Podivné dědictví

• Itálie

E poi lo chiamarono il magnifico

• slovenský

Podivné dedičstvo

Man of the East, A

Western / Komedie / Akční

Itálie / Francie / Jugoslávie, 1972, 120 min

Je to už snad sto let, kdy jsem to naposledy viděl, ale vybavuji si ještě pár scének a hlavně jsem nezapomněl, že to byla výborná zábava!(23.8.2012)

Trochu přepálená stopáž, ale jinak jedna z těch sympatických westernovek tentokrát s trdlovatým Terencem Hillem :-) Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale zdejší hodnocení je přepálené, takže zaokrouhlím tentokrát směrem dolů.(16.4.2015)

Westernová komedie, která je sice poněkud dlouhá a její příběh nepřekvapí snad nikoho, kdo kdy viděl třeba jen jeden jediný film s Terrencem Hillem, ale přesto je příjemná. Humor ovšem obstarává hlavně původní dabing s Vladimírem Brabcem v hlavní roli - s tím novým dabingem (ani v původním znění s titulky) to vůbec není takové.(14.5.2016)

Kto má filmy s T. Hillom a B. Spencerom napozerané nebude z tohto nijako zvlášť prekvapený. Podstatne kvalitnejší humor i príbeh, v porovnaní s inými kúskami, sa mu nedá uprieť, takže spokojnosť. Záverečná fackovačka je už ale opäť v starých koľajách a tieto preplesky ma už rozosmiať nedokážu. Ako chlapci sme sa smiali práve na tých fackovačkách, ale dnes je to presne naopak a viac si vychutnám humor, i keď dobre mierená vždy pobaví. Hláška, ktorá ma najviac rozosmiala: "Prišiel ste mi podať informácie o odchode dostavníka, však?"...Cez všetky klady i zápory je pre mňa aj tak veľkým prekvapením, že sa tento film vošiel do top 200-300. Je to dobrý film, ale tak významné postavenie v rebríčku, si myslím nezaslúži. 70%.(26.12.2011)

Italské komedie opravdu nemusím, ale tahle se mimořádně povedla. Některé hlášky i po letech fungují a celý film mě nutil se usmívat. Asi nejlepší a možná jediný dobrý film Terence Hilla.(24.9.2006)

• - Když je Morton (Riccardo Pizzuti) poražen a svalí se k zemi, skutálí se k němu tyč, o kterou se opíral. V následujícím záběru, když Mortona zvedají jeho kumpáni, se tyč na svém místě nenachází. (vyfuk)

• - Film se natáčel v okolí Plitvických jezer chorvatského Národního parku. (Landauer)