Syn zmaru

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

Mirokukii

Přes malá klopýtnutí, mezery, a pár nelogičností je Son of a Gun snímkem drsným a nenudícím, přičemž se o Váš zájem stará hlavně McGregor, který je vedle nevyrázné psychologie hlavní postavy (jak leklá ryba hozena do vody) zkrátka k nepřehlédnutí. ()

Johnny.ARN

Pomerne skvelá prvá polovica, ktorá obsahovala veľa zaujímavých podnetov, situácií a iných oné. Potom to ale chytilo takú stabilitu a začalo to nudiť. Tie hry medzi bossmi nedokážu nadchnúť a záver vyšumí do prázdna namiesto toho aby bol úderný. Ale McGregor bol držák a Vikander je stále pekná. 3 z 5 ()

rowdys

Austrálsky heist a la GTA V si miestami nesie štipky inšpirácie zo starších žánroviek ako Heat či Die Hard 3, no vo svojom jadre hrá vlastnú caper hru, na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Ewan McGregor strúha kvázi-nekompromisnú sviňu, na ktorú má príliš sladkú tváričku, takže mu to nikto úplne nezožerie. Rovnako tak cigánča Brenton Thwaites nie je žiadny Niko Bellic, ale zaľúbený puberťák s M60kou, no i napriek tomu to táto dvojka dobre potiahla. Na to, že sa jedná o Averyho prvý celovečerák to bola hutná zábava a budem pevne dúfať, že z neho vyrastie nový Michael Mann, lebo tie kontúry sa tam v pozadí začínajú pekne rysovať. ()

elanius

(16/2015) / Výborný Ewan z prostredia austrálskej basy. V prvom rade sa jedná o drámu. Keď už dojde na akciu, tak to stojí za to. Škoda, že ten zostatok sa vlastne len prekecá, netrebalo sa držať až tak pri zemi. Na druhú stranu, aspoň to celé pôsobí v rámci možností prirodzene, čo človek aj vie ocenniť po tom kvante holywoodskych trhákov :). Treba sa proste pripraviť na dobrú atmosféru s minimom akcie. Ak niekto má rád vezenské story, myslím, že má vyhraté. (7/10) ()

zigíš

sympatická australská retro ´tepláková´ gangsterka (McGregor netypicky za záporáka) v hlave dlho nevydrží -sic- na ten krátky čas ale zaručene pobaví ()

JohnSmith

Začátek filmu je zajímavý, popravdě jsem myslel, že se bude ve věznici odehrávat celý. Pak přichází na řadu akce, po ní útlum a tlachání a pak solidní loupež. No a pak jsou tu intriky a zrady a pěkný finále. Největším překvápkem pro mě byl McGregor v záporné roli a šlo mu to jak po másle. ()

Pedross800

Po dlouhé době žánrovka z vězeňského prostředí a tak i díky tomu jsem shovívavě pár nelogičností přecházel a nechal se unášet jinak svěžím a napínavým dějem, který krásně gradoval a udržel mé napětí, kdo koho podrazí a kdo ne. I herecky ok, Ewan jako vždy dobrej a ten mladej zahrál podle mě výborně klučíka co se do toho velkého světa zločinu dostal jak slepej k houslím. Vikanderka trošku upozaděná, ale i tak se na ni dobře koukalo. Já se báječně bavil a kdyby nebylo pár těch do očí bijících lapsů, klidně bych pálil plnýma. ()

m.a.t.o.

„MP5K - zvláštne jednotky; M4 - delostrelectvo; M60 - Rambo III.” Ewan McGregor keď sa mesiac neholí, tak človek mu uverí aj toho prison ganxta bez problémov. Film ma bavil až do cca poslednej polhodiny, keď scenáristi ukázali, že nemajú vajcia nato, aby vybočili zo žánrovej škatuľky a zakončili príbeh nekompromisne. Inak ale môže byť, ak máte radi tento žáner, Son of a Gun určite stojí za pozornosť. 60 % ()

kenkaku

Film balancuje mezi standardem s nadstandardem. Ta hranice je ale tenká a neuvěřitelně subjektivní. Třeba australská angličtina. Nebo vůbec australský styl je něco co působí tak svěže a "jinak" (pokud je někdo háklivý na US šablony a cenzory, ví o čem mluvím). Další je přítomnost McGregora. Jeho vousatý vzhled mi hned připomněl jeho cestování po světě na motorce. Když jsem ve scéně "nákup zbraní" slyšel známý, cca 20 let starý, rave mix bylo to jak balzám (no vzpomínky, no)... Akce není okatě přestřelená. Vedlejší postavy sympatické (Alicia Víkendem, Matt Nable, atd). To vše jsou ale jen ty drobné subjektivní plusy. Z jiného soudku je dějová nevyváženost. Je to jak na houpačce. Střídavě se děj vleče (vybavuje se mi spousta zbytečných záběrů a scén co nemají na děj žádný vliv) nebo letí dopředu bez vydechnutí (útěk z vězení, loupež zlata). Díky tomu jakmile film skončí, v paměti zůstanou jen útržky. Také mi nějak nesedl Brenton Thwaites. Slaďoučký... až moc. A chováním nijak extra sympatický. No a teď si z toho vyberte ;). ()

sedm.1

V první polovině neuvěřitelně nezáživná podívaná, kterou nerozhýbalo ani vězeňské prostředí, a to je už co říct, postupně se ale film poměrně slušně rozběhl a i když se to nakonec v žádném případě stejně nevymanilo z mantinelů naprosto průměrné akční krimi, tak k prostřelení hlavy kvůli neúnosné nudě nemusí dojít. Zápletka mi každopádně přišla celá taková dost obyčejná, nenápaditá, nepřekvapivá, vše se odehrávalo tak nějak předvídatelně, bez nějakých výraznějších, či snad až nečekávaných zvratů, nikterak přesvědčivé nebyly vesměs ani postavy, od nichž se dali očekávat též jen činy, které jim byly přisouzeny už od začátku, snad tedy jen vyjma té Ewana McGregora, který navíc i jako herec dokázal jediný zaujmout a oslovit, což ovšem nebylo zrovna v tomto snímku pro něj nějak obtížné, neboť především ústřední dvojice Thwaites, Vikander byla doslova otřesná. Akce pak dostala jen pomálu prostoru, což ovšem příliš nevadilo, protože i pro ní platí jen slova o tuctovosti a nezáživnost. Celkově se tak zkrátka jedná o sice možná poctivou, ovšem nikterak ojedinělou podívanou, která nezabije, ale divák si při ní ani zrovna dvakrát neužije nějaké té výraznější zábavy. ()

Lukoboss

Klasickej průměr, kterej nedokáže překročit stín konkurence a místy ani ten svůj. Ona by to mohla být fakt dobrá gangsterka, ale když se do toho všeho zase namontuje velká romance jak od Shakespeara, to je pak těžký. I když Shakespeare to aspoň ukončoval nějak dramaticky. Tvůrci se snaží scénář trochu zamotat, aby to jako mělo koule a divák si na konci řekl "woooo, to jsem nečekal, mazec!", jenže to se vůbec neděje a jakékoliv zvraty tam nijak zvlášť nefungujou. A k tomu hlavní hrdina vypadá fakt tragicky s tím svým knírem neknírem. Za 3 a nazdar. ()

klukluka

Nevzpomínám si na film, který by v mých očích tak srazila poslední desetiminutovka. Do té doby to sice byla přehlídka všemožných klišé, ale byla to slušná zábava. Od scény na lodi se to ale proměnilo v nechtěnou parodii. ()

ti88na

Austrália vykradla všetko čo sme v danom žánri už stokrát videli a napchala to jedného totálne nudného a po všetkých stránkach priemerného filmu s pubescentom v hlavnej úlohe. Ewan síce pôsobil dôveryhodne aj v takejto preňho neobvyklo drsnej úlohe, ale ja predsa len nie som na zlých chlapcov. Takže ako to tu už niekto napísal, snímok vhodný len na to, ak Vás pri nespavosti už nebaví rátať ovečky. ()

tom.nosek

Do Ewana bych vždycky tipoval roli kladnou či alespoň komediální. Že si ale střihne (ještě ke všemu v australském filmu) padoucha, to bych do něj opravdu neřekl. Ale opravdu mu to šlo, více takových rolí pro Ewana! Film je jinak krapet roztahaný. Kdyby byl o nějakých 20 minut kratší, vůbec by to filmu neuškodilo. Díky Ewanovi a taky i díky Alicii, čtyři hvězdy to nakonec budou. ()

kolemjdouc

docela dobrá jednoduchá lehce stravitelá záležitost.Ale samozřejmě dabing který je u mě v mínusu.Místy se mluvené slovo ztrácelo v hudbě a ruchu ,huhňavý.To už nejde dabovat tak jako dejme tomu za Belmonda ,za Colomba atd? Brenton v roli JR byl opravdu dobrý ()