Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

mrclTV

Hodina a pol sólovania Toma Hardyho, čo viac si človek môže priať? I keď by sa dalo polemizovať, ako môže zaujať film o týpkovi sediacom v aute, ale keď vás ten film donúti sledovať ho so záujmom až do konca a pozerať, ako sa ošemetná situácia okolo Locka vyvŕbi... Čo je jasnejší signál, že to je dobre spravený kúsok? Dokonca aj tu sa nájde priestor pre Hardyho typické vyšilovanie, stále teda čakam na film, kde by hral normálneho, psychicky vyrovnaného človeka :D (filmy kde bol za vedľajšiu postavu nerátam). Nie síce 100%tné, ale predsa len dobre minuté 4 hviedzičky (a 85 minút života). V extáze som z toho síce nebol (záver nie je žiadnym nečakaným prekvapnim, skôr naopak), ale rozhodne to stojí za videnie. Niekedy je cesta dôležitejšia ako cieľ. Cesta filmu do jeho konca. ()

juditik

''And unlike you, I will drive straight to the place where I should be, and I will be there to take care of my... to take care of my fuck-up.'' ... Aj keď si myslím, že je to trošku radikálne riešenie daného problému... ()

mirkath1

45 minut jsem tuhle nebetyčnou a neuvěřitelnou kravinu vydržela sledovat. 72% za CO ??? Neskutečně idiotský dabing to ještě zhoršoval, to i filmy, které v Polsku dabuje, jak známo jeden člověk monotoním přednesem jsou záživnější. Nehodnotím, protože to mi přijde nefér, když to nedokoukám a kdoví, možná před koncem vyskočí z auta pod náklaďák :)))) ()

0verseer

"When I left the site just over two hours ago, I had a job, a wife, a home. And now I have none of those things. I have none of those things left. I just have myself and the car that I'm in. And I'm just driving and that's it. Maximálne minimalistické;.) Táto Hardyho hodinu a dvacať minút trvajúca jazda vyplnená množstvom telefonátov rozhodne zaujala a je fajn, že popri všetkých tých blockbusterových rýchlych a zbesilých či marvelovkách ešte vznikajú takéto nízkorozpočtové filmy, na ktoré postačí jeden herec a jedno auto. Priznávam, že som v závere očakával klišovité napálenie auta do zvodidiel, ale v úplnom kontraste "wau efekt" nakoniec vyčarilo jednoduché pokračovanie Locka vo ku svojmu cieľmu... ()

Jerris008

Spíše slabší 4hvězdy, jelikož konec pro mě zůstal dost otevřený, ale Tom Hardy je má srdcová záležitost, navíc to díky 85minutám nestihlo nudit a mám ráda filmy typu "one man show". ()

adamix

Psychologická 90 - minútová hračka nesúca posolstvo o tom, že život nie je prechádzka ružovým sadom. Film je jednoduchý, zato emócie obrovské. Príbeh o chlapíkovi, ktorý sa vlastným zapríčinením ocitol v hraničnej situácii medzi hrdosťou a vrcholom kariéri. V situácii tak zapeklitej, v ktorej by sa nikto nechcel vyskytnúť, i keď je jasné, ako by sa väčšina z nás rozhodla. Malý veľký film, ktorý je bez konca. Teda...bez poriadneho konca. Locke je tragická postava s charakterom aj vnútornými démonmi a celý ten čas si k nemu budujeme sympatie. Knight sa snažil docieliť to, aby si niečo diváci domysleli, ale pokazil to otvoreným koncom, ktorý v podstate nezavŕšil príbeh o komplikovanej stavbe budovy, ani stroskotaný manželský či ktovieaký milenecký vzťah. Koniec utvrdil len to, čo bolo divákovi utvrdzované a samozrejmé hneď od začiatku - treba dôjsť do cieľa. A šmitec. Všetko zostalo nedokončené a pri záverečných titulkách som poriadne zúril. Od nas*atosti mám chuť ísť s hodnotením o stupeň dole. Srdce mi to ale nedovolí, pretože význam to malo silný, okrem spackaného výsledku. ()

Pete

Zdálo se mi, že celá konstrukce Lockeho problémů stojí tak nějak na vodě, a navíc se to všechno prostě ani nedá vyřešit za jednu noc. Film je napínavý, jede rychlostí BMW, jenže nápad natočit ho celý pouze v kabině vozu je tu poněkud samoúčelný a zbytečný. Noční jízda je tak ukecaná, že pak klidně mohla být rozhlasovou hrou, podcastem, obrazově k příběhu vlastně nic nepřidává, a Hardy má stejně svůj ksicht nonstop nehybný jako vždy. Ale je "solid". ()

PlysovyMacko

Ako si v priebehu hodiny a pol znicit zivot za cenu zachovania sa spravne. Cely film Tom soferuje auto a telefonuje. Ale aspon to neni moc dlhe. ()

R.O.man odpad!

Podla traileru to na prvy pohlad vyzeralo zaujimavo, nieco velke psychycky tyralo Toma Hardyho. No nakoniec sa z toho vyklula nekonecna nocna jazda po dialnici s milion telefonatmi, hlavnou (a jedinou) osobou v celom filme a este aj neukoncenym zaverom. Ale hlavne ze "traffic is ok"... Fetch TV - Movie Box - 17.09.2021 ()

Cyberboy

Velmi zajímavý pohled na nezávislou vůli a osobní integritu. Pokud má člověk v životě pevně stanovené priority, může pro jednoho zdánlivě obtížná až neřešitelná situace být pro druhého poměrně jasně strukturovaným a řešitelným problémem. Důkaz o tom, jak si "chladná hlava" dokáže s emocemi poradit. (8/10) ()

elanista1

Postupom času začne ten film byť monotónny. Síce sa má Locke s ľuďmi stále o čom baviť a nie je to len umelo naťahované, časom to prestane baviť. Konverzácie a vzťahy sú uveriteľné a celý film je dobre napísaný, zrežírovaný aj zahraný, ale chýbajú nejaké zvraty v deji a výraznejšie emócie. No ale takýchto kvalitných filmov s minimom postáv, sústrediacich sa viac na slovo ako na akciu je ako šafranu, preto si to cením. ()

Daggeron

Hardy's one man show. Doslovne. Knightov režijný debut Locke je absolútnym víťazstvom minimalizmu. Dôkazom, že na kvalitný film nie sú potrebné gigantický rozpočet, monumentálne efekty ani početná výprava. Stačí jeden kvalitný herec, jedno auto a zručne napísaný scenár. A pár hlasov na telefóne. Locke možno nie je tak dramatický ako žánrovo podobné (aj keď obsahovo odlišné) Buried, paradoxne však počas osemdesiatich minút vôbec nenudí. Neobsahuje zložité zápletky, nesprevádza ho mysteriózna hudba ani sa nesnaží gradovať napätie do nejakého strhujúceho finále. Všetko ťahá charizma hlavného hrdinu Toma Hardyho, ktorý potvrdzuje štatút jednej z najtalentovanejších osobností súčasného Hollywoodu. Pri jeho herectve neprekáža ani celková monotónnosť snímku, pokojný hlas a chladná hlava schopná riešiť ťažké životné trable je divácky oveľa atraktívnejšia ako zbytočne prehnané emócie. Príbeh je zaujímavo koncipovaný, dialógy síce nie sú nositeľmi nejakého významného posolstva a myšlienkovej hĺbky, ale sú dobre napísané a vďaka solídnej réžii dokážu udržať vašu pozornosť. Možno práve vďaka riešeniu bežných životných situácií sa stávajú pre diváka bližšie a celkovo prijateľnejšie. A najmä ku koncu majú aj istý myšlienkový presah. Že zodpovednosti za svoje činy sa nemáme vyhýbať, ale máme ju prijať. I keď dôsledky nemusia byť pozitívne. Všetko navyše obohacuje výborná kamera i strih, ktoré dokážu z minima vyťažiť maximum a z obmedzeného priestoru snímania prinášať vizuálne príťažlivý obraz. Hudba už len dotvára to jednoduché, ale na videnie i počutie krásne predstavenie. Škoda len, že Locke nemá prakticky žiaden záver. Ako začína, tak aj končí. Z bodu A smeruje niekam, len nie ku konkrétnemu rozuzleniu. Akoby len Knight chcel ukázať aj inú formu, akou sa dá natočiť film. Chápem, že keby nejaký záver mal, tak ho najskôr väčšina kritizuje, že je klišoidný alebo patetický. Ale i tak. Bonus však za to, že nesmeruje k happy-endu, ale skôr je len ukážkou toho, ako sa môže všetko za krátky čas v aute zrútiť ako domček z karát. Áno, Locke nie je Telefónna búdka. Nemá až taký emocionálny dosah, pretože je viac-menej monotónny a zložený len zo siete dialógov, ale má to, čo nemá mnoho súčasných hollywoodskych bijákov a čo sa slovami len ťažko popisuje. Nepotrebuje ťažké prachy, ale z minima ťaží maximum. A to sa cení. ()

silak_xup

Dvě hvězdičky za nápad, ale koukat necelou hoďku a půl na chlapa za volantem na cestě do porodnice co po telefonu ledově klidně řeší svůj plácek připravenej na zalití betonem a přitom vysvětluje sví asi těžce křesťanský zakomplexovaný manželce že jí jednou podvedl a má s jinou dítě který má za pár minut přijít na svět pro mě bylo záživnější míň, než sledovat jak mi vedle televize osychá má zmoklá bunda na topení. Nechtěl bych tomu týpkovi za volantem platit účet za telefon. ()

Facerr

V hlavních rolích Hardy a Bmw. Dokonce v jediných rolích. Nečekal jsem, že by to mohlo stát za to a upřímně jsem dlouho otálel, než jsem si Locka pustil. Musím ale uznat, že film mě docela vtáhnul a překvapivě vůbec nenudil. Může za to super scénář a skvělej hereckej výkon, kterej by měl bejt vzorem pro všechny začínající herce. ()

Viny95501

Na konci tohto filmu som myslel že režiséra filmu asi zrazilo auto a nemôhol dotočiť ešte chybajúcu čásť filmu...ale bohužial - To bol koniec...Mne určite nestačí len" Tom Hardy v aute aby som dal"vysoké hodnotenie...bola to kravina a nech sa berie tento film ako: Idem si za svojím, atď...slabučké 2 hviezdy...a to len za toho Hardyho...iný herec - dám odpad! ()

_Jimmy_

Čakal som od tohto filmu, niečo viac. Mna dosť vyrušovalo to vyzváňanie a niekedy som potreboval prestrih aj do inej časti. Neviem stále som mal pocit ako keby postavy boli niekde v studiu. Ale celkovo to bolo velmi zaujimavé, ()

gaara1

Originální film, který se celý odehrává v jednom autě a řidič je jediným hercem, kterého tam uvidíte. Tom Hardy se rozhodne udělat dobrou věc a prosadit si svůj záměr za každou cenu, i když mu to může převrátit dosavadní život. 80% ()

dudo24

Som fanúšikom takýchto, nazvem to “jednokulisových“ filmov. Keďže tieto typy filmu sú celé postavené na monológoch alebo dialógoch, je kľúčové aby diváka zaujala téma o ktorej sa rozpráva. A tu leží môj kameň úrazu. Nezaujímalo ma ani zmýšľanie hlavnej postavy, ani jeho problémy v práci a ani jeho problémy v rodine. Všetky tieto okruhy aj prístup hlavnej postavy a zainteresovaných osôb k nim išli mimo mňa. Čo sa týkalo produkčnej stránky, to nemám výhrady a s Hardym som samozrejme plne spokojný. Čisto môj nezáujem a nestotožnenie sa s príbehom. Dávam slabé tri hviezdy len kvôli Hardymu. ()

M@x.sK

Ten pocit, keď si ide človek vedome pozrieť "one" man show je vždy zaujímavý. Počítal som s podobným zážitkom, ako keď bol Reynolds pochovaný za živa, s tým, že som nemal vôbec bližšiu predstavu o deji celého filmu. A začala dráma, kedy som nevedel, že Hardy nie je nájomný vrah, ani žiadny díler drog, ale obyčajný chlap, ktorý vie, že jeho živor sa zrúti počas jednej noci a počas jednej jazdy v X5-ke do Londýna. Naozaj som nečakal, že by som si film išiel pozrieť, keby som vedel ako to bude prebiehať, ale aj zdanlivo nezaujímavý život experta na betón môže zaujať v celej dĺžke filmu. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari