Príbeh nového filmu japonského režiséra Makota Shinkaia The Garden Of Words (Záhrada slov) sleduje mladíka Takaa, zatiaľ nevyučeného obuvníka, ktorý sa jedného dňa vydá poza školu, aby mohol v prekrásnej záhrade pracovať na svojich nových návrhoch topánok. Tu stretáva záhadné dievča Yukino, ktorá je o niečo staršia ako Takao. Ako čas beží, obaja sa v záhrade naďalej stretávajú; vždy však len za daždivého počasia. Postupne sa ich vzťah prehlbuje; koniec daždivých dní sa však pomaly, ale isto blíži. (issoumaila)

maneki_neko

Úvodní scéna filmu hned okouzlí po vizuální a zvukové stránce, při které jsem měla pocit, jako bych sledovala záběry letního deště uprostřed lesa. Makoto Šinkai je pro mě stále takovou rozporuplnou osobou. Jeho filmy mají jistou hloubku, jenže ne každý to může pochopit tak, v jakém smyslu to tenhle chlapík chtěl vyjádřit. Je to sice vesměs slaďák o dvou spřízněných duších, které si perfektně rozumí a vzájemně k sobě utváří silné citové pouto, v čemž jim však brání ten celkem znatelný věkový rozdíl. Takže pohoda, docela běžná romantika. Ale, žádné deja-vu se nekoná. Normálně bych čekala, že Jukino nedokáže odolat ďábelskému pokušení v podobě mladého chlapce, který teprve nedávno zaznamenal existenci ženského pohlaví, párkrát si zahrají ,,člověče, nezlob se’’ a nashle. Tady se však rozhodli zajít ještě dál. Už jen to, že tady z hlavních postav udělali snílky žijící ve vlastních světech, ale zároveň racionálně uvažující civilizované osoby, mě mile překvapilo. Žádné úchylné romantické scény, jen rozumné vyříkání, objetí a adios! Šinkai se v tomto filmu výrazně zdokonalil v animaci a to vnímám jako další velké plus. ()

matyas11

Jako je to fajn a to tak ,že prvních 30 min moc fajn,postavy jsou fajn,atmoška fajn a příběh fajn ... no a zbylejch 15 min už tak fajn ne...V příběhu mi něco chybělo ..těch prvních 30 min byla skvělá předehra k něčemu ,co tam nakonec ani nebylo.Teda ono to tam bylo,ale bylo to tam v těch pár minutách tak,že to tam vlastně nebylo.No mě samotnému se to co v zavěru bylo moc nelíbilo ,ale kdyby to tam bylo tak že to tam je a to třeba o 20 min víc rozvitý ..tak bych to vzal ,že to tam bylo a možná kdyby to tak bylo tak by to bylo snad i fajn....no na závěr řekněme ,že to tam bylo,ale byla tam taky moc krátká stopáž,která to co tam bylo zabila. ()

SirAduard

Rád bych tomu dal 5*, ale stále ve mně přetrvává pocit, i po druhém zhlédnutí, že mi něco na konci uniká. Nevím, co přesně. Možná že hrdinův dialog na schodišti ve mně nevyvolal větší emoce, než by mělo? Možné to je. Bez těch 10 minut se však stále jedná o krásný filmeček s pěknou symbolikou a božskou animací. ()

Amberjack

Vilná pančelka a uhrovatý, patnáctiletý (doufejme!) švec? Jestli Američané udělají remake, tak to bude zaručeně podpultové porno. ()

Drapi

Makoto Shinkai opět předvedl jak dokáže dělat romanci. Neobvyklá zápletka podtržená dokonalým soundtrackem a úžasnou animací. Některé scény byly graficky až dechberoucí. Příběhu napomáhá jeho krátkost a proto se nikdy nenudíte. Nakonec mě odzbrojilo neočekávané zakončení ze kterého jsem měl na krajíčku. Jednoduše další mistrovské dílo... 10/10 ()

maestrum

Málem za 5*. Závěrečná scéna na schodech je sice vodopád emocí, ovšem celý film je spíš sledováním nádherné animace, než poutavého děje. ()

Lukatoni

Má to kouzlo, ale místy příliš patetické. I tak mám tento žánr anime jednoduše rád, čili to občasné melodráma jsem ochotný odpustit. ()

Adelaine

Učitelka literatury na střední škole, která nerada chodí o deštivých dnech do práce. Student se zálibou v ručně vyráběných botách, který nerad chodí do školy v deštivé dny. Jedna zahrada, několik dní, déšť a láska hlubší než nejhlubší jezero. Nádherný, krátký příběh, který je velmi precizně postavený tak, aby během sotva 46 minut citlivě zahrál na každou strunu vašich emocí. Překrásná animace, uvěřitelné, opravdové a přesto lehce poetické a symbolické vyprávění podkreslené kouzelnou měkkou hudbou. Skrývá v sobě depresi, radost, mládí, bláznivost i melancholii. Ukazuje, že věk je jenom číslo, láska nezná hranic a jak je důležité mluvit pravdu. Jemný, velmi příjemný a dojemný příběh, při kterém vám svěží vůně deště zahřeje srdce, vytvoří úsměv na tváři a rozproudí mysl. ()