Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

RyuzakiSE

Není snad nikdo, kdo by tuhle pohádku neviděl. A také není snad nikdo, kdo by hlášky z této pohádky neopakoval před přáteli či v jiném kolektivu. Skvělá pohádka, i když až neuvěřitelně omletá... ale má něco do sebe, nechápu, jak to Amíci mohli zařadit do nejhorších filmů vůbec. Za mne 5*. ()

Sadova302b50

Kdykoli běží tahle pohádka v televizi, většinou jí už záměrně vynechám, protože jsem taky jenom člověk. Pohádka je to pěkná, milá a okořeněná výtečným dabingem, který vyrobil mnoho kultovních hlášek. (Ha - Ivan!...Ty máš svaly, já mám čáry!..., atd.) 80% ()

Madla123

Pamatuju si, že většina spolužáků se téhle pohádky bála :D nikdy jsem nechápala proč, ale teď jak se na to dívám s odstupem, tak je to trošku strašidelné (spíš by to mělo být naopak, že?);D Ale tak pěkně strašidelné :) ()

Spapanek

Tahle pohádka je myslím výborný kus filmařiny. Její asi jediná, zato však obrovská chyba, či smůla, je, že ji vysílali každý rok a udělali z ní tak umělý kult, který dává divákům před obrazovku jedno velké pokřivené sklo. A to si myslím je obrovská škoda. Uvědomte si, že Mrazíkovi je letos 51 let. A takhle se na to zkuste dívat. Je to film natočený s velkým zápalem, nadšením a radostí. Čiší to z každé minuty. Je to naivní, je to přehnané, nebere se to vážně, milé, poučné... sakra, co víc chcete. Pokud by to někdo natočil stejně dneska, asi by to bylo dost amatérské a nezasloužilo by si to moc pozornosti, ale film natočený před více než padesáti lety... Celé to pojetí, triky a kostýmy, prostě krása. Za mě plný počet a to ne kvůli kultu vánočních Mrazíků, ale právě jim navzdory. PS: Dnes jsem se na to podíval asi po dvaceti letech. ()

cica

Bavila nás, bavila táto rozprávka pár desiatok rokov. Starká meter pred televízorom, mama v kresle, otec na gauči v tielku a teplákoch, ja na koberci - a takto pekne vospolok sme sa smiali a smiali... ale asi tak pred desiatimi rokmi nastal zlom. Už som sa prestala smiať, dcére na tejto rozprávke nie je smiešne absolútne nič. Čo prekvapilo asi najviac, že samotní Rusi okrem toho, že nepoznajú Alexandrovcov, nepoznajú ani Mrázika. Naše vzory sovietskeho umenia. A naopak Briliantovú ruku zasa nepoznáme my. No nič, za tú predstavu rodiny pred čiernobielym televízorom dávam dve hviezdičky. ()

pooja

Ďalšia vianočná TOP rozprávka, bez ktorej si neviem predstaviť vianoce,Na tu dobu veľmi slušné kostýmy, či Mrázika, Ježibaby, Hríbika, ruské ktorje no nádhersa..roztomilý hríbik, ktorého vraj stvárnila žena a naopak strašná ježibaba, ktorú stvárnil muž.Akurát Marfa mi na nevlastnú sestru, ktorá mala byť negatívná postava prišla skor ako rozmaznaný spratek a navyše retardovaný. Jediné, čo mi prišlo divné, je vekový rozdiel Nastenky a Ivana..tá mala snáď 14 a Ivan nejak okolo 30 ...a ešte časť, kde Nasťa zachránila topiacu sa Marfu a padol výrok Môj synáčik sa ožení. Kto povedal, že nie? Veď sa mu už aj patrí... ale nie s hentou kobylou...to vypadalo, akoby si vybral Nasťu, ale potom žiadne pokračovanie, jej vyjadrenie či chce, odmietnutie, či hocičo..mi to prišlo, akoby tam nejaku pasáž vystrihli..ale nejak tak to beriem, tie roky 60té predsa už boli dávno a na tú dobu celkový dojem pecka!!! ()

Kinepa

9.1.2016, DVD, Po mnoha letech jsem si to pustil s dětmi a musím uznat, že i přes malý věk (2 a 4 roky) je to bavilo. ()

stellie

Nedá tomu síce plný počet hviezdičiek, až také čarovné mi to nepríde, ale 4* si to zaslúži. Proste to patrí k Vianociam :) ()

chipiik

Na svou dobu velmi dobře technicky zpracované. Jako pohádka to celé funguje. Úžasně je ztvárněná baba Jaga ;) A hlavně výborný český dabing s nesmrtelnými hláškami. ()

mover

(MOPO3KO) Jediný povedený ruský film, ale zato bez chyby. Vtipná pohádka, kterou je dobré brát ne z politického pohledu ale prostě jako nadsázku a srandu. Komu by se nelíbila idylická krajina, navíc zajímavé hlášky (Stujtě glupačky.. Počkaj jitrnico nevycházej tak brzo.. Gíí malá gíí..). Navíc není špatný dabing ani Jos.Zímy natož Fr.Filipovského. Už je ti teplo? Gorkij, maxim gorkij... A to by byl Koheu. Tak ()

Maza2222 odpad!

Všem fanouškům se omlouvám, ale mrazík mě ani jako malého ani jako teď nebavil. Nechápu, jak to mohlo mít větší úspěch než 3 oříšky pro Popelku. Děj špatný a o postavách ani Nemluvím. Odpad. ()

kratajirka

Jinak než za full house to nejde. Doufám, že si i nadcházející generaceY najdou pár volných chvil a budou vzpomínat na Morozka. Protože když se řekne "Nastěnka", každému se přece musí vybavit hned velká huba se slovy "Nástěnku .... však víte :) ()

Loffa

Já si prostě vánoce bez Mrazíka neumím představit,viděl jsem ho stokrát, znám ho nazpaměť ale geniální dabing a legendární hlášky z této pohádky udělaly kult. ()

Lukke32

Tento film raději nebudu hodnotit, protože se mi za ty roky natolik zprotivil, že by hodnocení nebylo objektivní. Už do té míry, že každé Vánoce dávám pozor, abych film náhodou nezapnul :) Při této příležitosti nemohu nevzpomenout na legendární nahrávku Šimek + Sobota (Kurzy první pomoci): "To jsem viděl! Mrazík se to jmenovalo... asi... asi šestkrát jsem to viděl." "A ještě nejmíň šestkrát to uvidíte!" ()

LiSaiFun

Říkal jsem si, že někdy musím formulovat, v čem vidím tu výjimečnost Mrazíka. Pozdě. GilEstel to vyjádřil úplně přesně. ()

kopretinka

Pohádka, kterou zcela už nesnáším za ty roky, které nám ji tlačí do hlavy. Když vidím tu miloučkou Nastěnku a krásný vlas úžasného Ivánka, tak jsem zralá vyhodit televizi z okna. Ale to je pouze můj osobní dojem. Pokud se na to podívám s nadhledem a odprostěna od těchto pocitů, tak musím uznat, že to je prostě dokonalá sovětská pohádka, kterou znají všichni. Dobro zvítězí nad zlem, naprosto perfektní dabing, Marfuška - naprostá kočka s vybraným stolování (při papání oříšků). Sovětská pohádka, kde se prostě Sovětská svaz v ničem nezapře. ()