Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky.  Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let. (oficiální text distributora)

Bblondie

Mrazík je klasika, bez které se neobejdou žádné české vánoční svátky. Ale koho zajímá, že už jsme to všichni viděli tisíckrát? Stejně se na to podíváme po tisícíjedné. ()

TOMASINI

Už v dobách mého dětství jsem příliš tomuto českému Vánočnímu opojení nějak nehodloval. Tři oříšky pro popelku jsou jen jedny. Ale nevidět tento filmy by bylo taky škoda. Už jen proto, aby člověk lépe pochpil zemi, ve které pohádka vznikla. ()

imreo

Moja srdcová záležitosť ktorú si s radosťou pozriem každý rok, aj keď som Mrázika videla už minimálne 20 krát :) ()

El_Barto

Морозко rozhodně kult není (kult jsou třeba Simpsonovi, nebo Pán Prstenů). Líbí se mi, že se to vyhnulo propagandě. Za to je jedna hvězda, druhá je za výpravu, třetí za Babu Jagu, čtvrtá je za písničky (Když se díívám na sebe, tak se musíím pochválit. a Váňo, Váňo Ivané, jen se podívej na mě, šaty mám vyšívané, a jsou celé hedvábné!!) a za (na tu dobu) povedené zvláštní efekty (na Karla Zemana to sice ani v nejmenším nemá ale i tak povedené), A pátá je za to, že Mrazík je jeden z filmů, bez nějž by vánoce nebyly vánoce... ()

crossfy

Pro většino národů je tato pohádka jen každoroční reprízou v televizi, ale jen pro nás Čechy a Slaváky je to jedinečná podívaná.Neuvěřitelně nadabované hlasy, které dokonale ladí pro nás tuto užasnou pohádkou.Můžime obdivovat tyto dabéry a děkovat za to s jakou přesností a důrazem pro nás tuto pohádku zpracovali. ()

MR.Lolofon

Už klasika, mal som to štastie vidieť aj muzikálové prevedenie na ľade. Hodnotiť ináč ako výrazne kladne sa nedá. Mám rád tento edukačný typ rozprávok. ()

xisp

...viděl jste nástěnku?...Jo...a Marfušku taky....to dávaj jako seriál,každej rok jeden díl....pokaždý stejnej.....I přes tenhle povzdech pánů Šimka a Soboty jsem za tenhle „seriál“ velice rád a jenom málo dílů jsem propásl.Pouštěl jsem si na DVD původní ruský zvuk ale to co pro Čechy dělá Mrazíka Mrazíkem je skvělý Československý dabing a hlavně veršované dialogy které se už dnes staly legendou.Mimochodem rusové a další příslušníci bývalých sovětských republik s kterými jsem na tohle téma mluvil, tuhle pohádku v drtivé většině případů vůbec neznají. ()