Je to také to klišé "obvinili ho z vraždy, utiekol a dokázal, že je za tým konšpirácia". Ale ohromí to tým, ako frajersky a suverénne je to natočené a zahraté. Ožranská skoro-komédia sa rýchlo preklopí do tvrdého thrilleru a celé to nečakane dobre funguje, nikdy to nevypadne z koľají do takého toho "no jasné, Poliaci sa pokúšajú o žánrovku". U českého a slovenského filmu to vždy nevyhnutne príde, tentoraz nie. Pekná prácička.(30.11.2014)

[48. MFF KV 2013](10.7.2013)

Nelichotivé zobrazenie strážcov zákona sa postupne mení na mrazivú krimi o ovládaní politiky mafiou. Na rozdiel od obdobne ladených politických krimi taliansko-farncúzskej produkcie 70. rokov je ich poľský pendant obsahovo i formálne zakotvený v dnešnej dobe. Nijako sa tu nezastiera súhrn drobných každodenných pokleskov mužov zákona, meniacich ich obraz až na akúsi odpudivú karikatúru mužov strážiacich dodržiavanie zákonmi zakotvených povinnosti. Dopravákom nie sú vzdialené úplatky, nevera, bordely a vzájomné podrazy. Všetko v opare brutálne silného alkoholového odoru. Použitie roztrasených záberov z mobilov v rýchlom strihu zase ukazuje celkovú chaotickosť ich práce a neúmerné pracovné nasadenie pri slabom personálnom zabezpečení. Nič z toho neumožňuje sa naplno a zodpovedne sa venovať ani vážnym dopravným nehodám. Ich pôvodcovia až príliš často vyviaznu zo zodpovednosti po telefonáte kamsi vyššie a následnom podaní telefónu príslušnému policajtovi, ktorý následne len poslušne sklopí uši. Toto sa - len na rádovo vyššej policajnej úrovni v podstate zopakuje aj po vražde policajta. Vítajte vo východnej Európe 21. storočia!(11.11.2013)

,,JSOU STÁTY, KDE BY VÁM ZA POKUS O ÚPLATEK DALI ŽELÍZKA.“ … ,,ALE NAŠTĚSTÍ ŽIJEME V POLSKU, A U NÁS VYSTUPUJE LIDSKÝ FAKTOR. MÁM PŘED SEBOU ČLOVĚKA A NE STROJ. JE TO TAK, PANE ŠTÁBNÍ SERŽANTE? NO A PROTO NAVRHUJI …“ /// Angažovanej polskej příspěvek k tématu o současný policii, jejichž největším problémem jsou oni sami. Dále se zúčastní šlapky, vožralci s imunitou, kolegyně, který potřebujou komín vyčistit, chlast (chlast a chlast), a v neposlední řadě korupce. Toť takovej 40ti minutovej úvod. Pak – vražda (smrt, zabití), kupa prachů v kufru (auta) a Ryszard až po hubu (vod krve) v problému. Jinak natočená kriminálka. Sázka na prohnilost (tolik úplatnejch kurev jsem naposledy viděl v Chorvatsku. Ovšem ani ti Rusáci …), drsný dialogy, zajímavá filmařina i herci – všechno připomíná realitu, který by se jeden bál… Hodně mě to baví. Nejvíc asi ty kurevsky drsný černý okamžiky (ty vole, já se smál!). No a jak může takovej příběh, vodehrávající se ve světě sráčů, co maj v jednom kuse čuráka v nějaký držce a matematicky se ustálili na milionovejch cifrách skončit? Hustě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se ,,Corruption Perception Index“. 2.) Chystám se dělat na dopravním. (doporučuju Polsko!) 3.) Thx za titule ,,risi1234“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(2.3.2014)

Chtěl bych být polským dopravákem, který ve službě chlastá, sexuje a inkasuje úplatky za svůj lidský přístup. Tedy chtěl jsem být polským dopravákem asi do půlky filmu, ale pak začalo jít tak trochu o krk a mně hned napadl tucet povolání, které bych dělal raději. Nicméně tento snímek nabídl vynikající kombinaci humoru s napětím a toho já cením. Jen mám trochu obavy z toho, že to celé mělo k realitě blíž, než je můj růžový svět schopen strávit.(6.10.2014)