Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Terrorko

Jednoznačne najlepšia vianočná rozprávka, na žiadnu inú sa nedokážem opakovane pozerať. Je akčná, zábavná, vyplývajú z nej poučenia...a namyslený Ivan je moj idol :D ()

Jean_Calid

Klasika našich Vánoc, díky studiu ruštiny jsem měl možnost zhlédnout tento snímek i v originálu. A hned to má úplně jiný rozměr, protože člověk měl tendenci neustále srovnávat dabing s originálem. Dabing vyšel o něco lépe, neboť originál mi přišel neskonale vtipný... ()

VoiDson

Asi budu ukamenovaný a třeba zase dostanu nějakou inteligentní zprávu. Mě Mrazík nebavil nikdy. Sice smekám před tím jak byl levný a jaký je z toho hit, ale za mě prostě NE. ()

michalcka odpad!

Nemůžu už tuhle ,,pohádku,, vystát. Je to hovadina největšího kalibru a absolutně nechápu hodnocení. Je tu plno filmů které mají mizerné hodnocení a přitom by si zasloužily být uplně na jiných číslech ale tahle kravina která dokáže celé rodině od dcerky po prababičku zkazit celý den má tolik procent. nechápu. odpad. ()

clubland

Stará dobrá klasika, ktorú si pamätám zo svojich detských čias, kedy sme pravidelne pred vianocami chodili s celou triedou do kina. Jediný slovenský dabing stojí naozaj za to. Český je o poznanie horší, čo v tých časoch bolo dosť neobvyklé, aby bol horší, ako slovenský. ()

Dominik44 odpad!

Znáte takové to přísloví "Lepší než drát do oka?" U tohoto výtvoru to neplatí. Než se na to znovu podívat, radši bych skočil pod nějaký z Japonských rychlovlaků. ()

katjaaa

Budu zde působit jako exot,ale prostě tu pohádku nemám ráda už od dětství..jednu hvězdu dávám za dabing,druhou za čarodějnici. ()

NikoKovac

Pro mnohé je to kult, který si s chutí každé Vánoce zopakují, já jsem to viděl jednou kvůli sečtělosti a stačilo. Nevím, či je neustálé opakování Mrazíka zvykem a tradicí, nebo jen upozornění na to, že aspoň něco komunistického nemá punc odpadu, každopádně si myslím, že existují hezčí, kultovnější a tradičnější pohádky než tahle. ()

Tuttovka

Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem. Pro mě velmi oblíbená replika z tohoto jinak skutečně grandiózního filmu považovaného i v Rusku za kýč. Je velmi těžké odpovědět na otázku, zda režisér myslel svůj záměr vážně či jako pouhý žert. To ovšem není důležité. Po shlédnutí tohoto filmu budete lidem co žvýkají na jedné straně říkat Marfuška a všem hlupákům Medvěde. Film je místy značně tragikomický a řada filmů ho paroduje. Jedna z vrcholných scén je, když Ivánek proskakuje mezi stromy, opírá se o ně a vyhlíží svou nevěstu. Kouzelná je také čarodějnice i loupeživý loupežníci, kteří neztrácejí dech ani bez kyjů. Zde se nám ukazuje čas jako tvůrce. Ten zcela změnil důvod, proč se lidé na tento snímek dívají. Člověka jistě rozesmějí skvělé kostýmy a ještě lepší scénky se zápornými hrdiny. Heslo "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak" přineslo i dobré ovoce. Nejvíce šokující je, že na natáčení tohoto filmu se nepodílel Vladimír Putin, Nikita Chruščov a ani žádný jiný ruský prezident, což je pro "demokratické" Rusko velmi netypické. 75% ()

Onlajn

Kdo by neznal tradiční ruskou pohádku. Příběh o lásce, který bavil pár generací. Já jsem ale z trochu jiné generace, takže jako spousty dalších pohádek z této doby moc neocením. ()

neo101

hodně dělá veršovaný dabing, jinak by to byl asi dost průměr a měl jsem tu čest to vidět dabované slovensky a to je příšernost. ()