Podivné dědictví

• Itálie

E poi lo chiamarono il magnifico

• slovenský

Podivné dedičstvo

Man of the East, A

Western / Komedie / Akční

Itálie / Francie / Jugoslávie, 1972, 120 min

Co slovo - to perla. Zarámovat monitorem a pouštět budoucím generacím, aby věděly, co je to legrace. Civilizace a necivilizace, údiv nad dnes běžnými věcmi a touha po zachování bezbariérového Západu. Hill váží dlouhou cestu, aby se setkal s absolutně nejsympatičtějšími zločinci všech dob (a u nás dokonce skvěle dabovanými!), jedním záporákem, co má divé vlasy a břitký kukuč + jednou ne zrovna pohlednou naivkou, co se "chytla na knížky". Tenhle film je čistokrevná filmová pohoda, která není založená na laciných fórech, ale na high-level humoru, který musel vymyslet sám "Humorós" (bůh humoru:) )(17.9.2008)

Blíží se konec divokého západu a na místo přijíždí Terence Hill, aby tátovým starým kamarádům, třem kovaným ale dobrosrdečným banditům, představil některé novinky civilizace jako třeba koně, který považte nemá hřívu, ale dvě kola a sedlo...Pro Terence mám slabost, i když je bez Buda, a se starým dobrým původním dabignem, který má opravdu vymazlené hlášky, není moc co řešit..."Jestli pokrok znamená zácpu, tak k čertu s celým pokrokem"80%(16.4.2008)

Mile hloupoučké (někdy až moc) & mile vtipňoučké (někdy moc málo). 3,5*(15.9.2008)

Aneb když film žene nahoru žebříčkem nostalgie a tlak jiných hodnocení. Mě to přišlo téměř stejé jako libovolný další špagetový film s Hillem.(6.2.2010)

Netušila jsem, že ti příšerní yorkšíráci byli už tak brzo(5.3.2011)

• - Když je Morton (Riccardo Pizzuti) poražen a svalí se k zemi, skutálí se k němu tyč, o kterou se opíral. V následujícím záběru, když Mortona zvedají jeho kumpáni, se tyč na svém místě nenachází. (vyfuk)

• - Film se natáčel v okolí Plitvických jezer chorvatského Národního parku. (Landauer)