Príbeh nového filmu japonského režiséra Makota Shinkaia The Garden Of Words (Záhrada slov) sleduje mladíka Takaa, zatiaľ nevyučeného obuvníka, ktorý sa jedného dňa vydá poza školu, aby mohol v prekrásnej záhrade pracovať na svojich nových návrhoch topánok. Tu stretáva záhadné dievča Yukino, ktorá je o niečo staršia ako Takao. Ako čas beží, obaja sa v záhrade naďalej stretávajú; vždy však len za daždivého počasia. Postupne sa ich vzťah prehlbuje; koniec daždivých dní sa však pomaly, ale isto blíži. (issoumaila)

Palisander

Výborne to vyzeralo, ale troška menej to chutilo. Záver, od ktorého som čakal najviac nič nové nepriniesol, čo ma dosť sklamalo. Potitulkový dezert síce na poslednú chvíľu ako tak zachránil celkový dojem, lenže emócie sa medzitým stihli rozplynúť do stratena a tak ľutujem, že to neskončilo o 34:35. To by bola veľmi pekná záverečná scéna. ()

Mikkail

[Emoce ★★★★ | Děj ★★★★ | Grafika a hudba ★★★★★] Velice uklidňující. Kotonoha no niwa má bezkonkurenčně nejhezčí vyobrazení přírody, kterou jsem kdy u anime viděl. Děj nepřináší žádné zvraty, ale přesto obsahuje několik hlubokých filosofických myšlenek. Nejlepší ze všeho je samozřejmě emocionálně situovaný závěr a ani hudba neurazí. ()

dudo24

Tento film sa mi strašne páči kvôli tomu, že dva hlavné prvky – osamotené rozjímanie a spoznávanie ľudí – sú mi blízke. Áno, ten koniec bol moc náhly a moc ukričaný a viem si predstaviť, že by to bolo natiahnuté na dlhšiu stopáž, ale vôbec to na mňa nevplýva negatívne. Možno tomu v budúcnosti hodím aj plný počet. Uvidíme. edit (14.2.2018): Tá animácia! Tá hudba! Naozaj škoda krátkej stopáže, ktorá spôsobila unáhlený záver, pri inak pomalom tempe deja. edit2 (29.8.2020): Napriek nešťastnému krátkemu formátu a horším výberom záverečnej piesne, zvyšujem hodnotenie na plný počet. Veľmi by som si želal aby to raz Shinkai dorobil do celovečerného filmu. Je to skvelé. ()

CountessSuza

Po shlédnutí jsem zavřela oči a promítala znova, ale beze slov, pouze s obrazy a hudbou. Bylo to tak nějak intenzivnější. Za doprovodu deště, dva lidé v altánku vedle sebe, společenskými pravidly na míle vzdáleni a přesto tím nejsilnějším mystériem spojeni. Kapky deště tvořící kruhy na klidné hladině jeden za druhým, zas a znova. Nebo strom, sklánějící se nad hladinou, čekající na vánek, aby jí mohl lehce políbit. V tom všem je tolik tajemství, touhy a krásy až se z toho tají dech. Takže díky za ten zážitek mistře. ()

Sakikura

Když prší, míváme někdy pocit jako by se zastavil svět. Všechno ztichne, setmí se a je slyšet jen šepot kapek dešťové vody. Anime krásně ukazuje jeden takový příběh, chycený v tichu takového letního deště. Jednoduché, ale přitom smysluplné dialogy dvou věkově vzdálených lidí, kteří se jen přišli schovat před svými starostmi. Pohádková animace utváří opravdu dokonalou atmosféru. Velmi příjemná podívaná, i když romantická zápletka mě trochu vyvedla z té idylické rozjímavé nálady a trochu narušila jinak úžasný příběh. Právě tady by mi dokonale seděl spíše přátelský vztah mezi ústřední dvojicí, čímž by se to nemuselo tak dramatizovat. Konec filmu ale zase najel do těch dřívějších poklidných kolejí a tak nelituji ani chvilky strávené u tohohle anime. ()

jjjerry

Jednoduchý příběh, naštěstí krátká stopáž, takže jsem se nudit ani nestačil. Miluju déšť, a tady jsem ho cítil plnými doušky. Klasické zobrazení pro animem, Makoto Šinkai, příroda, vlaky, koleje =) Hezké, dojemné scéna v jejím bytě byla krásně hudebně podbarvena. Jen škoda té přehnané romantiky a melancholie, duha v závěru už byla příliš=( Doporučuju koukat v orginální japonšťině, má to své kouzlo:-) PS: dokoukejte konec i po závěrečných titulcích ()

kockodan odpad!

Trapná, nudná a zdlouhavá píčovina pro foot fetišisty s neskutečně vlezlým a nikdy neutuchajícím klavírem Jiřího Maláska v pozadí! Blééé! Z té schmaltzovitosti a lepkavosti se mi zvedá žaludek ještě teď. To je pro mě asi definitivní konec se všemi asijskými anime. You've seen one, you've seen 'em all! Tento žánr už nemá co nabídnout, vykrádá své vlastní vykradení už z před 20 lety. Furt dokola stejná "každodenní poetika" vaření čaje, krájení zeleniny, všech možných pohledů na město, přírodu v parku, ptáčky, deště bubnujícího na všechny možné i nemožné povrchy, romanticky povlávající anime vlásky hlavních hrdinů a hrdinek... Fuj, stokrát opakovaný hnus, klišé a "osvědčená" formule, která se už snad musí všem zajídat. Ale dáme tomu "krásny" vizuál, a blbečkové nám to sežerou i s navijákem. Pseudo-poetika, trapná melancholie a prachsprostá nuda plytkého příběhu, jakoby nikomu nevadila, páč je to "japonský" a "anime" a přece "ten dokonalej vizuál", no né. Tak nebuď před kamarády za nekulturního debila, a neopovaž se říct o té trapné, nudné sračce něco negativního, kyž přece koukat na animé a žrát ho i s chlupama je tak in! "0% ()

r007

Kam na to ti japonci chodí ? Přemýšlím, jestli by to mělo ten samý náboj, kdyby to byl hraný film, ale myslím si, že ne. Animace je až neskutečná, to pohrávání si s detaily, jako zaostření do dálky na déšť nebo zblízka na hrnek s čajem... to je velkolepé. Příběh už tak velkolepý není., spíš je to zaměřeno na pocity, emoce, jejich uzavírání v sobě a pak ventilace. To je opravdu detailně zpracováno, atmosféra je tak hustá, že by se dala krájet. V tomto ohledu velmi výjímečný film. ()

Katakimiku

Naprosto nádherná animace i hudba, už jen to mi bohatě stačí k hodně nadprůměrnému zážitku. Když se k tomu však přidá i příjemná romantika, zajímavé postavy a úžasně emotivní scény, jedná se o opravdu výjimečně pěkný film, kde mám jenom jednu malou výtku - celé by to mohlo být ještě delší. 7.4/10 ()

Alwirian

Nádherný park v klasickém japonském stylu uprostřed technologické metropole, komorní drama dvou lidí...a Bože můj, ten déšť...Děj je skoro nepodstatný, tady jsou prostě nejdůležitější vizualizace a forma. Minimum dialogů poskytuje prostor pro nevyslovené, pocitové působení nenuceného (malinká výtka ke konci filmu) a naprosto přirozeného vztahu dvou lidí. Animace vynikající, hudba jako z partesu. Celkové hodnocení: 9,5/10. ()

ssamo

jaj jaj... neviem neviem... bolo to ako je pri Makotovi zvykom krásne, melancholické, poetické... spracovanie ako je tiež zvykom neskutočne, úchvatne, úžasne, neuveriteľne prepracované, ale... čosi tomu chýba. možno som sa iba nevedel prekúsať cez ten vekový rozdiel, ale aj tak... ()

RoyBatty444

Spracovanie ma natoľko nadchlo, že som to s hodnotením asi prehnal. Nakoľko príbeh nie je natoľko zaujímavý a na konci sa premení na hysterické džavotanie, ktoré úplne rozhodí vybudovanú melanchóliu v len tu a tam utíchajúcich kvapkách dažďa. ()

AmunRa

Příběh je v podstatě nedůležitý a Šinkai ho opakuje ve všech svých dílech. V každém příběhu je vždy nějaký vztah, odloučení a rozchod, ale je to jen kostra stará jak příběh sám, která slouží pro navození určené atmosféry. Zahrada slov je čirá pocitovka se skvostnou animací. ()

La_Valette

Po výtvarné stránce je Zahrada slov to nejlepší, co jsem kdy viděl. Ten smysl pro detail a jednotlivé ‚záběry kamerou‘ mne doslova nadchly. Zvuk piana atmosféru ještě více podtrhuje. Zaujalo mne, jak Shinkai spojil oba hrdiny pomocí deště a v nadcházejících dnech déšť vyhlíželi jako požehnání, aby se znovu mohli setkat. Konec může působit až moc emocionálně, ale mne se líbil. ()

SHADOWOLF

Fuuu čo mam k tomuto dielu napisať celkovo ma sklamala 2 polovica filmu kde všetko sa snažili z rychliť a pre mna nedokončeny film čo je naprosta škoda...... Zo začiatku ta neskutočna grafika a to prostredie človeka nadchne za to keby malo byť hodnotenie tak to ma 5 hviezd no celkovo prva polovica by odo mna dostala tych 80% ten zvyšok som čakal že sa doplni s koncom no tam to pre mna zlyhalo a toto hodnotenie bohužial dostal tento slubny film..... Stale je to nadpriemerne dielo ktore si zasluži tych 70% ()

Nortizop

Bezesporu nejkrásnější film, jaký jsem kdy viděl. Nikdy bych si nemyslel, že anime může tak dokonale zobrazit déšť, vodu, odlesky, odrazy a vůbec jakékoliv detaily (detaily dělají vše). Každá jednotlivá scéna by vydala za nádhernou impresionistickou malbu, díky které se dokážete jednoduše vcítit do prostředí a cítíte i vůni deště, jen to ostatní co od filmu očekávám trochu pokulhává. ()