmy a moje sympatie k nim obvykle předem odhadnout umím, například na základě anotací, fotek, ukázek, recenzí,zkušeností, šestého smyslu apod. A pak na film buď koukám nebo se mu raději zdaleka vyhnu. Jenom horory jsou volba "na slepo" a často předem neodhadnu do čeho jdu...:) ()

JM87

Velice pěkná podívaná u které až nechápu to nízký hodnocení. Málo kdy se mě stane, že mě něco vtáhne do děje. Tady to šlo. Navíc mi to připomínalo určitý Kingovky (dospělí vs děcka, ztrácení se v realitě a iluzi) atd. A vlastně King to i pochvalil. Díky :) ()

molcan2

Nebol som si istý, čo mám očakávať od tohto filmu, pretože originál bol veľmi jednoduchý, nezávislý film, ale kedže mal dobre recenzie bolo jasne, že Flanagan dostane viac peňazí aby z toho urobil niečo väčšie. Myslím, že to bol epický moderný horor, oveľa lepší ako ostatné filmy svojej doby. Zaoberá sa ako minulosťou tak prítomnosťou a preplietanie sa medzi nimi je šikovne zostrihané dá sa povedať, že až šialene. Aj hudba je v tomto filme dokonala. Nebyť dvoch hercov dal by som tomu päť hviezdičiek. Ale ty mi tam proste nesedeli. Ale aj tak je to dobrý horor. ()

Matli

Moc pěknej horůrek, zase trošku něco jinýho než ostatní filmy, kde jde jen o posednutí čímkoliv. Párkrát mě i dost zamrazilo a to se mi běžně u hororů nestává. Místama mi to přišlo už trošku zbytečně natáhnutý, ale nějak zvlášť to nevadí. 72% ()

warrenur

Tak toto pohnojili celkom vyrazne. Ustredna odrastena dvojka surodencov posobi ako za trest. Bud devocka cita ako naspeedovana z encyklopedie, alebo vidime furt ten vyraz v ksichte: Ako sa to mohlo stat? Jaajjj...ved tom som nechcela!....Hrozna lamerina a zahodeny potencial. Nehovoriac, ze od zabavnosti a atmosferickosti to ma znacne daleko. Dej sa naopak neskutocne taha a spolocnostou su vam len tupe vyrazy a hrany strach, ci nebodaj prekvapenie. Toto s horrorovym zanrom nema nic spolocne. Skoda straveneho casu. ()

noelcoward73

Velmi slabé! Film jsem si zařadil na svůj seznam filmů zejména kvůli zajímavé synopsi. Tři čtvrtě filmu je velmi nudných, poslední část je trochu lepší. Ale o nic moc hororového se bohužel nejedná. Myslel jsem, že zrcadlo bude působit mnohem více zla - bohužel zůstalo jen u takřka náznaků. Alespoň herecké výkony (obou období) byly dobré, stejně jako některé scény. ()

Rathalos

Oculus je horor,ktory je maximalne atmosfericky,napinavy a strasidelny,mal som zimomriavky po celom tele,paradny film,taketo zrkadlo by som nechcel mat doma...:-) ()

Bozvav odpad!

Tak to se snad nedá ani komentovat, aby jeden nebyl sprostý. Hloupý scénář - ohraný jak Goťákova vinylka se Zvonky štěstí, kožené neherctví na každém kroku, bubu se nekonalo, prostě děs běs v naprosto nežádoucím kontextu. ()

Radek.SCH

Večer jsem měl problém chodit po tmě :-) ale zas na druhou stranu to bylo moc utahané a bylo tak nějak jasné kam to spěje. ()

M.Myers

Nevím proč, ale tak velké nadšení sdílet nemůžu, což však neznamená, že by se mě film nějak nelíbil, ba naopak. Oculus je prostě dobrým hororem, kde tajemné zrcadlo už po generace likviduje své majitele, likviduje je stylem velice vytříbeným, ne vše vypadá tak, jak jeho majitelé vidí. S tímto jsem neměl vůbec žádný problém, je to totiž podáno nadprůměrně. Herecké obsazení bylo také fajn, obě mladé zrzky hráli parádně a Flanagan potvrdil své nesporné kvality(jeho prvotina Absentia se mě líbila velmi). Mě tam prostě scházel asi jiný konec, tento mi připadal takový tuctový. Nebo klidně bych ještě protáhl stopáž a zašel bych ještě mnohem dál, nechal bych se zrcadlo ještě pořádně vyřádit... Oculus určitě nespornou kvalitu má, mě jen prostě tak neoslnil, ačkoliv tohle zrcadlo mít doma vážně nechcete! ()

Hapretor

Konečně horor, který mi přisel svým obsahem originální, a tak mě docela povzbudil ve světle stále nových a nenápaditých filmových kousků, co se derou do kin jako kdyby jim patřila celá naše zemička, a přitom jsou stupidní až běda. Konečně se někdo snažil myslet a nekopírovat zajetou šablonu bu bu bu hele duch, hele hejbe se lustr, hele hejbe se židle, bu bu bu bacha je ve mně, dojdi pro kněze, ... ale chytrou formou prolínání minulosti a přítomnosti, fantazie, představ, klamu a reality, kde Vám exploduje hlava jen kvůli tomu, že vlastně nevíte, co zrovna prožíváte, čemu máte věřit, ... kvůli zrcadlu, které vypadá úplně obyčejně, přitom honosně, jako ozdoba do zámku, kde konec není žádný happyend, kde jsem naopak soucítil s obětí i přeživším a při čistění zubů se nervózně koukal do zrcadla, jestli z něj něco po mně nehmátne, ... můžu Vám s chladným klidem říct, že toto se mi stává opravdu výjimečně kdy. Až se mě někdo zeptá na nějaký opravdu dobrý horor z roku 2014, doporučím tento počin. Přímo mrazivě mě pobavil. ()

matini

Vůbec nic originálního. Vůbec žádné lekání, ani děs, jenom jedna nechutná scéna s nehtem. Všechno je naprosto předvídatelné. A ten konec... myslím, že už od začátku filmu všichni věděli, že to takhle dopadne. ()

zuzanocka

Čo to bolo?? Realita, minulosť, súčasnosť v minulosti, fikcia - vplyv zrkadla, skutočnosť, ktorá sa vlastne nedeje (a zároveň deje...???) .. dej sa bujaro premietal z jedného do druhého a do takých kombinácii, že ma po 30 minútach pozerania rozbolela hlava.. koniec celkovo nebol zlý ale čakala som niečo viac.. niečo čo ma posadí na zadok a padne mi sánka.. ale nič také sa nestalo .. pár krát som sa vydesila a poriadne si ponadávala ale inak.. nebolo to dotiahnuté iba čo ma rozbolela hlava a naštvala som sa .. 2*.. a to som zhovievavá.. ()

jirkis

Takže....První polovina filmu strašně zmatená, podprůměrná, dlouhý rozjezd atd. V druhé polovině se to pěkně rozjíždí a konečně přichází i nějaké to strašení, i když v trochu menší míře, než jsem zvyklý u jiných hororů. Hudba i herci jsou průměr. Napětí se dostává až ve 3/3, což je škoda. Ve výsledku /60%/. ()

drankeryth

Obstojne podany mysteriozny thriller a ochuteny troskou hororu. Mne sa ten film pozdaval a ten dej filmu ma zaujal a tak som cakal stale v napati, co sa bude diat dalej okolo toho zrkadla. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)