poster

Podivné dědictví

 • Itálie

  E poi lo chiamarono il magnifico

 • slovenský

  Podivné dedičstvo

 • anglický

  Man of the East, A

Western / Komedie / Akční

Itálie / Francie / Jugoslávie, 1972, 120 min

 • golfista
  *****

  Dalo dost práce v databázi "Podivné dědictví" najít, ale za tu námahu stojí hlavně tenhle filmeček vidět. Komedie o třech zkušených "grázlech" vychovávajících mladého vzdělance k obrazu svému působí i po několikátém shlédnutí.(2.2.2003)

 • WANDRWALL
  *

  Nic pozoruhodného.(2.11.2010)

 • Sarkastic
  *****

  Tento film mimo jiné dokazuje 2 věci: Hill dokáže hrát v dobrém filmu i bez svého letitého parťáka Spencera a navíc, že western může být natočen i jako kvalitní komedie. Hezká kamera (prostředí Plitvických jezer je opravdu magické), hudba (titulní chytlavá melodie), osobité herecké výkony (zaujmou hlavně 3 povedení strýčkové, ale je fakt, že při pohledu na zamilovaný pár si přijde na své jak mužské, tak ženské osazenstvo ;-)) a hlavně spousta kvalitních fórů a originálních nápadů (Divoký Západ braný s nadhledem). Tento film samozřejmě má své nedostatky (ono není zrovna jednoduché natočit westernovou komedii, aby byla dost vtipná, ale přitom neztratila kouzlo původního žánru), přesto z mého pohledu to vidím na slabších 5*.(11.2.2009)

 • MM_Ramone
  ***

  Mladý, vzdelaný Angličan sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore zdedí zrub s rozľahlým pozemkom v Novom Svete - na Divokom Západe v Amerike. Stretne sa tam však aj s tromi podarenými parťákmi jeho nebohého otca. Bull Smidt, Holy Joe a Opičák Smith majú z neho urobiť poriadneho chlapa. Začne sa im to dariť až potom, čo sa zamiluje do dcéry miestného boháča Franka Austina, krásnej Candidy. Pretože o ňu má záujem aj drsný Austinov správca Morton. Takže Tom sa potrebuje s ním porátať. Hlavnú úlohu v tomto komedialnom spaghetti westerne si zahral modrooký blonďák Terence Hill. ***(19.11.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Terrence Hill je klasik westernu 70' a já tleskám...(2.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace