Bud Spencer a Terence Hill tentokrát v čtyřroli. Zahrají si dva snobské milionáře, které chtějí obrat gangsteři o veškeré jmění, tak rovněž dva ochránce, Kteří se nezaleknou jen tak nějaké pohrůžky a pro ránu nejdou nikdy daleko. Obě dvojice jsou si natolik podobné, že vyděrači až příliš pozdě poznají, s kým mají co do činění. V tu chvíli už počítají ztráty a je jim jasné, že majetek milionářů se na jejich konta stěhovat nebude. (oficiální text distributora)

eFOXsize

Jedna z nejpovedenějších komedií s touto dvojicí. Moje typické hodnocení pro Spencer/Hill snímky: ... Ale ať by byli zasazeni do jakéhokoliv prostředí, tu pohodu, ten nevtíravý humor si nesou s sebou. Svým vztahem vždycky pohladí na duši, dlouho mě to učilo o přátelství. Ostudně musím říct - lhostejno jaká zápletka. Úžasné to bylo téměř vždy. Terence Hill a Bud Spencer si prostě sedí, jakési herecké spřízněné duše. ()

Pitryx

Dá se na to dívat, ale jejich vrchol to rozhodně není. Potěšila přítomnost Nella Pazafiniho, známého spíše přes filmy „Šimon a Matouš“. Komedie, která jistě potěší. 201502239921/9928 ()

subic

Špageťárna z osmdesátek s celkem hezkou výpravou, začne v Riu, pak si odskočí do New Yorku a dál pokračuje zase někde v Riu. Třeba takový koupelnový personál bych si taky nechal líbit. Akorát druhá polovička trochu už ztrácí dech, proto dávám frčku dolů. ()

Chladek

Zrovna tento jejich film mě upoutal hereckými výkony, předvším u Buda Spencera. T. Hill je pro mě pořád Nikdo, malý unavený joe, kterému nejlépe sedí mít na sobě odrbané hadry a nechat se táhnout koňem po poušti. A i když mi stále, z jejich společných filmů sedí nejvíce kovbojky, tento film, je asi jako druhý (první je Když se rozlobíme, budeme zlí) jejich podařený. Bud Spencer zde stále hraje onoho znuděného hromotluka, co rozdává facky za krk, ale jako bohatého Antonia, ho vůbec poprvé můžeme vidět dělat něco, čemu odborníci říkají "hrát". Tady totiž skutečně zcela vybočuje ze své typičnosti a dělá jemné, uplašené pohyby, pomalinku a strachy se třesoucí utíká pryč z bitky (!), a různé další věci. Právě za toto, tedy za jeho atypičnost, si tohoto filmu moc cením. - PROSÍM POSAĎTE SE - - JO, KDE JE TEN MILIÓN?- ()

moviepill

"Doozaduuu, drobečku....!" :-D Tento film milujem už od detstva. Nielen kvôli dvojici SaH, ale aj kvôli vnadným samba-tanečniciam... ()

Slick

Typické představení známé dvojky Spencer, Hill. Jedna z nejlepších jejich komedií, plná typického humoru a rvaček. "....Pane Wonder, nabízíme vám hned na místě jako zálohu obálku s 50 000 dolary a potom máme pro vás dalších 20 stejných obálek. Co na to říkáte? - Říkám, že to smrdí, ale ten smrad se dá vydržet.." :-) ()

weasel.p

I když stupidně jednoduché, přesto zábavné, navíc zasazené do pěkných exteriérů. Pro mě jeden z těch povedenějších filmů dvojice Spencer-Hill, Bud Spencer si zde opravdu vtipně střihnul snoba. ()

Stanmi

Saxofonista Greg Wonder (Bud Spencer) a kaskadér Eliot Vance (Terence Hill) jsou dokonalými dvojníky dvou nejbohatších mužů na světě bratranců Coimbrových, kteří si je najmou, aby je zastoupili na jeden týden... V tomto filmu si slavná dvojka zkusila dvojroli z čehož těží většina vtipů, protože zatímco Greg a Eliot jsou bodří, živelní a nejdou pro ránu daleko, tak naproti tomu bratranci Coimbrové jsou vzdělaní, slušní a pochopitelně se neumějí prát. Musím se přiznat, že téma dvojníků rozhodně nebyl špatný nápad, protože v rámci filmů Terrence a Buda je to zajímavá změna. Jinak je všechno při starém, máme tu exotické prostředí Rio de Janeira, takže nechybí fotbal, pláže a karneval, chytlavou ústřední melodii, vtipné hlášky, akorát rvaček trochu ubylo, ale ta závěrečná zase stojí za to. Tentokrát se však Bud a Terrence museli obejít bez svých klasických hereckých parťáků, čestnou vyjímkou však je Nello Pazzaffini. Pro slavnou dvojici to byl také poslední společný film, který natočili s režisérem Enzo Barbonim (ten však později oběma režíroval ještě jednu sólovku), který opět dokázal, že komedie zkrátka točit umí. Ačkoli tedy Dvojnici patří k posledním společným filmům Buda a Terrence stále si udržují svůj standard, takže to byla opět zábava, jak má být. ()

prochyn

Nevím, jestli se na filmu podepsaly ty roky, nebo mi prostě k tomu, abych se válel smíchy už nestačí pár rvaček těchhle dvou výtečníků. Celkem zábavná jednohubka, nic víc. ()

Kindernay

Miluju filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem a tenhle se mě z nich líbil asi nejvíc. Vynikající komedie, u které se člověk ani chvilku nenudí. ()

Hellhajzl

Na tomhle jsem vyrůstal a baví mě to dodnes. Miluju jejich rvačky a vtipné scény. Navíc je to první film, ve kterém jsem ústřední dvojici poprvé viděl..."Jsem poručík Colombo.....odznak." ()

allegria

Nikdy bych nevěřila, že se při tomto filmu tak pobavím - a po tolika letech. Nesnáším totiž rvačky, nemám ráda primitivní "legraci". Ale kupodivu je to svižný děj bez nudných míst, má spád, je plný překvapení... A smála jsem se a dobře bavila, protože je v tom takových vtipných, neotřelých situací k smíchu hodně. Prostě - klasika. Nakonec jsem, z úcty k této herecké dvojici, na poslední chvíli změnila hodnocení ze zamýšlených tří na čtyři hvězdy. ()

david141474

Když se řekne Bud Spencer a Terence Hill, určitě všechny napadne legendární Westernovské duo a nejenom Westernovské. Ti nejvěrnější fanoušci viděli všechny jeho filmy, ale mě pár stále chybí. Řekl jsem si, že začnu u komedie Dvojníci. Tato komedie je pro mě nezapomenutelná, protože díky tomuto filmu jsem začal sledovat ostatní filmy tohoto legendárního dua a začal jsem mít povědomí o tomhle legendárním duu. Děj je povedenej a dobře napsanej. Postavy jsou zajímavý. Herci jsou božští v téhle dvouroli. Soundtrack je taky skvělej. Záporák je takej směšnej, ale bylo to takový šmrnc pro film. Humor je na opravdu skvělé úrovni, není se čemu divit, když v tomhle filmu hraje tohle legendární duo. Nechť je Budu Spencerovi Zem lehká, nebudeš nikdy zapomenut. 10/10 Opravdu kvalitní komedie jako každá jiná s tímto legendárním duem. ()

PTuranyi

Príjemná komédia známej dvojice podľa klasického scenára. Tentokrát v úlohe dvojníkov, čo samo o sebe poskytuje priestor na množstvo komických situácii, ktoré scenár naplno využíva. Po slabšom rozjazde s predstavením bratrancov Bastiana a Antonia Coimbra de la Coronilla a ešte aj y Azevedo, ktorí sú prezentovaní ako párik priteplených biznismenov, čo mne také smiešne nepripadalo. Nuž ale potom sa už ide do akcie. Keďže našim bratrancom ide niekto po krku nasleduje klasická lomenica striedaná s naháňačkami. V tomto sú Bud Spencer a Terence Hill výborní. Záverečná bitka so žoldnierskou skupinou Psi války vtipne kombinuje celú štvoricu. 75% ()