Dagon

• Španělsko Dagon (více)

Idylické místo dovolené prozářené letním sluncem se rychle mění na temné místo, v němž si radostí života ale moc neužijete. Město mrtvých, v němž je prožít dlouhý a šťastný život zakázáno. Věčný život zde mohou prožít jen mrtví. Město vodních přízraků ovládané temným kultem, jenž kdysi přišel z hlubin moře. Město, z nějž není návratu. Mistři hororu - Stuart Gordon a Brian Yuzna přinášejí šokují a drsný horor z pera klasiky tohoto žánru H.P. Lovecrafta. (Vapet Production)

Peter-1307

Tento film ma naučil byť veľmi opatrný pri rozhodovaní si pozrieť film kategórie horror, mystery a la espana. Námet čo ako priechodzí je zavraždený trápnou réžiou, primitívnými trikmi, nezmyselnými postavami príbehu a účasťou podpriemerných hercov. ()

Solverino

Hezká vzpomínka na 80.léta, natočená 2001, skoro bych tomu ani nevěřil, vypadá to jako průměrnej Dario Argento. Dá se to vydržet až do konce...skoro :) ()

Brmbolec

Podľa mňa to až taká zlátanina nebola. 4* hviezdičky dávam za to, že nepriek tomu, že Lovecraft sa podľa mňa snáď ani sfilmovať nedá, toto sa tomu priblížilo. Áno, vyzerá to lacno a posledná tretina už išla nadoraz. Ale myslím si, že to v pohode svojou atmosférou strčí do zadku 3/4 americkej hororovej produkcie s prvej dekády 20. storočia... Miestami mi to veľmi pripomínalo hru Call of Ctulhu: Dark Corners of the Earth :D - atmosférou... ()

Pitryx

Náhodou mi se to líbilo. Mělo to spád, okecávačky skoro vůbec nebyly a když tak k ději filmu. Masky tedy nic moc, míním ty evidentně nasazené na obličeji davu. Ostatní nápaditostí příliš nesršely, ale zase plnily účel, tak co. Triky velmi slabé a také jich nebylo zas tak moc. Ono šlo spíše o atmosféru a ta zpočátku opravdu sedla, hlavně ten prapodivný dav. Divák těšící se na Dagona přijde zkrátka, pro málo peněz se nic excelentního nekonalo. Povídku jsem nečetl, nemohu tedy z tohoto hlediska snímek posoudit. Prostě ve zkratce napíši, že jako předloha se tohle panu Lowecraftovi povedlo. Přidávám plus za konec, trošku toho gore a odhalenou Raquel Meroňo. Tohle jsem si odpustit nemohl hihihi. *** a půl/7 s.u. ()

Dlo'h-osh

Lovecraftova díla je těžké číst a ještě těžší zfilmovat, o to více pro španělské tvůrce s očividně dost omezeným rozpočtem. Zvláštní efekty byly dost laciné a děj pro čtenáře povídek předvídatelný, naopak masky rybích lidí a útěk z hotelu byl vydařený, podobně jako ve videohře Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Dagon nevyděsí, ale dokáže docela solidně zprostředkovat atmosféru Lovecraftových povídek a za tu odvahu a snahu si aspoň tři hvězdičky zaslouží. ()

Spielbergo

Vlhká a temná atmosféra Innsmouthu vystižená dokonale, úchylný Dagonův řád taktéž přesně dle páně Lovecraftova popisu, místní opilec stažený za svou dobrotu z kůže, hlavní záporačka Macarena Gómez tak příšerně divná a krásná až z ní jde sympatický strach, hlavní kladná hrdinka nahá a znásilněná obřím chobotnicokyklopem a hlavní hrdina svému osudu stejně jako v předloze neujde a i když by se někdo mohl domnívat, že to dopadlo špatně, tak na druhou stranu je vše vlastně v naprostém pořádku. Zdá se vám to jako hovadina? A co víc by si podle vás mohl Lovecraftův fanoušek přát? ()

Rastman

Tak jako po přečtení Lovecrofta, měl jsem z toho podivný pocit, neurčitý, nezachytitelný stejně, jako tváře Cthulu. Pominu nízkorozpočtovost, která je z toho všeho cítit, ale atmosféra ač místy hustá, nebyla hororová. Neustálé utíkání hlavního hrdiny tak nějak postrádá dynamiku a jen jsem čekal, kdy už se z toho dostane. Konec je sice správně temný, ale stejně jsem se nemohl zbavit jakéhosi pocitu podivnosti. Bohužel. ()

huhulalka

I přes občas nedokonalé triky se mi líbila celková atmosféra filmu, ten uchrochtaný jazyk kterým mluvili, akorát tomu chyběl nějaký pořádný začátek filmu a možná i trochu lepší zakončení. ()

blahblah12

Takový (né zas tak špatný) horor,který se liší od ostatních hororů.Možná to je tím že je španělský...Začátek mě celkem zaujal,ale dál už se mi to moc nelíbilo,bylo to takový nezáživný občas i nechutný jak ho tam stahovali z kůže..Ale jinak celkem zajímavý horor. ()

djbarrel

Inu čekal jsem myslím něco trošku jiného, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Vyvrcholení bylo velmi zajímavé. Snad jen herci a jejich výkony byli příliš ďábelské na to abych mohl hodnotit lépe. 65 % ()

m.xFuck

V pohodě, ztvárnění, herci, triky a evidentně i rozpočet odpovídá televizní produkci typu Krajních mezí. Pokud se s tímhle smíříte, tak se vám dostane obstojné HPL adaptace, která ničím neurazí a natočená je s láskou k přdloze a snaze i s minimem peněz vydupat ze země co nejvíc. ()

MT_Y

Celý film byl celkem povedený. BACHA (MŮŽE A ASI I BUDE OBSAHOVAT SPOILER!!!)) Film začíná prostě klasikou, určitý počet lidí zbydou dva. Následně se odehraje určitá část, která dle mě by se dala zkrátit, min. Určitè momenty, nicméně předzavěr je nudný a závěr ano lehce překvapující, ale bohužel neoriginální. Ale moc bodů to u mě neztrácí, protože večer mě to zabavilo, a to bylo fajn. 3 hvězdy ✨ 61% ()

Nikolas__

Opravdu výborný horor! Přesně tenhle typ béček miluju - skvělá atmosféra, super zpracování, dobré masky. Vážně mě to bavilo, jedná se o jeden z nejoriginálnějších hororů roku 2001. ()

ahed

Komedie? Aha už to chápu, některé scény jsou skutečně komediální, ale myslím si, že na nízkorozpočtový španělský film se to vlastně docela povidlo:-) ()

david666

Jo, námět by šel (aby taky ne, když se jedná o Lovecrafta) ale zpracování pokulhává. Standartnmí béčko, nic víc. Čím déle jsem se na film díval tím slabší mi připadal. Některé příšerky ušly ale tady platílo, že méně je někdy více. Nejlepších je tak prvních cca 30 minut. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon