Syn zmaru

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

Wysch

Překvapivě přímočaře zábavný a poctivě koukatelný. Ewan je cool fotřík figura, hlavní typan je málo cool poberta, a finále je zbytečně rychlý. Tak nějak mezi 3 a 4*. V mým případě ale není touha se na film podívat znovu... ()

kaylin

Je mi jasné, že si ten film po nějaké době nebudu vůbec pamatovat, ale takhle hned po zhlédnutí jsou tam postavy, které jsou docela zajímavé, je to celé správně drsné a nakonec to dopadne i tak nějak pěkně pohádkově, což je v dobrém kontrastu s tím, co jsme do té doby viděli. Ewan McGregor, což mě překvapilo, byl skvělý i v téhle roli. ()

Rakosnicek77

Tak tohle bylo opravdu velikánské překvapení, které jsem naprosto nečekal! Škoda malinkých nesrovnalostí v ději a měl jsem to za 5 hvězd. Nemusí to mít vždy punc made in u.s.a. aby se člověk dopídil zajímavého filmu! Skvělý námět, hudba, zpracování a jak už tady bylo v komentech psáno, velmi dobře se na to kouká :o) Opravdové překvapení... ()

..Lucas..

Brenton zde předvádí asi zatím svůj nejuvěřitelnější výkon, Ewan předvádí svůj standard a Alicia je tu fajn, i když zas tolik prostoru nemá. Fajn, nenáročné akční krimi, které ničím nepřekvapí, ale ani není ničím otravné. ()

slunicko2

Podle cimrmanologů film určený k zapomění, tzv. zapoměnka. 25letý Brenton Thwaites (mladý vězeň JR) má moc pěknou postavu. ()

dee-key

A z tohoto filmu jsem si odnesl ponaučení, že pokud je člověk na šikmé ploše, nemůže věřit vůbec nikomu. Bylo to sice ze slabšího soudku, ale dobře natočené. McGregora bych v téhle roli rozhodně nehledal, jsem zvyklý, že hraje klaďasy (nebo poloklaďasy) ale celkem mu to sedlo a zahrál to dobře. Konec lehce uspěchaný, ale nečekaný. ()

Aljak

Hm, nič také čo by tu doteraz nebolo. Akurát to prostredie je za každým inšie, no forma zostáva rovnaká. Ďalší z filmov o (ne)dôvere, zrade, chamtivosti a ďalších dominantných vlastnostiach mnohých ľudí. Iné sa v podstate ani nedalo čakať. Takže to je prvoradý dôvod, prečo ma to nijako obzvlášť nenadchlo. Inak, hneď ako sa tam objavil motív šachu v úvode filmu som tušil, že tá symbolika sa objaví ešte aj v ďalších fázach vývoju (a tak aj bolo). Najväčším plusom celého filmu je aj taj podľa mňa Ewan McGregor (veď ako inak). No a Brenton Thwaites mi bol v tomto filme strašne nesympatický, až je pre mňa neuveriteľné, že takej ustráchanej postave ako JR by zverili takú zodpovednosť. ()

M.i.k.e

oproti standardní hollywoodské produkci celkem fajn změna.Je ale škoda,že film místy ztrácí tempo a není to až taková švanda.Mít to o 20 minut méně,určitě by to jen prospělo.McGregor v pro něj netypické roli je zajímavým spestřením...60% ()

Wiikii

Brenton Thwaites jako milej i inteligentní kluk co svým hereckým výkonem neurazí a Ewan McGregor bez kterého by nemělo ani smysl film dokoukat. Zbytek snímku je takový průměr co místy umí překvapit, ale vždy to trochu čekáte. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Figu

Film má veliký nádech kvalitních a nefalšovaných akčních kriminálek 90tých let! To je doba, kdy se prostě točily úplně ty nejlepší filmy! Má své tempo, nenudí, padají v něm hlášky, střílí se tam, je zde zápletka a především - je tu skvělý záporák Ewan McGregor, který vlastně ve své roli válí natolik, že jsem určitě nebyl jedinej, kdo mu fandil. To je paradox! Hajzl klaďas... Pecka, kterou jen doporučuju. 75% ()

Martin741

Dost priemerna a plana krimoska, Juvn McGregor sa na roly drsnaka nehodi, podla mna ide dost o artoveho herca, ktory vie hrat, a to treba vyuzit. Takze Juvn bol vlozeny umelo, podstatne viac by mi sedel Skot Adkins alebo drsna masina a la Gerard Butler. Ten mlady dilino nepredviedol dohromady nic, Vikander sa snazila, ale bola nevyrazna, kulisy plane, dialogy tiez ... skoda, dalsi Juvnov film ustreleny do prazdna, fakt len liznute po povrchu, po par rokoch to bez zaujmu prekroci i stary vyplznuty chudy impotentny vlk. 52 % ()

bourec

Dobrej,nekomplikovanej australskej thriller s trochou akce.K dokonalosti ale samosebou něco chybí.Lepší obsazení toho mladýho floutka,tohle bylo strašný,neschopný ucho.Bejt to někdo,kdo se fakt umí vohánět,mohlo to bejt pěkně třaskavý.Hrozně málo času věnováno samotný loupeži,a pak konec.Dost rychlej,představoval bych si to jinak.Škoda.60%. ()

BarryLyndon

Vcelku fajn žánrový mix Sons of Anarchy něčeho vězeňskýho, Romea a Julie apod. Velká škoda, že to nemá jistější režii a lépe obsazeného titulního představitele, takhle je to jenom fajn. Ewan McGregor špičkový, Alicia Wikander cute a zase trochu jiná. :) Závěr mne plně uspokojil, ale takový podobně malý The Drop se mi líbil o moc víc. 7/10 ()

carlos 2010

Dobrý drsný film s McGregorom asi v svojej najdrsnejšej úlohe. Naturálne zobrazenie života v austrálskej (ale asi aj v inej) base. Určite to odporúčam. ()

Cheeter

Klasický akčňák, když si potřebujete vyčistit hlavu. Jen se tu objevují realistické prvky, které v jiných filmech moc neuvidíte. Např. to, že někomu dojdou náboje nebo tak. ()

Icefist

Výrazově skromné, obsahově bohaté. Ačkoliv jsou v centru dění záporáci, divák si k nim dokáže najít kladný vztah. Pomáhají tomu sami (když budete střílet, tak jen do nohou), ale i ještě zápornější záporáci (ve vězení i mimo něj). Nechybí napětí, akce, zvraty, ani láska. Takže o moc víc chtít ani nemůžete. 70 % Oblíbená část- rozhovor Brendana a JRa po vytažení z vody zpět na loď ()

Motinski

Syn zmaru chce pôsobiť ako silná dráma o postavách, pocitoch, motiváciach, no chýba údernosť a múdrejší scenár. Spracovanie je svojské, ale čakal som niečo drsnejšie a menej klišoidné. Veľa krát som mal pocit Dejavu ajkeď presne neviem kde, ale určite som niečo podobné už videl. Ako taký vzťah k postávam som si ale vybudovať vedel a vlastne som nemal problém film dopozerať. Nečakajte ale niečo výnimočné. ()

Qitek

Na tomhle snímku je bohužel znát to, že se jedná o debut. To co VELMI slibně začalo, skončilo jako parodie na sebe sama. To, o co se snaží Avery, zde nefunguje stejně jako u jeho australských, famózních "bratříčků" (Animal Kingdom či Snowtown). Ano jde o odlišné filmy svým obsahem, ale co mají tyto australské majstrštyky společný je fakt, že si na nic nehrají a někam posouvají svůj žánr. Zatím co, když se "nic" nedělo např v Animal Kingdom, ohromovala nás umě jeho atmosféra. V Son of a gun, když se nic neděje (teď mám na mysli fádní a ultrabrzdící romantickou linku), doslova a do písmene se nudíme k smrti. Je to škoda. Mohla z toho být jednohubka. Tohle je nedovařená kaše, která se nějak svým dobrým způsobem tváří na startu a v cíli chutná jako zkažená houba. Ještě jednou zvolám škoda. Slabé, velmi slabé tři. ()