Dokud si film drží vyprávěcí linii v rámci subkomunity dopravních policistů je hodně silný a prakticky bezchbyný. Bohužel někdy v půlce uhne na kriminální žánr a ten už mě příliš nebavil. V téhle části mě totiž teorie pravděpodobnosti mávala leda tak z jinýho filmu. Záverečný finále už zase zapne motory. Pokud umíte počítat do nekonečna, možná spočítate i to, kolikrát se ve filmu řekne slovo "kurva".(29.3.2015)

Přijde mi zajímavé, že se v jednom roce sešly v kinech dva filmy podobného ražení, které ukazovaly tak nelítostný a deziluzivní pohled do světa policie - kromě Dopraváků mám na mysli snímek Sviňák , který se ale na rozdíl od Dopraváků dostal do české distribuce a tím i do širšího diváckého povědomí. Dopraváci jsou u nás oproti tomu vcelku neznámí (ostatně i já jsem se k nim náhodou dostal až po dvou letech od jejich natočení), a co je hlavní - nikdy bych nevěřil, že to bude možné - ale v mnoha směrech zašli mnohem dál než zmíněný Svińák, který byl přece jenom v první řadě komedií postavenou na hodně nekorektním humoru a svérázné poetice Welshovy předlohy. V Dopravácích je oproti tomu humoru spíše jenom jako šafránu (zato ale jde o humor, který může leckomu připadat už docela hodně za čarou, jako třeba v naprosto neuvěřitelné scéně s "nepodařenou felací" v autě - kdo viděl, ten ví :) a prim zde hraje teskná nota - ten film je nesmírně závažnou obžalobou systému, v němž jsou zkorumpovaní naprosto všichni, a kde i hlavní hrdina není žádný svatoušek. Systému, kde peníze jsou na prvním místě a kde si mocní nenechají sahat na svá privilegia. Film je v tomto ohledu velmi deziluzivní, až depresivní, a hodně lidí nemusí ten nekončící příval morálního marasmu a všudypřítomné bezvýchodnosti rozdýchat - Dopraváci určitě nejsou film pro každého, ale pokud se naladíte na jejich vlnu, dostane se vám neobyčejně silného zážitku - závěr člověka roztrhá na cucky, aby ho vyburcoval z letargie. Naléhavý a velmi silný film!(26.8.2015)

Nelichotivé zobrazenie strážcov zákona sa postupne mení na mrazivú krimi o ovládaní politiky mafiou. Na rozdiel od obdobne ladených politických krimi taliansko-farncúzskej produkcie 70. rokov je ich poľský pendant obsahovo i formálne zakotvený v dnešnej dobe. Nijako sa tu nezastiera súhrn drobných každodenných pokleskov mužov zákona, meniacich ich obraz až na akúsi odpudivú karikatúru mužov strážiacich dodržiavanie zákonmi zakotvených povinnosti. Dopravákom nie sú vzdialené úplatky, nevera, bordely a vzájomné podrazy. Všetko v opare brutálne silného alkoholového odoru. Použitie roztrasených záberov z mobilov v rýchlom strihu zase ukazuje celkovú chaotickosť ich práce a neúmerné pracovné nasadenie pri slabom personálnom zabezpečení. Nič z toho neumožňuje sa naplno a zodpovedne sa venovať ani vážnym dopravným nehodám. Ich pôvodcovia až príliš často vyviaznu zo zodpovednosti po telefonáte kamsi vyššie a následnom podaní telefónu príslušnému policajtovi, ktorý následne len poslušne sklopí uši. Toto sa - len na rádovo vyššej policajnej úrovni v podstate zopakuje aj po vražde policajta. Vítajte vo východnej Európe 21. storočia!(11.11.2013)

Tak som si myslel, že Dom zly je najdrsnejší poľský film. Po tomto sa jeho pozícia otriasla v základoch.(6.4.2014)

,,JSOU STÁTY, KDE BY VÁM ZA POKUS O ÚPLATEK DALI ŽELÍZKA.“ … ,,ALE NAŠTĚSTÍ ŽIJEME V POLSKU, A U NÁS VYSTUPUJE LIDSKÝ FAKTOR. MÁM PŘED SEBOU ČLOVĚKA A NE STROJ. JE TO TAK, PANE ŠTÁBNÍ SERŽANTE? NO A PROTO NAVRHUJI …“ /// Angažovanej polskej příspěvek k tématu o současný policii, jejichž největším problémem jsou oni sami. Dále se zúčastní šlapky, vožralci s imunitou, kolegyně, který potřebujou komín vyčistit, chlast (chlast a chlast), a v neposlední řadě korupce. Toť takovej 40ti minutovej úvod. Pak – vražda (smrt, zabití), kupa prachů v kufru (auta) a Ryszard až po hubu (vod krve) v problému. Jinak natočená kriminálka. Sázka na prohnilost (tolik úplatnejch kurev jsem naposledy viděl v Chorvatsku. Ovšem ani ti Rusáci …), drsný dialogy, zajímavá filmařina i herci – všechno připomíná realitu, který by se jeden bál… Hodně mě to baví. Nejvíc asi ty kurevsky drsný černý okamžiky (ty vole, já se smál!). No a jak může takovej příběh, vodehrávající se ve světě sráčů, co maj v jednom kuse čuráka v nějaký držce a matematicky se ustálili na milionovejch cifrách skončit? Hustě! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se ,,Corruption Perception Index“. 2.) Chystám se dělat na dopravním. (doporučuju Polsko!) 3.) Thx za titule ,,risi1234“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(2.3.2014)