Oculus

Pred desiatimi rokmi zasiahla rodinu Russellovcov obrovská tragédia, ktorá navždy zmenila život dospievajúcich súrodencov Tima a Kaylie. Chlapca odsúdili za brutálnu vraždu svojich rodičov do nápravného ústavu. Teraz, keď ho už ako dvadsaťročného prepustili na slobodu, snaží sa na minulosť zabudnúť a začať normálny život. Kaylie je však stále prenasledovaná tou osudnou nocou, keďže je presvedčená, že smrť ich rodičov zapríčinilo niečo nadprirodzené. Verí, že zlovoľné sily sa k nim dostali cez starožitné zrkadlo v ich rodnom dome. Aby Kaylie dokázala Timovu nevinu, vypátra staré zrkadlo a nájde informácie o záhadných úmrtiach, ktoré sa stali jeho predchádzajúcim majiteľom. Po získaní rôznych nových poznatkov v snahe vyriešiť vraždu rodičov však súrodenci zájdu príliš ďaleko a neuvedomia si, že znova rozpútali nočnú moru svojho detstva. (Steny94)

whysoserious

Není to film u kterého bych si řekl "wow- to je hustý"- párkrát jsem se přistihl, že se nudím, jelikož mi to místy přišlo trochu utahané a příliš dlouhé. Oceňuju ale nápad flashbacků, které se mísí s halucinacemi. ()

Boudyy

Takhle, nápad je to docela jednoduchý, ale má potenciál (zlé síly v zrcadle, které zabijí každého, koho si zamanou), zpracování dost ujde (interiéry vynikající, herci taky parádní) a scénáristé to taky zvládli (prolínání mezi minulostí a přítomností není nudné, neobtěžuje, naopak pomáhá pochopit vše, včetně konečného rozuzlení). Atmosféricky se mi to vrylo pod kůži tak, že jsem se po příchodu do koupelny a pohledu do zrcadla lekl. Film vážně působí, kde má, určitě nejde o snímek, na který den po projekci člověk zapomene. Určitě si pustím znovu. ()

srncek

Ťažko hodnotiť tento film..na jednej strane ozaj kvalitné herecké výkony,no podstata príbehu je fakt hodne stupídna a koniec žiadny..aj keď to bolo zámerom,ale aj tak..52% ()

Nikki48

Plytké. Iné prirovnanie mi jednoducho k tomuto snímku nenapadá. Začiatok pôsobil nádejne. Návraty do minulosti mi nevadili. Teda, spočiatku nie. Popravde, ak mala druhá polovica filmu budovať napätie tým, že (zrejme bude nasledovať nábeh na spoiler) po čase sa tam bude prítomnosť a minulosť zlievať dohromady a divák po čase už vlastne naisto nevie, či po schodoch naozaj prebehol malý chlapec z minulosti, jeho dospelá sestra z prítomnosti alebo vôbec nikto, pretože je to len ďalšia vidina, tak ma to žiaľ viac rozčuľovalo ako plnilo zámer. Príbeh mal potenciál. Detské výkony stáli za to. Ak by sa ukázalo, že predsa len ide o vyčíňanie psychopata, nevadilo by mi to. Myslím, že ak by som si na hodinu a pol sadla pred zrkadlo, pocítila by som presne to isté ako práve teraz pri sledovaní. Nudu. (Aj keď stále lepšie ako kotvou do tela.) ()

vieriX

Tak tady to vzali trošku jinak nehraje se tu moc na lekačky spíše na psychiku postav, které přechází ze současnosti do minulosti. Dost často neví člověk co je skutečnost a co jen vidiny. Všechno je tu tak nějak netradiční hlavní úlohu tu hraje zrcadlo, které už několik století přináší jeho majitelům smrt je svým způsobem nějak prokleté akorát se člověk nedozví jak. Lehce nadprůměrný horor, který ,ale umí vtáhnout do děje. ()

dzberry

Doteď jsem si myslel, že nejhorší sviňa-zrcadlo je to našeptávací ze Sněhurky. A taky to moje, které se mi každé ráno staví do cesty. Mýlka. Tahle svinďura je extratřída. Nejdřív jsem se bál, později už jsem se dokonce bál bát, pak to v určitý moment dosáhlo vrcholu (to ty časoprostoroskoky) a posledních deset minut to už bohužel byla spíše bžunda... Ale co, já se bavil, u mě dobrý... 3,5 ()

jafuska

Nemám ráda horory, ale tady se zase tak moc neděje, možná nějaká ta lekačka, ale to je tak všechno, ale už jsem viděla daleko lepší filmy, ()

Lucius55

Zajímavý horor pro ty, kteří v tomto žánru nepotřebují potoky krve, násilí a akčních scén (patřím do této skupiny). Velmi dobře zpracované je střídání dvou časových rovin, které se občas efektně prolínají. Dalším silnou stránkou tohoto filmu byla pro mě hudba, která sice není zrovna "symfonicky monumentálně orchestrální", ale jednoduchý syntetický motiv zrcadla pěkně dotvářel atmosféru. Ke čtvrté hvězdičce mi však pořád něco chybělo. Přiznám se, že přesně nevím co, ale každopádně ze čtyřhvězdičkových filmů mívám o kousíček lepší pocit;-) A tvůrci titulků mnou zhlédnuté verze filmu bych rád sdělil, že správně je ZRCADLO, a ne ZRDCADLO!:-( ()

vinc_vega odpad!

Nezaujímavý film o vraždiacom zrkadle. Nudný a bez štipky invencie. Chýbajúci kontext príbehu a neskutočne otravná a nepresvedčivá Gillan posiela tento "horror" do odpadu. Nič, ale naozaj nič som na tomto 104 minútovom filme nenašiel zaujímavé. ()

lucky.loo

Na mě napětí ve filmu fungovalo, je fakt, že variací na to co by se mohlo stát v pozměněných stavech mysli může být miliony a zde se to navíc povedlo vhodně nakombinovat. Hodnocení: 78% ()

intro

Musím dát plný počet, nemůžu prostě jinak. Vynikající atmosférický horor. Podobně dobrých kousků je vskutku málo. Ke konci Oculus perfektně graduje. Sakra dávám 100 % a klobouk dolů před rejžou. ()

lusa

Rooooooooooozťahané jak vietnamské tielko po prvom praní. Potenciál celkom slušnej atmosféry prebila siahodlhá minutáž. 3* ()

Kucino

Tak to áno. Kvalitný psycho-horror, z ktorého mi zimomriavky nabiehali. Čo sa týka príbehu veľmi pútavý s pre mňa neočakávaným koncom. Pecka ! ()

nK_!

Hodně slušné bubákování. Ve skutečnosti jedno z nejlepších, jaké jsem měl v posledních měsících tu čest zhlédnout. Odporně dusná a tíživá atmosféra prochází celým snímkem od začátku do konce a úžasně vrcholí v posledních minutách. Závěr se sice dá trochu předpokládat, ale dojem z filmu to nikterak nenarušuje. Líbil se mi i nápad s prolnutými časovými rovinami, i když člověk si musí dávat hodně bacha, aby se nenechal vytrhnout z pozornosti a nevypadl z kontextu. Nejlepší scéna je jednoznačně ta se žárovkou. ()

stephano

Takhle si představuju horor, minimum lekaček, 95% filmu skvělá atmosféra, originální příběh a navíc herci co nejsou otravní. ()

Daertelon

Přimhouřím-li oko nad drobnými nedokonalostmi, hodnotím velmi kladně. Dáváte-li pozor, zaujme vás rozhodně spletitý a flashbacky skvěle proložený děj. Návraty do minulosti se tu nejen prolínají s realitou, přímo do ní vstuují a to shledávám velmi zajímavým a atraktivním. Je to dobře natočené, styl kamery a střihu se mi moc líbí, herci nejsou špatní a zvukový doprovod je poutavý. Rozhodně se to zařadilo mezi mé oblíbené horory a to především díky originálnímu příběhu a smyslu. Za mě 95% PS: Kdos neviděl, nehodnoť dle komentáře Verbala. ()

carodejb

Jasne, keby to ostalo v tej psychologickej rovine bez paranormálnych javov (spoiler?), bolo by to super. No i tak som absolútne spokojný: má to hustú atmosféru, dobrý nápad a zaobíde sa to bez zbytočných ľakačiek. To sa dneska nevidí. ()

adamix

Ďalší zo série nedocenených kvalitných hororov, ktoré si nenašli dostatok diváckej podpory a ohlasu. Atmosféra je dobrá a vrstevnatý príbeh pozostávajúci z prepínania prítomnosti do minulosti je famózny. Len je na škodu, že v polovici som vytušil, ako to nakoniec dopadne a ono sa tak aj stalo. Prekvapený som z formy, akou bol príbeh odvyprávaný a v akej sa film až do konca držal. Ale z toho zrkadla mi naskakovala husia koža... Za málo peňazí veľa muziky. Flanagan má na to. ()

AlexUnited

Sympatický minimalistický hororový počin s dostatočnou mierou strašidelnosti (ľakačiek nie veľa ale docela účinné), so zaujímavým pútavým spôsobom podávania príbehu (prelínanie minulosti a prítomnosti) a s mojou vcelku obľúbenou herečkou v hlavnej úlohe. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

Mike Flanagan – nová tvář amerického hororu?

01.06.2014

Po odchodu Jamese Wana z hororové scény mnoho fanoušků čeká, kde a kdy se objeví další výrazný tvůrce spjatý s tímto žánrem. Ale dost možná tu již jeden je, jen zatím není tolik na očích. Mike… (více)