Reklama

Reklama

Ohněm, vodou a trubkami

  • Česko Oheň, voda a lstivé úskoky (více)

Obsahy(1)

Ruské přísloví praví: “Projít ohněm, vodou a trubkami”, což znamená podstoupit mnohé zkoušky, aby člověk získal značné životní zkušenosti, mnoho dojmů a upevnil svoji vůli. Hlavní hrdina filmu Vasya odešel jednoho dne do lesa pálit uhlí. Na mýtině tam potkal Aljonušku, která hledala kozu. Ale poddaní Kostěje nesmrtelného unesli dívku přímo před Vasjovýma očima. Vasja hledal svoji milou a přitom skutečně prošel ohněm a vodou. Nejtěžší zkouškou však bylo vydržet fanfáry měděných trubek, odolat svádění slávy… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

FOCKE_WULF 

všechny recenze uživatele

Jak se na takové pohádky dívat, jak je chápat a co k nim napsat za komentář? Netuším. Původně jsem chtěl dát odpad, ale nakonec šupnu 4*. Přes pocity trapnosti, nevkusu, kýče a zhnusení se milá sovětská pohádka Огонь, вода и... медные трубы podhrabala až k maximálně vodvazové zábavnosti a frenetickému nadšení z té bizarní ulítlosti. Možná jsem stupidní, tak proto se mi líbí stupidní věci, kdo ví, jak to se mnou je. http://www.youtube.com/watch?v=Dunl_i0hJy0 ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jestlipak víte, že sovětský režisér Alexander Rou natočil cosi, co by se dalo považovat za Mrazíka 2? Minimálně hereckým ansámblem. Najdeme zde Nastěnku, tedy zde Aljonušku, ale herečka je stejná a vypadá i ošacením jako Nastěnka, je tu stará známá baba Jaga (Jaguška), stejně tak úvodní vypravěčka, pouze Ivana (tedy Vasju) v rubášce hraje jiný ztepilý junák. I hudba je velice podobná. Původní název Oheň, voda a měděné trubky může svádět k představě, že jde spíše o budovatelský film z prostředí vodohospodářů, ale skutečně jde o pohádku, dokonce bláznivou pohádku právě ve stylu Mrazíka. Vasja je mladík, který by se dal označit jako ptáčník - ptáčky má rád, hraje si s nimi, zpívá si s nimi. Jednoho dne vyběhne z lesa krásná dívka, hledající svou kozu (jako fakt zvíře, lidi) a oba se do sebe zakoukají. Jenže na dívku si dělal zálusk i Kostěj nesmrtelný v podobě vlka a tomu pěkně vadí, že mu Vasja zkřivil nohu. Chystá se svatba Kosti, kam přiletí i jeho tchyně baba Jaga, jenže Kosťa chce pomstu a unese Aljonušku. Vasja se však vydává ji hledat a postavit se nejen Kosťovi, ale i projít ohněm, vodou a nakonec sirénami, tedy vyhrávajícími měděnými trubkami. Na úvod disku nás čeká jako tradičně animovaný protipirát, zjistíme, že film je převzat z vydání Ruscico, v bonusech najdeme 5 upoutávek na další sovětské pohádky. Co na disku opět nenajdeme, jsou české titulky - je zde jen skutečně mizerný ruský zvuk ve velmi, no ale velmi podivném DD 5.1, a vcelku podařený český dabing sice ve stereo, ale zvučnější, navíc s několika málo finesami navíc oproti ruské verzi (např. úvodní povídání vypravěčky v okně je v ruské verzi nudné a bez hudby, v české podložené ryčnou hudbou z titulků, a hned jaké to má grády!). ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Režisér Alexandr Rou se po několikaleté odmlce vrátil k osvědčené sestavě z úspěšného Mrazíka a natočil rozjuchanou pohádku se zpěvy, tanečky a spoustou ujetých postaviček z klasických ruských bylin, takže se setkáme s Kostějem nesmrtelným, babou Jagou, mořským carem, no a jak jinak, i s Nastěnkou a ruským bohatýrem. Díky tomu, že se film nebere vážně a shazuje se na každém kroku, je koukatelný i dnes i přes lacinou výpravu a ubohoučké triky. Chybí mu ale kult Mrazíka a kvalitní dabing, který stál kdysi na počátku popularity Mrazíka. Celkový dojem: 55 %. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Chovaje úctu k rusko-irskému režisérovi Alexandru Rouovi, velmi jsem se těšil i na tuto pohádku. Ale na Mrazíka či na Království křivých zrcadel tento film nemá. Hraje tu sice dětsky půvabná Natálie Sedychová ("Nastěnka"), je tu i Baba Jaga atd., ale je to tak nějak příliš ztřeštěné (což bývá nejčastější bolestí sovětských pohádek). Nový dabing také není nic moc. Přesněji tři a půl... ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Umouněný mladík mě ještě nebral, ale najednou se tu objevuje skoro celý "MRAZÍK". Nejprve Nastěnka, pak velitel loupežníků a už přilétá baba-jaga (ona je to macecha z Mrazíka) a nová postava Kostěje Nesmrtelného (a ona je to baba-jaga). Celý snímék je ovlivněn tvůrci, dobou, možnostmi. Takže se tam nedá čekat velký rozdíl od MRAZÍKA, KRÁSNÉ VARVARY či KRÁLOVSTVÍ KŘIVÝCH ZRCADEL. Je to ruská koukatelná klasika té doby. Kdyby tuto pohádku někdo "vylovil" koncem 70 letech, mohli jsme to na Vánoce s Mrazíkem střídat. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama