poster

Podivné dědictví

 • Itálie

  E poi lo chiamarono il magnifico

 • slovenský

  Podivné dedičstvo

 • anglický

  Man of the East, A

Western / Komedie / Akční

Itálie / Francie / Jugoslávie, 1972, 120 min

 • J*A*S*M
  ***

  Člověk vidí 87% hodnocení a čeká, že se kvalitně pobaví. A dostane obyčejnou westernovou komedii. Forma průměrná, obsah mě nezaujal, "hláškám" jsem se nesmál. Nostalgie je pěkná věc, ale pro dobro mladších uživatelů, kteří se nemohou přenést do minulosti a vidět film v jeho době, by se měla krotit. E poi lo chiamarono il magnifico dnes již zkrátka nemá co nabídnout.(10.1.2011)

 • golfista
  *****

  Dalo dost práce v databázi "Podivné dědictví" najít, ale za tu námahu stojí hlavně tenhle filmeček vidět. Komedie o třech zkušených "grázlech" vychovávajících mladého vzdělance k obrazu svému působí i po několikátém shlédnutí.(2.2.2003)

 • sud
  *****

  Báječná westernová komedie, nejlepší ze samostatných filmů Terence Hilla. V pozadí příběhu o tom, jak tři pobudové vychovávají syna svého zesnulého přítele k obrazu svému, je melancholická linie nenávratného konce Divokého západu. Ale zábavy je opravdu hodně a rovněž dostatek skvělých hlášek ("Jsem entomolog."-Takovej mladej a už tak nemocnej, to jako Angličan"-"Ne, to byl tuberák."..."Viděl jsem ženský, který se chytli na chlapy co je skopali, ale takovou co se chytne na knížky jsem ještě neviděl"..."To je ale krásné pondělí".-"Je sobota!"-"Ale vždyť včera byla neděle, tak dnes...-"Je sobota!"...). A do toho všeho vynikající dabing (Terence Hilla namluvil skvěle Vladimír Brabec). Zábava a oddychovka jak vyšitá.(5.11.2005)

 • Gilmour93
  *****

  „Proč se chce mejt, vprostřed sezóny..?“ Anglický gentleman Terence Hill sesedá stejně nestandardně z bicyklu i z koně, recituje Whitmana a střílí koltem na základě znalosti fyzikálních zákonů. Udělat z tohoto podivného dědictví pravého muže bude pro bandu desperátů velmi těžký úkol.. I po letech půvabná komedie z Divokého západu, obohacená o brilantní český dabing. Ten sentimentální konec u Pacifiku mi připomenul možný osud Bronsonova Harmoniky..(7.9.2009)

 • LiVentura
  ****

  Nejslabší western komédie s Hillem... Ale milý příběh se spoustou legrace..(19.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace