Podivné dědictví

• Itálie

E poi lo chiamarono il magnifico

• slovenský

Podivné dedičstvo

Man of the East, A

Western / Komedie / Akční

Itálie / Francie / Jugoslávie, 1972, 120 min

Kdysi se mi tato parodie líbila víc, teď už na mne tolik neúčinkovala. Přesto je to velmi dobrá westernová komedie se skvělými gagy i výkony T.Hilla. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=VV-56BMylbc(11.1.2009)

Skvelý a predovšetkým nesmierne zábavný film. Film, ktorého minúty ubúdajú tak rýchlo, ako fazuľová kaša z panvice uvarená na divokom západe pre bandu lupičov utekajúcich pred zákonom, a ktorého hlášky a ich pointa majú väčšiu frekvenciu a údernosť ako facky a päste, ktoré si chlapi medzi sebou rozdávajú v miestnom salóne, a väčšiu presnosť ako výstrely, ktoré si uštedrujú najväčší pištoľníci tejto divokej zeme. Najviac hlášok a vtipných scén pochádza z konfrontácie moderného a sofistikovaného životného štýlu (Tom) a drsných, neohrabaných spôsobov (ostatní), najviac sa ťažilo z bicykla. Tie najlepšie už kolegovia v komentároch spomenuli, snáď by som ešte pridal jednu zo záverečných: "Hej Morgane, zřídím tě tak, že tě pak nezpoznají ani po hlase." Hill to bez Spencera ťahá bez problémov, zápletka je tak banálna, až je dokonalá. 90%.(13.4.2009)

Netušila jsem, že ti příšerní yorkšíráci byli už tak brzo(5.3.2011)

Vůni westernu má můj nosík rád, povedené parodie zase miluje má bránice a žádná vzpomínka na sedmdesátá léta se bez tváře Terence Hilla neobejde. Zkrátka mám letitou slabost pro tuto přestavbu intelektuálního knihomola s byciklem, jehož rám ani vzdáleně nepřipomíná poslední verzi Cannondaleu, na pistolníka nového typu, který mezi přesnými ranami do pečlivě vybraných partií soupeřova těla s úsměvěm na tváři recituje básně G. G. Byrona. A vždy stojí za to připomenout si zbytečnost osobní hygieny uprostřed sezóny, krásu jízdy na mrtvém koni a zejména fantastický skok do vody plavmo za rukama rovnou do peřejí (http://www.youtube.com/watch?v=OFxH7OT0EoY).(27.4.2012)

Nejlepší komedie (parodie na spaghetti westerny) Terence Hilla. Narozdíl od jiných (povětšinou s Budem, tady ovšem bez něj) tentokrát naprosto dotažená, bez slabých míst, a hlavně, je to extrémní supersranda. Má to hlavu a patu, je to neskutečně romantický (v rámci parodie samozřejmě), choreografie rvaček nadprůměrná a přehrávání tentokrát nepřekračuje hranici trapnosti. Přitom Enzo Barboni pracoval v podstatě se stejným týmem, jako u většiny filmů z toho období. Že by byl Bud Spencer tak silnej rozkladnej element? Jo a českej dabing je kouzelnej.(17.11.2006)