Dagon

• Španělsko Dagon (více)

Idylické místo dovolené prozářené letním sluncem se rychle mění na temné místo, v němž si radostí života ale moc neužijete. Město mrtvých, v němž je prožít dlouhý a šťastný život zakázáno. Věčný život zde mohou prožít jen mrtví. Město vodních přízraků ovládané temným kultem, jenž kdysi přišel z hlubin moře. Město, z nějž není návratu. Mistři hororu - Stuart Gordon a Brian Yuzna přinášejí šokují a drsný horor z pera klasiky tohoto žánru H.P. Lovecrafta. (Vapet Production)

PKD

Tak takhle má vypadat Lovecraft!!! Absolutně hrůzná atmosféra, jako z jeho nej. povídek. I přes ten poněkud zavádějící název, neb jde o Stín nad Innsmouthem.;-) Na 2.str. je zde ale Esoterica orde de Dagon. ()

kaylin

Ani po druh zhlédnutí mě tenhle snímek nedokázal zaujmout a já jsem jen sledoval, že jsou zde docela povedené efekty, ale dobrý horor v "Dagonovi" prostě nevidím. Líbí se mi ta myšlenka vesnice, kde žijí divní lidé, ale ta už se mi líbila u Lovecrafta. Stuart Gordon mě tímhle filmem prostě nedokázal oslnit jako svými staršími kusy. ()

Gorehound

Podarená Lovecraftovská adaptácia, štýlovo utopená v mori ponurej, tajomnej daždivej atmosféry, s výborným príbehom, makabróznymi efektami i silným gore, použitom v službách spomínanej horrovej atmosféry. ()

Hanyou

Nebylo to špatné. Rybáci byli dost hnusný. Nechtěla bych aby mi některý z nich oznámil, že je můj otec a pak mě donutili spát se sourozencem co má místo nohou chapadla. ()

BoredSeal

V Dagonovi už Stuart Gordon neměl tu příležitost pracovat se zázemím jako u kultovního Reanimátora a From Beyond (a asi málokdo při čtení Stínu nad Innsmouthem pochyboval o nutnosti dostatku financí na masky a efekty). Štábu se ale podařilo najít slušné město s atmosférou. Zajímavého děje je na takovou stopáž možná pomálu, postavy se chovají debilně a kromě hlavního hrdiny jsou herci vysloveně céčkoví, ale stojí to za zkouknutí. ()

honajz2

Asi takhle - celé to vypadá strašně amatérsky, triky jsou slabé, herecké výkony toporné a dialogy se taky nepovedly. Jenže i tak Dagon má atmosféru a kromě úvodu je i dost napínavý. Evidentně je to tím, že to točili Španělé, ti ve většině případů mají smysl pro hororovou atmosféru a u Dagonu se to překvapivě povedlo taky, i přes ty obrovské mínusy, které ten film mohli naprosto jednoduše celý zkazit. Jenže ono to i tak funguje, dokonce to (co se příběhu týče) nějak drží pohromadě a nakonec se mi to celkem i líbilo. Dokonce to mělo i povedené gore, to mě taky dost překvapilo. Je to celé dost zvláštní a s originálním námětem (ale tak Lovecraft, že jo - i když já ho nikdy tolik nemusel), takže proč ne, byl to dobrý horor. Btw, snad jeden z mála hororů, kde je sekta poměrně promyšlená. Silné 3* ()

Martin741

Videl som uz dostatocne mnozstvo retardovanych hororov, ale tento bol asi najdementnejsi a scenar bol asi najprisernejsi ..... 5 % ()

cariada

dobrý příběh ,jen trochu horší provedení,ale krásná ponurá atmosféra,na můj vkus mohlo být víc drsnějších scén,ty závrečný jsou hustý. ()

TomikZlesa

Lekl sem se jednou ! a to když sem zjistil že je film teprv v půlce. Ale bál jsem se celý film ! a to jen proto, že jsem myslel že na mě film nechá trvalé následky ! ()

dubinak

Naprosto skvělá hororová fantasmagorická rybí podívaná, která má super tajemný a svižný rozjezd. Možná můžu říct, že ten rozjezd byl až příliš dobrý, protože se tak nějak hned vyplácalo to nejlepší na začátek. Stuart Gordon ale vtiskl do příběhu tak hutnou atmosféru, že jsem si užívala každou minutu a byla ráda, že jsem docela náhodou objevila něco tak dobrého. Hodně dlouho už jsem neměla takový ten cringe pocit a říkala jsem si, že na to, že film vypadá velice levně, je s ním vyhráno ze všech stran dokonale. Od šílených masek po interiéry. Navíc zde nebyly potřeba ani žádné CGI efekty a když Dagon porovnám s nějakým dnešním výtvorem, který na sebe nemá finance, tohle bylo umělecké dílo. Lovecraftovu tématiku zrůd já mám obecně dost ráda, ale Dagon byl u mě velkou trefou do černého. Fakt doporučuju hlavně monster hororovým srdcařům. ()

Wormboy odpad!

Film aspirujuci na najvacsi odpad vsetkych dob.Ultralacny a hyper beckovo az ceckovy pseodo horor s neuveritelne stupidnym dejom a pribehom, jednoducho skvost...bravooooo!!! ()

matrosh

slabší trikovou stranku bohatě vynahrazuje podle mě docela dobrý horrorový příběh, zamrzí pouze zasazení příběhu do současnosti. Není to ovšem horrorový snímek pro bežné publikum. Spíš lahudka pro fandy horroru co slyší na pojmy hammer nebo mondo. ()

Sludger

Tajomné mesto, príšery, sekta, masky, temné božstvo, gore, obety...takto má vyzerať Lovecraft! Ach jááj, škoda, že som sa k tomu dostal až teraz (asi by som to videl už desiatykrát), bol to orgazmus. ()

Nivenx

Dagon není zase tak špatný, jak jsem očekával. Ano je to slátanina s dobrou atmosférou, dobrými maskami a hroznými triky, ale po několika minutách si bud' film zamilujete a nebo ho odsoudíte. Já to vidím na hodnocení takových 60%, jelikož mě to zkrátka bavilo. ()

Doudis19 odpad!

Opravdu příšerný film ve všech směrech. Atmosféra nikde, triky nulový až k smíchu a celej film jedna velká a útrpná nuda. Ani ta slibovaná brutalita není buhví jaká, vlastně jsem na sebe hrdej že jsem tuhle ztrátu času vůbec dokázal dokoukat. Nedoporučuji! ()

Cedr

Tragicky nízké produkční hodnoty skrývají poměrně slušnou adaptaci povídkových předloh HPL. Místy i s překvapivě solidní atmosférou a památnými scénami. 7/10 za jednookost mezi slepými HPL filmy ()

Sfinkter

Velká škoda amatérského zpracování, mystika okolo boha Dagona je velmi zajímavá a zasloužila by si profesionálnější přístup. ()

lennyd

Paul s Barbarou a ještě dvěma kamarády si vyjedou na širé moře, aby si trochu odpočinuli od nepřetržité práce. Ale v mlze s lodí narazí na skálu, a tak musí Paul s Barbarou hledat pomoc v přímořském městečku. Ale už od prvních okamžiků město působí podivným dojmem - vypadá velmi opuštěně. Jakmile ale Paul narazí na některé z místních, asi by radši byl, aby město opuštěné bylo - z vyprávění starého Ezequiela se dozvídá, že před mnoha lety zde lidé zavrhli boha, a začali uctívat podmořského netvora Dagona, který žízní po lidské krvi ... Na jedné straně z filmu určitě dýchá atmosféra, jako z málokterého jiného. Když Paul poprvé prochází opuštěnýma a špinavýma uličkama města, chvilkama jsem přestával dýchat. Ale pak na veřejnost vyskočí místní obyvatelé, a nevěděl jsem, jestli se mám smát, nebo brečet. Více než strašidelní jsou rybolidi docela směšní - zvlášť když se snaží Paula dohonit, tak jsem se mohl smíchy umlátit (s jejich typem chůze by jim asi utekla moje babička). Konec filmu, který měl být asi šokující mne však nijak nepřekvapil. Myslím že H.P. Lovecrafta stíhá stejné prokletí jako Stephena Kinga - filmové nebe ani pro jednoho z nich asi nebude ... ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon