Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

bohhous22

Hilla (a Spencera ) jsem zbožňoval jako děcko. Ostatně bez rozdílu vůči ostatním z 90procent populace.Znal jsem nazpaměť filmy ,hlášky a mnohdy i choreografie neunikla před zkousenim u zrcadla.Tato perlička ovšem nebyla zaznamenána .Nikdy.Film jsem poprvé míjel v žebříčku,když jsem se zaregistroval zde a blíže jsem se o něj nezajímal. Abych pořád nemlel, chci říct podstatne.Nemalá část uživatelů hodnotí filmy dětského srdce (a duo Spencer - Hill jsou toho nejprikladnejsim prikladem) buď po paměti nebo mu strihnou pětku z nějaký sentimentální potřeby či nutnosti.Vy,kteří jste jako většina v dětství tyto pány a jejich sarady milovali a unikl vám nějaký z těch lepších kousků od výše zmiňovaných ,dejte si jako já zadostiucinenou projekci po X letech a pak hodnotte.Ty pocity ,které vás neminou .Ten úžasný pocit z opětovného dětství...Je to nepopsatelné, ale kdybych napsal,ze stroj času existuje,pochybuju,ze bych někomu tuto myslenku objasnil.Nádhera!!! ()

PlayEasy

"Špagetky" máme moc rádi. Ale moc nám neseděli žánry western+komedie. Mysleli jsme si, že je nemožné, aby se nám mix těchto žánrů líbil. Ale hrál tam náš velký oblíbenec Terence Hill. Navíc jsme tento film objevili v TOPu 300! Takže jsme se jednu krásnou sobotu podívali. A byla to opravdu pecka. Není to sice Joe, ale stejně. Je to klasické, humorné, atmosféricky dokonalé a uletěné. Jinak naše nejoblíbenější postava byl "Opičák" a nejrozkošnější samozřejmě Yanti Somer :) Každopádně ... Terence opět nezklamal a tento western u nás (možná, dokonce i) překonal lehce přeceněné Tnz. 90% Super bitka v saloonu.... ()

Tominni

Terence Hillovi to bez Buda Spencera jde dobře. V roli Toma Moorea přijíždí na západ - jako vzdělanec a zastánce nových věcí. Tři přátelé jeho otce mají co dělat, aby ho naučili stát se chlapem na západě. Westernová komedie, kde je velký počet hlášek a poměrně dost zábavy. Na 5* to asi není, ale je to jen o vlásek. ()

wayne99

Tohle je ten pravý western, byť to na první pohled může vypadat jako nějaká komedie (která to svým způsobem také je), ale ty reálie. Novinky jako ostnatý drát, když je jaro tak se nespí ve světnici, ale venku a spoustu a spoustu dalších. A všimli jste si, že všichni ty Italové mají krásně modré oči. Jó, to byl svět ještě normální. ()

subic

Už z dětství si pamatuju tu závěrečnou scénu, jak ti 3 dojedou až k oceánu, tam se otočí a jedou zpět. Film je to pěkný, ale na začátku a vlastně v první hodině je dost vaty, druhá půlka je zábavnější. 7/10 ()

(fjw)

Nejlepší komedie s Terencem Hillem. Vždy se pořádně zasměju, když se na to podívám.A těším se zas na další reprízu:) ()

zimzum

Jedna z najlepsich komedii vobec a urcite najlepsi Terencov film. Neskutoskutocne vtipny film, v ktorom snad ani jeden vtip nemoze nikoho urazit. Musim takisto spomenut skvely cesky dabing, ktory na 100 percent sekol kazdej postave. Keby boli iba taketo komedie tak chodime vysmiaty cele dni ()

DooFooS

Nostalgie z dětství funguje i dnes… Jen už tedy nejezdím za bratránkem, abychom se učili, jak být správnými chlapy. ()

smrtubohem

Nudit se u tohoto filmu určitě nebudete. Je to typickej sranda špageti western Enza Barboniho, kterej by však nebýt přítomnosti Hilla nebyl ničím jiným než průměrem pohybujícím se na hranici trapnosti. Scény s bicyklem v žádném jiném westernu zaručeně neuvidíte ;) ()

Pavlin

Tom, gentleman z anglie se dostane na divoký západ,kde ještě stále platí,že k mužnosti patří kolty proklatě nízko a úctu ,že je nutné si získat pěstmi.Uhlazené chování je mu tak trochu naobtíž..Jeho tři přátelé mu pomohou ,aby se stal drsným hochem,ale cesta to není jednoduchá.Je plná různých komických situací,které vám rozhodně rozhýbou bránici.Skvělá parodie na westerny,která i pohladí duši.Terence Hill ve své nezapomenutelné a asi nejlepší roli. ()

Apoxyomenos

videl som to viac nez sto krat s bratom sme si to pustali skoro kazdy den po skole a stale sme sa smiali, vyborna komedia, jednotlive sceny poznam naspamat, a stale stale to mozem pozerat, vzdy sa zasmejem, jedna z detskych srdcoviek na ktoru sa nezabuda :) ()

maxnot

Za plný počet bodů. Hlavně v prvním českém znění. To co jsem našel na DVD za pár korun na stáncích je slabý odvar. ()

papuchalk

Jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Proměna šaška v největšího chlapa. To mají malí kluci rádi : ) Byl jsem překvapen, že se na něj můžu dívat i jako třicátník. Je tam spousta vtipů, kterým zase nerozumí dítě. No a naopak mi dnes závěrečená bitka už nepřipadá tak dramatická jako kdysi :) ()

Danulinda

Jeden z těch pětihvězdičkových filmů, kde si zahrál Terence Hill bez svého parťáka Buda Spencera. Milá podívaná. ()

Mr.Lojza

Tenrence Hill je jednoznačně tahounem tohoto westernu. Je k neuvěření, jaké má Terence charisma, kterým musí ošálit všechny. Jak se Spencrem, tak i sám je furt klasa a nezbývá se z jeho filmů radovat. ()

Forum.

Krásný film. Od první chvíle jsem byl jeho. Vkusný humor , který není ani na chvíli trapný. Nemyslím si , že by Hill byl hlavním hercem , protože se mi strejdové líbili víc. Tolik hlášek , tolik vtipů. Ani na chvíli jsem se nenudil. Ten ležící kůň vedle hrobu mě opravdu dostal . A nádherný poetický konec se skvělou hudbou. Do mojí Top 10 to jednoznačně patří. Nejlepší westernová komedie. 100% ()