Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

Rockerman

Po přečtení několika rozporuplných komentářů jsem se rozhodl udělat si na to vlastní názor. A jak už to tak bývá, pravda je někde uprostřed. Lehce originální to je, ale "zrcadlové duchy" jsme tu už nějaké měli a filmy měly různou kvalitu. Tento si buduje tu správnou atmosféru pomalu, ale jistě. Největší slabinou je podle mne zbytečně komplikovaný závěr, ale co závěr, ono se to zamotává už tak od poloviny filmu. Tu jsme flashbackem o jedenáct let dříve, tu zase v současnosti, střihy se urychlují, až obě časové roviny splynou, aniž by to přidalo na napětí a gradaci děje. I ten šokující konec se dal celkem předpokládat, protože bylo jasné, že past nastražená na ducha může sklapnout i na někoho jiného. Rozhodně však nejde o propadák, je to poctivý horor, na který se dá podívat a místy i užít. Do prvoligové úrovně filmů typu "The Conjuring", "Deliver us from evil", "Mama" nebo "Sinister" to má ale ještě dost daleko. ()

MikeeTheory

Názorný příklad toho, jak ze solidního nápadu vytěžit úplné minimum. Asi největší problém vidím v tom, že si Oculus hraje na něco, co prostě není. Na to by film potřeboval daleko schopnějšího scénáristu. ()

GilanCZ

Začátek nadějný, po většinu filmu se ale stále opakuje dokola to samé a člověk si pouze říká "kdy už se konečně stane něco důležitého??". No, nakonec se dočká jen částečně. Ačkoliv je atmosféra občas relativně silná, moc lekaček tu člověk neuvidí. Spíše podprůměrný horor. ()

Ben Nevis

Nevyřešená záležitost z dětství, strašidelný dům, který časem vleze na mozek, tohle už fungovalo u Stephena Kinga a jeho filmových adaptací (Osvícení, TO). Líbilo se mi prolínání dějů předtím a teď, nejistota (sežralo psa zrcadlo nebo byl utracen veterinářem?) a pomalé sunutí k logickému vyvrcholení. Protože jinak základní premisa moc logiky nepobrala, nebo by to chlapi nazvali ženskou logikou. Chcete zničit démonické zrcadlo? Nainstalujte si ho do opuštěného baráku a počkejte, až ztratíte vládu nad svými vjemy. Každopádně musím pochválit casting, protože i dětští herci se snaží nad běžný průměr, aniž by přehrávali či působili spratkovitě. ()

Heroine odpad!

Teda takhle hrozně nedotažený příběh, to jsem nečekala. Jasně, není to ani originální, ani strašidelné. Celé je to založené na "připravené" akci, která se ukáže být naprosto nepřipravenou. Míchání minulosti s přítomností působí rušivě, lacině si to pohrává s divákovou schopností se orientovat, kde že to právě jsme, a co je právě teď realita. Příliš banální, nevysvětlený, chybí tomu závěr, chybí tomu pořádný příběh, chybí tomu logika. Neříkám že se horor musí držet pravidel reality, ale když se může stát kdykoli cokoli, divák ztratí zájem - aspoň tedy já. ()

Faila

Nápad zajímavý, ale nějak jsem se v tom dost ztrácela a nejsem si jistá, zda sám rejža věděl, co se tam vlastně děje. ()

Rathalos

Oculus je horor,ktory je maximalne atmosfericky,napinavy a strasidelny,mal som zimomriavky po celom tele,paradny film,taketo zrkadlo by som nechcel mat doma...:-) ()

Kubc6a

Flanagan točí fajn věci. Prolínání mezi realitou a minulosti, duchové, co umí děsit tím, že prostě jen stojí a nic nedělají, a není třeba dělat jumpscary. Je to fajne, škoda ten konec, ale je to Flanagan, ten není moc na šťastné konce. ()

Hartigan

Jako pár momentů a styl se tam najde, ale jinak celkově zívačka. Jednou jsem dokonce napůl usnul. Kdyby vypustili fádní kapitolu s mladými študáky a věnovali se jen té rodince, tak bych tam klikl i čtverečku. Stejně těch posedlých rodinek, zrcadel a jiných věcí je každým rokem čím dál víc, zato všechno na jedno brdo. Chtělo by nás to občas oživit nějakou pořádně originální šlehou. 70% ()

Pacek

Tak to vypadá, že zdejší diváci jsou ve dvou táborech. Jedni co se nudili, a druzí, kteří se ne. Sám patřím k těm druhým a jakožto člověk, co v hororech přímo nesnáší zaběhlé klišé typu práskajících samozavírajících se dveří, a jen hledá všemožné vtipné skulinky musím říct, že dlouho sem neměl prdel tak sevřenou jako minulou noc. Uroveň hororů se neměří ani tak podle scénáře či příběhu, ale podle počtu lekaček a taky podle toho, kolikrát si člověk za ten film řekne "no teda chudák, to bych zažít nechtěl". Zde je tomu ale jaksi jinak, lekaček tu pár je a velmi solidních, ale se stupňujícím se tempem by taky měl růst počet lekaček, který je ale vytlačen zamotaným příběhem. I tak se jedná o něco, co se naprosto vyrovná i takovým lekačkám, jako jsou Insidious či Sinister. ()

Taškář

Dokonalý film, do detailu provedený horror, který vás zmrazí a donutí bez dechu a ve smrtícím napětí sledovat depresivní děj až do konce. Pohled do zrcadla již nikdy nebude co býval :-) ()

FanKalEl

Ako keby tomu niečo chýbalo, hlavne posledným 20 minútam, tam by toho trebalo veľa prepracovať ako aj celkovo film. Ako nápad to bol dobrý, ale je tu veľa nevyužitého potenciálu čo je škoda, lebo celkom som sa aj bavil a je tu zopár kvalitných pasáží, ale pri filme Nebojte sa tmy (2010) som bol viac spokojný než pri tomto. (64%) ()

snoodles

Tak mě ten film nasral, že utrpí nejhorší hodnocení. Ztráta 105 minut života. Nic z toho nedává smysl, pár lekaček a jinak to nestojí za nic. Marně jsem čekala na nějaký slušný závěr, ale tohle teda... kriste. Nuda, nesmysly... a to mám duchařiny tak ráda. ()

darkreider

Neznášam horory založené na lakačkách, kde do úplného ticha vybafne nejaká potvora za poriadne prepáleného zvukového efektu. Tam sa zľaknete aj veľkonočného zajaca, pričom viete, že atmosféra nikde a len čakáte kedy to na vás zase skúsia. Kde aký hnidopich sa bude biť do hrude, lebo však sa netopia v krvi ani slize a nikto na mňa nebafá, čo štvrť hodinu. Otázka je, či je horor práve o tom. Ja mám ale radšej atmosféru, než čakanie až niekto na sekundu ohulí volume. Extrémne ma zaujal začiatok, kde Kaylie jasne a rázne ukazuje, že ide poltergaistovi nakopat prdel a moc sa na to teší. Veľmi sympatická idea, fandil som jej do konca. Prelínanie minulosti a súčasnosti bolo miestami zmätené, ale vďaka tomu sa dá vcítiť do stavu postáv. Veľmi solídna mágia, kde rýchlo človek pochopí, že nádej na úspech moc nie je. ()

goni

Mierne nadpriemerny horor s niekolkymi zaujimavymi prvkami. Absentuju tu sice momenty prekvapenia ale mna zaujal najma vedecky pristup, ktorym sa hlavna hrdinka snazi porazit zleho bubaka zo zrkadla. Fakt som jej drzal palce a dufal, ze tentokrat by to snad mohlo vyjst aj tym dobrym. Potom sa ale zacala realita prelinat so skutocnostou a ja som sa zacal stracat. No a zaver uz bol poriadne zbabrany a nedotiahnuty [34/2014]. ()

KUFI

Slusnej horor o tajemnym zrcadle s pekne ponurou atmosferou. Urcite zatim nejlepsi letosni horor. Halucinacni nadech mam u filmu hrozne rad, kdyz neni poznat co je realita a co pouha predstava. Navozuje to ve me mrazivej pocit nejistoty. Spatnej konec je u me vzdycky plus. Dalo by se rict, ze spatnej konec u me znamena dobrej konec. Dal bych dvojku. ()

nurielka

Tak tomuto sa povie horor. Dve časové roviny sa prelínajú a diváka vedú k nervovému vypätiu. Veľmi dobrý ducharský film. ()

sarkareifova

Myslím, že jsem našla TOP nejnudnějších hororů. Hlavní ženská postava mi byla strašně nesympatická a celou dobu jsem si představovala, jak jí mlátím hlavou o zeď, jen aby už byla zticha. Jako horor mi to teda moc nepřišlo, spíš jako psychothriller. Jednu hvězdu dávám za odvahu to vůbec natočit a druhou hvězdu dostává její sexy brácha Tim :D ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)