Bud Spencer a Terence Hill tentokrát v čtyřroli. Zahrají si dva snobské milionáře, které chtějí obrat gangsteři o veškeré jmění, tak rovněž dva ochránce, Kteří se nezaleknou jen tak nějaké pohrůžky a pro ránu nejdou nikdy daleko. Obě dvojice jsou si natolik podobné, že vyděrači až příliš pozdě poznají, s kým mají co do činění. V tu chvíli už počítají ztráty a je jim jasné, že majetek milionářů se na jejich konta stěhovat nebude. (oficiální text distributora)

POciSEM

Kam se na tohle hrabe Van Damme se svym dvojitym zasahem. Zbohatlici z jizni emeriky potrebujou zaskok aby je mafiani neodkrouhli a najdou dva nejtezsi burany na svete. Bejt v jejich kuzi presne takhle bych si uzival. Rozhazoval miliony,chodil do putyky za stetkama a obcas bych zpleskal nejakyho toho najemnyho zabijaka :) ()

Paity

Dva drsoni a dva přiteplalí se prohodí a pak se na to nabaluje srandovní příběh, který je okorunován jednou z nejlepších bitek v historii jejich filmů. Myslím tu na statku, kde ti "špatní" dostávají pořádně to těla. ()

Ebon

Jeden z jejich nejlepších filmů. Milioáři v jejich přehrané zženštilé verzi jsou asi za hranicí, ale já se u toho smál. :-) ()

Wishkah

Asi nejzdařilejší komedie od dua Hill/Spencer. Jejich filmy si držím v oblibě už asi od osmi let a dodnes se rád kouknu. U téhle se bavím asi nejvíc. Koneckonců je tu slavná dvojka znásobená ()

Oxymoron

Bud i Terrence se porad opakuji. Ale coz, to dela James Bond taky a jaky je to oblibenec. A jestli si od dava v kazdem filmu Martiny a tahle dvojka fazole, nemuzeme jim to mit za zle. Dvojnici jsou pro me bohuzel spis jen prumer, ze ktereho je nedostane ani duo povedenych soferu. ()

Hepy13

Filmy s dvojníky jsou vždycky zábavné, zvlášť když jde o tuhle legendární italskou dvojku. Vidět Hilla a Spencera v dvou odlišných povahách (typické mlátičky a luxusní milionáře) nemá chybu. "Hoď nás na letiště, pak se vrať sem, vyzvedni nás a dovez nás domů. Ano pánové". ()

gonga

Na podobných filmech je vidět, že většina hodnotících na ČSFD je z věkové kategorie, která je viděla v dětství a tehdy si také tyto nebetyčné pitomosti zamilovala, jinak si tak vysoké hodnocení podobných krávovin nedovedu vysvětlit. ()

El-Barto

Jakmile se v něčem vyskytují dvojíci hlavních postav jako přes kopírák včetně vousů a snad i špínou za nehty, kroutím nad tím hlavou. Tohle naštěstí není žádné drama, a proto to v podání dlouhého a širokého docela šlape, jen člověk nesmí čekat nic víc, než to co od téhle dvojky už zná. ()

Mindrot

Milujem filmy s touto legendárnou dvojicou, či si ich pozriete ráno alebo o polnoci, budete sa kráľovsky baviť. Dvojníkov radím medzi top filmy z tvorby Terence a Buda, snímkou sa už klasicky nesie vynikajúci hudobný motív (What's going on in Brasil), námet je osvedčený - preložte dvoch buranov do iného sveta a bavte sa, záporáci sú ako v každom ich filme tak správne tupí a hlúpi, bitky, fackovačky a naháňačky sú správne ujeté...a k tomu samozrejme dvojrola, čiže po jednom Budovi a Terencovi v štandardnej verzii a jedenkrát vo verzii nevídanej, ako dvaja rozmaznaní megabohatí zbabelci. Komédia sama o sebe vynikajúca, plus pol hviezdičky z nostalgie a ďalšiu polku z mojej nesmiernej náklonnosti k tejto dvojici a máme plný kotol - plný vynikajúcej zábavy. ()

SkyCaptain

Můj jasně neoblíbnější film téhle dvojky, super bitky, nápady, hlášky a hlavně Coimbrovci a šoféři byli fakt SUPER:-) ()

Hapretor

Jako malý jsem na téhle dvojici ulítával. Čím víc se mlátilo, tím víc jsem se smál. Teď už je to pro mě trapárna, ale v paměti to zůstalo. Tento snímek však řadím do průměru. ()

tranquill

K jejich nejlepším filmům tento rozhodně nepatří, ale jednu hvězdu navíc jsem dal za tu jejich zbohatlickou soft verzi :-D ()

Schlierkamp

Italská komedie s oblíbenou dvojicí B. Spencer a T. Hill. V tomto příběhu jsou dva obyčejní chlapíci saxofonista Wonder a kaskadér Vance vybráni jako dokonalí dvojníci dvou zženštilých magnátů Antonia a Sebastiana Coimbrasových. Upjatým boháčům usiluje o život místní mafie a později dokonce jakási skupina válečných veteránů s vrtulníkem zvaná Psi války, a proto si z obavy o své životy najmou nebojácné dobrodruhy, aby je týden zastupovali a zlikvidovali tuto hrozbu. Pochopitelně proměna dvou neotesaných mužů od rány v milionáře v provedení světoznámého italského dua s sebou nese mnoho zábavných okamžiků, stejně tak jako jejich klasické nenapodobitelné akční scény, v nichž padají takové děsivé facky, že nešťastné oběti po nich dělají přemety. Je samozřejmé, že v komedii E. Barboniho se vyskytuje mnoho komických figurek, mám na mysli zejména dvojici zakrslých a zmatených osobních šoférů, potlučeného nájemného vraha či nepoctivého psychoterapeuta. Myslím, že Dvojníci nikterak nevybočují z podobných Spencerovsko-Hillovských filmů, mám však dojem, že díky zápletce s dvojníky je scénář poněkud složitější a zábavnější než bývá zvykem. ()