Něžné vlny

• Slovensko Nežné vlny
Česko, 2013, 96 min

Scénář:

Jiří Vejdělek

Táňa Pauhofová, Hynek Čermák, Robert Cejnar, Lucie Šteflová, Jan Maršál, Gabriel Barreto de Carvalho, Natálie Halouzková, Jan Hartl, Vojtěch Dyk, Jan Budař (více)

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989. (oficiální text distributora)

gael83

Poetické a lepkavě nostalgické, kupodivu krásně snímané bez šokového střihu, nevím proč ale připomínalo mi to "Postřižiny" narovinu pokud by v tom nehrál Vojta Dyk tak bych do toho nešel. Nebavilo a Vejdělek trochu zklamal umí filmy líp. ()

fila_B

úsměvné letní ale pokud máte Jiřího Vejdělka, spojeného hlavně s Účastníky zájezdu je to zklamání. A to jsem zrovna já. ()

zekon

Taková nečekaná oddechovka. Na nic si nehraje, nenudí a zabaví. Nečekal jsem to. A nadstandardní vtípky se najdou, zpráva o Černobylu a pak houby, zvlášť finále s průvodem ze 17.11. tak to bylo maso :) 3 1/2* ()

Tominko12

Humor Jiřího Vejdělka sa mi páči. Je ľudský, nevtieravý, jemný a vtipný. Film hrá na viacero strán, no všetko dávalo zmysel. Príbeh prvej lásky bol fajn, aj keď mohol byť prepracovaný viac do hĺbky. Lucie Šteflová je očarujúca a dobre sa na ňu pozerá. Záver, ktorý nám dáva "nové fakty" histórie bol úsmevný a film ako celok na mne zanechal veľmi príjemný dojem. Veľmi dobrý počin českej kinematografie. ()

Pastelka..

Dlouho jsem se u nějakého českého filmu tak nepobavila.. Bylo to úsměvné, někdy kouzelné a asi i něžné... Jemně podaná naše minulost, naštěstí na ni moc netlačili, ale jen se tam občas ukázala.. Podle mého prostě takový klidný film, ale příjemný.. ;-) ()

happy.lenulka

nic jsem od toho nečekala. Oproti jiným, naprosto příšerným českým filmům jsem si u tohoto odpočinula. Jen volba hlavního hrdiny mi v porovnání s hlavní hrdinkou přišla poněkud nešťastná... ()

pan_Bily

Pěkný příjemný a pohodový film, na který se mi dobře koukalo. Hlavně na rozkošnou Lucku Šteflovou. Robert Cejnar se úplně nepovedl, ale do své role celkem pasuje. Já si myslím, že Vojta, kterého hraje, asi má být takový, jak v podání Cejnara působí - nemastný neslaný, trochu plachej, trochu prkenej... A je mi úplně jedno, jestli to je dané jeho výborným herectvím nebo spíš naopak v tomhle případě totálním neherectvím. Důležitý je výsledek, který je v pořádku, a je jedno jak už :-) Casting je celkově nevyrovnaný. Dětské role se nepovedly úplně nejlíp, Táňa Pauhofová, pěkná, sympatická, snaží se, to ano, ale do takovéhle role matky se prostě nehodí. Na druhou stranu naprosto výborní jsou ve svých rolích Hynek Čermák a Jan Budař, stejně i Jan Hartl. Navíc je tam celá řada vtipných scén a momentů u kterých jsem se opravdu srdečně zasmál. Záleží na smyslu pro jaký který druh humoru, ale mně třeba, hodně diskutovaná, „revoluční“ scéna na Národní přijde vtipná. Byl jsem na vážkách, upřímě jsem uvažoval i o 4* ale to asi ne. Lepší 3* určitě. Uvidím časem, až to uvidím podruhé (nebo povíceré) jestli bych jí tam přihodil nebo zůstanu u třech. ()

Chuckiecz

Lehká a oddychová komedie, která rozhodně neurazí. Za Lucii Šeflovou by si film zasloužil o hvězdu víc. Stejně tak Hynek Čermák je tu v pro něj netypické roli - a s vlasy! Jen ten konec... ()

M_crha

Poklona panu Smutnému, kamera je perfektní. Filmu dává tu správnou atmosféru a odlišuje ho od ostaních. Skvěle zvládnutá práce. A tím jsem tak trochu vyčerpal klady. Pak už to nějak nedrži pohromadě, tohle retro se prostě nepovedlo. Nedokážu říc co konkrétně je tam blbě, tak od všeho trochu mimo kamery. Na jedné strně skvělá kamera na druhé příšerná hudba a mezitím jsou herci kteří to nějak nemějí zahrát a režisér, který se zjevně ztratil ve svém scénáři. Tak, že za normálních okolností bych dal odpad, ale díky kameře a plakátu dávám 3 body.Vím je to nespravidlivé. ()

Sonny

Hlavní pocit - trapné. Ne moc, ne že by to člověka nějak uráželo. Ale bylo to jen těsně nad úrovní Trošky a jeho kýčovitých vesniček, kde stále svítí sluníčko a všechno je tak prvoplánovité. Hodně tomu přidávala ta jedovatě sladká a přihlouple líbivá hudba, která bezohledně přeráží všechny scény falešným odérem pohody. Emočně je tak film naprosto plochý, jako by autorům záleželo na tom, držet vás pořád v takové přiblble se usmívající grimase, ačkoli se mnohdy jedná o situace s potenciálem vzbudit emoce, vlastní úvahy, vzpomínky. Nejhorší je ale trapná bagatelizace demostrace na Národní. To bylo fakt moc a hodně se překonávám, abych se nepoblil. ()

codyak

Škoda tak slibně rozběhnutého začátku. Děj pak začne požírat sám sebe, což vyvrcholí neskutečně trapnou revolučně Gumpovskou scénkou z Národní třídy a je konec ...doslova. Krásné exteriéry, chtěně filozofující Hartl a nechtěně filozofující Čermák, Pauhofová, Šteflová a Kerekes rovná se tři hvězdy. Víc ani ň. A kde se proboha vzal ten dřevák Robert Cejnar? S ním už pak film jen padá a padá a padá ... ()

TomDolly

Priemerný film českej tvorby v réžií Jiřiho Vejěleka. Film skôr pre nie veľmi náročných divákov no nepôsobí tak zle. Jemný humor a vtipy či hlavných alebo vedľajších postáv. Táňa Pauhofová s jej charizmou, šarmom a krásou dodáva filmu pre mňa o hviezdičku viac. Taktiež ma potešilo herecké obsadenie v podaní Lucii Šteflovej a vo vedľajšej úlohe Vici Kerekeš. ()

Jurcekk

Remeselne zvládnuté. Príbeh neurazí. Až na tie parochne. Tak to bije do očí... Čo sme tridsiatych rokoch...Film na nedelné popoludnie. (Kto pozerá filmy v nedeľu popoludní...) S Andrejkou sme to zhliadli v nedeľu večer...Najviac sa mi páčia komentáre "dvojkárov". Trebárs Darren , alebo castor... ()

Majrek

Docela milá komedie, která se nesnažila urážet, ani opakovat zažitá klišé typu dobrý/špatný hrdina - láska/nevěra - zrada... Když už láska, tak trvalá. Když už nevěra, tak jen v náznacích. Když už tendenčnost, tak alespoň ne černobílí hrdinové - i když ten Budař to, chudák asi na hrdinské role nikdy nedotáhne... Já mám rozhodně v životě raději víc lásky, než zrady, takže mi film nepřišel tak nudný. Některé detaily na sebe až příliš okatě upozorňovaly (například symbolický záběr na blikající hvězdu, který nemusel být opakován pětkrát, aby divák pochopil, na co tvůrci naráží), ale celkový dojem je dobrý. ()

chochooo

Že tenhle film nenadchne? Mě tedy nadchnul velmi. Nádherný klavírní soundtrack to jen doladil na pět hvězdiček! Dlouho jsem hledala nějaký "takový ten milý" český film a povedlo se! ()

Chlo0opek

Kvalitou spíš připomínající nějaký sitcom - sice závěr originální byl, ale stále mi to zavánělo tak trochu parazitováním na událostech minulé doby pouze kvůli tomu, aby byl lidmi přijmut tento snímek (dosud spíše nudící), lépe a měl tak větší úspěch u veřejnosti. Každopádně by tomu jistě slušela přítomnost někoho z naší 1. herecké ligy - možná by se pak zvýšila i záživnost tohoto filmu. ()