Desperát Bull Schmidt si hraje na němého a prozatím pracuje v hospodě. Dozví se, že kamarád přezdívaný Anglán je na pravdě boží. Setká se s kumpánem Joem, jinak též Kazatelem, a společně se rozhodnou vysvobodit z vězení třetího do party – Opičáka Smithe. Tak budou zase pohromadě, aby se mohli volně prohánět divočinou a sem tam si vydělat nějakou loupeží. Ve vězení vytasí pistole a Opičákovo propuštění je pak už jen otázkou několika minut. Na své si přijde i dozorce, kterého všichni vězni nenávidí. Pak trojice přepadne dostavník. Jsou maskovaní a ani netuší, kdo je mezi cestujícími. Zmocní se nějakých peněz a malého psíka, kterého si Bull hned přivlastní. Mezitím přicestoval na Západ mladý anglický šlechtic, Sir Thomas Fitzpatrick Phillip Moore – Anglán, jehož otec mu po smrti zanechal srub uprostřed divočiny. Zatím v něm nikdo není, kouří se ale z komína. Zanedlouho se tu objeví trojice lupičů. Když Tom řekne své jméno, tři drsní kovbojové se málem rozpláčou: jsou šťastní, že mohou přivítat syna svého kamaráda Anglána. Ten se ovšem otci vůbec nepodobá, je příliš uhlazený, stále jen čte básně a romány, hovoří spisovně, podivně se obléká, je vybaven síťkou na motýly, houslemi a zcela nepochopitelnou věcí – bicyklem. Něco takového zálesáci ještě neviděli. Tom jim předá vzkaz od otce s jeho přáním, aby z něj udělali chlapa. Trojice si hned pomyslí, že to nebude snadné. Ale co je opravdu čeká, to si zatím nedovedou představit ani v nejdivočejších snech... (TV Prima)

latvar

Terence Hill, coby vzdělaný šlechtic a gentelman, jehož se ujmou tři místní padouši a snaží se ho předělat k obrazu svému. Pro mě vynikající komedie, Hilla jsem v takovéto roly "měkouše" ještě neviděl, ale šlo mu to dokonale. 93% ()

spikey1

když mi bylo deset, tuhle kovbojku jsem miloval. Mladý kluk se zde promění v muže za pomoci svých tvrdých strýců ze západu a okouzlí svou lásku, příběh je až pohádkový. Navíc celý film oplývá Hillovskou legrací a celé násilí je tu správně zpracováno jako vtip. Dnes jsem ten film viděl právě asi po dvanácti letech. A musím se přiznat že ačkoliv uznávám Tenkrát na západě, tohle je asi pro mě navždy srdeční záležitost, kombinace napětí, humoru a faktických tvrdých hlášek dělá dohromady setsakra chutný guláš, který nezaskočí ani dítěti, natož tatínkům. ()

Aqualung

Bodoval jsem ve vzpomínkách.Viděl jsem to hodně dávno.Gymnazijní léta to byla.Už tenkrát mne oslovil tenhle parodypseudowestern, ale Terence Hill zabodoval a ti týpci kolem něj, kteří ho vyučovali životu na divokém západě odvedli perfektní práci.Za chvíli to na barrandově opakují.Podívám se a budu se řehtat.A hodně nahlas! ()

Ne__Ty

Bavil jsem se královsky. Příběh s jeho vývojem není jedinečný, ale bohatě stačí na to, aby humor vyskočil i z nenadálých míst. S gradováním a odlišnostmi nešlo pracovat o moc lépe, ideálně funguje i chemie mezi zúčastněnými a dodává filmu osobitý ráz. I když mají různé scény opakující se schéma, tak vždy dojde k obměně, která je dělá hravějšími a vyšperkovanějšími a trumfne tu předchozí. ()

sedm.1

Je skutečně spousta filmů,které jsem viděl naposled před mnoha,mnoha,mnoha lety a které jsem bezmezně miloval a když se k nim pak dnes vracím,naprostá většina z nich mi přijde neskutečně špatná,nudná a blbá.O to víc jsem pak rád,když mohu upozornit na vyjímku,která mě naprosto dostává stejně dnes jako v mém dětství.Podivné dědictví je zkrátka můj klenot,který mě stále neuvěřitelně baví.Neskutečná kadence nezapomenutelných hlášek,nenahraditelní herci,úžasně prostinký a přitom tak zábavný děj,prostě nádhera,KLASIKA!!! ()

Maynard.

No, nějak mi tento filmek nesednul. Asi už jsem na Terence Hilla příliš starý :o) . Kažopádně je to ještě příjemně "koukatelné", oproti většině dnešních komediím je to pořád paráda... ()

BMAJTZ

Vyborna westernova komedie u ktere se clovek proste bavit musi. Teda jedna jedina scena mi zde prisla trapna ale jinak hlaska za hlaskou rozesmeje snad uplne kazdeho. ()

Dromed

Asi nejlepší špageti western co jsem viděl. Hill je okouzlujcí. Jeho kumpáni perfektné divocí zápaďáci. Zápletka originální a jednoduchá. Výprava, exteriéry, kostýmy, vše na jedničku. ()

Rousse

"3 ničemové nás přepadli na zastávce, ale byli poněkud mdlého rozumu. A nezkušení! Pohleďte - tady pod podšívkou jsem měl ukrytou peněženku a v ní všechny svoje peníze. A 1 z cestujících si všechny peníze ukryl pod klobouk." Škoda, že takhle mimořádně příjemných a vydařených komedií (parodií) není víc - tohle je vážně extra třída:-) ()

Sdoom

Pohodová a vtipná podívaná, založená na srážce dvou úplně odlišných světů - anglického gentlemana a gangsterů z Divokého západu, navíc se spoustou výborných hlášek. Bavil jsem se téměř po celou dobu výborně, a tak můžu dát zasloužené 4 hvězdičky. ()

OughJay

Hill bez Spencera to je jako ryba na souši... Zahrál to s noblesou anglickýho džentlmena, přesně jak měl ve scénáři, ale vážně mi to bez Buda přišlo jak plácání se na suchu. A to příběh nese znaky takřka všech jejich společnejch filmů - je jednoduchej, záporáci jsou banda tupců a hromadný rvačky tu člověk taky postrádat nebude... Jen ty vtipný scény se tu opakujou tak dlouho až už nejsou vtipný. A Hill sám o sobě neni zas až takovej vtipálek aby stačil takovejhle komediální western sám vytáhnout na tu nejvyšší úrověň. Občas mi ten humor tady přišel dokonce až zoufalej, jako kdyby to tahali až z paty. 86 % je každopádně strašně moc, objektivně bych tomu nedal víc než 60... ()

kenkaku

"Cesty Páně sou neprozkoumaný..." Asi tak bych se dal citátem z filmu parafrázovat můj vztah k filmu "Podivné děditství" (díky Google překladači nyní vím, že film se vlastně jmenuje "A pak se říká velkolepý" (!?) a ne tak jak ho pojmenovala česká televize). Film totiž nemá naprosto nic co by mě k němu melo táhnout krom Terence Hilla (známé jméno) a faktu že je to western (celkem oblíbený žánr). Dokonce i délka filmu nevěstí nic dobrého. A přesto je to "il magnifico" podívaná. Jako školou povinný jsem měl raději část "po proměně", teď zase mám raději tu "před proměnou"... Prostě nadčasový film pro všechny generace. ()

Arkanoid

O tom, ako sa z najväčšieho greenhorna stal najväčší kovboj. Herci akokeby sa pre svoje postavy narodili a hláškujú ostošesť. Terence Hill hrá celým telom. Všetko v súlade so skvele podfarbujúcou hudbou. Chorvátsko prezradili cikády. ()

velkyvezir

Westernová komedie, u které se bavím po celou dobu, i když je zápletka velmi triviální a rozuzlení příběhu více než prosté. Ale jsou tam scény, které pobaví, ať už jde o úvodní scénu s "němým" pomocníkem, vysvobození Opičáka, či nahnání ožralů a lehkých holek do kostela kazatelem, který si v ničem nezadá s feldkurátem Katzem. No a vytoužená láska je opravdu mazel, takže dávám za 5*. ()

see_sawandrew

Nadpozemsky vtipný a můj nejmilejší spaghetti-western s výbornými postavami, krásnou přírodou a perfektní hudbou. Skok vězeňského dozorce, přepadení dostavníku, rvačka v hospodě, výběr koně, romantické pasáže, Tomovo cvičení a mnoho dalších scén - to všechno je prošpikováno luxusním konverzačním i situačním humorem, přičemž koncetrace (dovoluji si říct) kultovních hlášek je více než vysoká. Toma, Billa, Joea, Vopičáka, Candidu, a vůbec celé Podivné dědictví miluji a za tento láskyplný komentář se rozhodně stydět nebudu. Tak! :-) 100% PS: Nenechte si zážitek z filmu kurvit novým dabingem! ()

klúčik

Výborný film, môj obľúbený... Ako chlapec som sa na ňom moc bavil.... Výborná trojica učiteľov, ktorý urobili chlapa... 80%. ()