Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Charlie84

Co příště? Hardy na záchodové míse s časákem v prackách? Stopáž řekněme 140 čistého času? Klasifikace horor? Co? ne? Jako filmy podle divadelních představení, kde si čtveřice vypečených příbuzných vzájemně tahá kostlivce z šatníků je jedna věc, chlápek, kterej řídí...a řídí...a telefonuje...a řídí...sakra buďme vlastně rádi za to telefonování, v Drive se jenom řídilo. Můžná už jsem někdy dal pět čistě za herce, ale určitě ještě ne čistě za HERCE. Pro zvídavé, rozdíl je v množném a jednotném čísle. Takový mluvnický ftípek. Protože co jiného chcete do komentáře k takovýmuhle počinu psát? Ódu na beton? Za pět. Za beton. Však pochopíte. ()

ortoncz

Výborná Tom Hardy, který opět dokázal, jaký je to borec. Každá jeho grimasa, každé gesto něco neuvěřitelného. 80% ()

Dm1tr1j

Toma som nikdy nevidel zahrať takéto dobré sólo. Film neponukne žiadnu akciu,žiadne skvostné zábery a zostrihy, príbeh je jednoduchý a jeho vyprávanie ešte viac ,no nemôžem sa zbaviť otázky "Prečo som od toho nemohol až dokonca odtrhnúť oči?" ()

DAPDO

Říkal jsem si, co bude Hardy dělat hodinu a půl sám v autě, ale to samý jsem si říkal o Sandře v Gravitaci. Byl to během tří dnů třetí film s Tomem Hardym, kterej jsem zkouknul a ten chlap mě prostě baví čím dál víc. Zajímavej nápad, kterej celkem rychle uteče. Jen by mě zajímalo, jestli byl ten beton fakt kvalitní:-). Takže bacha na jebání s osamělejma ženskejma, můžete přijít během chvilky o rodinu i o práci a ve finále se vám narodí další přírůstek na placení alimentů. A na závěr rada - kdo se chce na film podívat, tak jednoznačně v původním znění, dabing je tak otřesnej, že mě z toho bolely uši. ()

dalziel

Tom Hardy + BMW X5 + Handsfree + totalne stupidné dialogy s ktorých tvrdne Tomimu betón aj Váš mozog.Najväčšia sračka čo som s Tomom Hardym kedy videl.1 hviezda len s úcty k Tomovi... ()

emdvojka

Nočná jazda metie svojim "akčným" názvom a však ostáva pri rovnakej "zábave" ako keď cestujete v autobuse na vysnívanú destináciu a okolo Vás si pokojným tempom rozprávajú ľudia svoje zážitky. Locke je rovnako ladený snímok, v ktorom nám jeden človek rozpráva o jeho zlyhaní a možnej náprave, ktorú však nikto normálny veľmi nepochopí, lebo každému komu by záležalo na svojej rodine a na svojej dosť dobre platenej práci by nekonal tak, ako koná hlavný hrdina. Ale budiž, keď si to niekto silou mocou vymyslel, tak ok. Ale vyprávanie je viac-menej oničom, nedočkáte sa žiadných zvratov, žiadnej akcie, žiadnej drámy a vlastne nezažijete nič, okrem pohľadu do kabíny auta a pár ničotných rozhovorov plných výčitiek a "správnych" rozhodnutí. Cez to všetko čo tento film neponúka však ma aspoň ako-takú atmosféru, aj keď neviem presne pomenovať čím bola spôsobená. Možno charizmou Toma Hardyho, možno tým pokojným priebehom, kde sa o nikoho nebojíte a určite tomu pomohla aj krátka stopáž. Tak čo dodať, úspechy to sláviť isto nebude..lebo ak chcete prežiť one-man show s telefonickými rozhovormi a z mizivou výpravou...tak si pustite The Phone Booth. ()

fichty91

Hardyho luxusní herecký výkon, který vlastně tvoří celý film.. zapadnete do příběhu a věříte, že jde o skutečnost. Nebýt jeho, troufnu si tvrdit, že by šlo o podprůměrnou podívanou... ()

Franc1s

Telefon, T.Hardy jako Ivan Locke a jedna cesta s BMW. Nejde tu o žádné vydírání, či něco podobného, je to čistě psychologické drama o rodinném a pracovním životě jednoho šéfa stavby, kterému pár hovorů za 90min změní život. Hardy se prostě furt hodí do každé role, perfektně napsaný. Asi ne pro každého, ale 7/10 jak nic. ()

Ryšty

Hodinu dvacet skvělá jízda v podobě Toma Hardyho. Ačkoliv tam není žádna akce, neskutečně mě to bavilo. Rozhovory Hardyho byli vedeni klidně, ale zábavně. Za trochu ustřihnutý konec jednu strhávám hvězdu, ale i přesto jsem se dobře bavil. ()

Pilník

Možná budu vypadat zaujatě, ale já tento film neberu jako celek, ale jako Toma Hardyho, který je prostě dokonalý, je pravda, že ho prostě miluju, ale to nemění nic na tom, že i zdánlivě banální roli zahrál jako pán. Thriller to rozhodně nebyl, ale nemohu řict, že sem nebyl v očekávání co za dialog mi bude naservírová, takže za mne určitě spokojenost. ()

Shaleman

Nikdy bych neřekl, že 85 minutová reklama na BMW s vynikajícím Hardym bude tak zajímavá. Jak zde psali jiní, v jednoduchosti je krása. Udělat trochu uzavřenější konec, napálím za pět. Jednohubka luxusnější než reklamované auto. Ale co, někdo ten film musí zaplatit :) ()

Str3jd4

Locke se rozhodne postavit se své chybě a zachovat se jako chlap. Možná ani netuší jak může pár hovorů, které při cestě autem zfoukne převrátit jeho život naruby. Tom Hardy je evidentně schopen zahrát cokoliv, od autoritou sršícího vůdce Banea, uzavřeného MMA bijce, až po muže jež řeší svou krizovou životní situaci hlasem klidným jako horsky potůček. Film který Vás doslova přiková na sedadlo spolujezdce a odpustíte mu i to, že vám modrobílá bavorská vrtule bude foukat přímo do obličeje nezanedbatelnou část filmu. ()

tidwell

Nejlepší betonář této planety řídí svět po telefonu ze svého luxusního BMW připomínajícího velitelské stanoviště kosmické lodi (automatická převodovka, odhlučnění, palubní počítač... :) Přesný obraz odcizujícího se povrchního světa, ze kterého mizí přirozená lidská komunikace. Věci se sdělují jen skrze technologie, protože je to pohodlnější, snadnější a zdá se, že to míň bolí (Ivan Locke přece měl na výběr, mohl ty věci sdělit i osobně) - jenže život je mnohem složitější, než se z filmového pohledu na veledůležitého pána se sluchátkem u ucha sedícího v měkké sedačce drahého auta svištícího po dálnici s pomyslnými pákami ovlivňujícími životy lidí okolo něj, může zdát... P. S. Současným trendy slovníkem: "krizový management"? :) ()

E lan

Pro mne nezajímavá konverzačka bez výraznější pointy či dějového zvratu. Docela nuda od začátku do konce. Tom není ve své roli špatný, ale koukat na něj celých 90 minut moc nemusím. ()

GTS_PUNK

Výbornú komornosť snímku v hlavnej úlohe s Tomom Hardym rozhodne nemožno uprieť. Okrem úvodných scén, sa celý dej filmu odohráva v BMW na nočnej diaľnici smerom do anglického hlavného mesta, Londýna. Normálne by to bola určite uvoľnená a príjemná jazda, pri ktorej vodič míňa svetlá a pruhy, ale pre hlavnú postavu to tak nie je. V aute mu zvoní jeden telefón za druhým. Stavbári z jeho stavby, deti, manželka a žena, ktorá práve rodí jeho dieťa. Práve za touto ženou za rúti nocou. Hoci s ňou strávil len jednu jedinú noc, chce byť pritom, keď dieťa príde na svet. Nechce byť ako jeho otec. Zbabelo utiecť. Musí sa preniesť cez obrovské množstvo telefonátov, vysvetliť veľa vecí veľa ľuďom. Dúfať, že ho pochopia. Doslova spáliť mosty, aby na predmestí Londýna zistil, že dve hodiny v aute mu zmenili celý jeho život. Dve hodiny v aute možno zmenia Ivanovi Lockovi život, ale divákovi 85 minút filmu určite nie. Na jednu stranu bolo skvelé sledovať takúto komornú záležitosť v útulnom bavoráku a pritom snáď všetky problémy sveta, ktorými sa hlavná postava prediera. Ale na druhú stranu som vo filme nenašiel jediný "IT" moment, kedy by som si mohol povedať, že týmto si ma snímok výraznejšie získal. Hoci to nevidíme, film ponúka veľa betónu, lacnej pracovnej sily a futbalistu Cladwella. Ale nič viac, bohužiaľ. Locke je dobrý film. Zaujímavá dráma, kde neustále zvonia telefóny, a vy ako duch na zadnom sedadle sledujete Hardyho za volantom, emocionálne prechádzajúceho od nasratosti do melanchólie a čiastočne aj schizofrénie. Stojí za to aspoň raz vidieť, ale jedná sa skôr o oddychovku ako o plnohodnotnú drámu. ()

loveless

One man show Toma Hardyho alias Ivana Lockeho, který má opravdu špatný večer, jede autem a snaží se všechno vyřešit. Nejsem fanynka Toma, ani jsem nesoucítila s panem Lockem, neřekla bych, že to byl masterpiece, ale nebylo to špatné. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari