Syn zmaru

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

dzberry

By jeden nevěřil, do jakého svižného životaběhu se jeden může dostat, když s pomocí party vypočítavých drsňáků odolá ve vězení grupě řiťopichů (Už zase btw? Vězení = hon na uhrovité submisivní hemráčů prosté kocourky??? Ohraný bolavý motiv..) a pro bezbřehý vděk později mimo jiné uvažuje i o tom, jaké opici se podobá nejvíce... Standardní útěkovodarebácký snímek s průměrně se snažícím Ewanem a nadprůměrně šikovnou Vikanderovic Alicí. ()

Romeroo

Australská večerní jednohubka se standartním scénářem ( jedna krutá díra by se našla ), kterou herecky táhne šachista Ewan. Nebyl jsem dojat, nebyl jsem pohoršen a rozhodně jsem nebyl nadšený...pouze chci závěrem dodat, že pokud bych se minámálně takto bavil u filmu pokaždé, byl bych poměrně spokojený parchant. ()

hepi_

Ewan? Ten Ewan z Moulin Rouge? Práve ten Ewan z I Love You Phillip Morris ba Down with Love v úlohe drsného a bezcitného zločinca!? Čuduj sa svete, funguje to. Priamočiara vecička, bez nejakého posolstva. Skvelá oddychovka, ktorá neurazí_výborný herci, pútavý príbeh, napätie 75% ()

Mamlas

Fakt nesympaticky hlavni hrdina. Takovy ciganorapperostupidochild. Nerozumim, proc takove ksichty davaji do filmu. Jinak film zajimavy, divatelny. ()

johnsnow

Nečakal som nič a dostal som kvalitnú drámu s vydarenou akciou a parádnymi hereckými výkonmi. Spokojný na plnej čiare, ()

MyrnaAlec

V logice příběhu trochu pohádka, nicméně mě to bavilo. Ewan už zřejmě vyrostl z rolí svůdníků do rolí padouchů, ale pořád čekám, kdy ho Boyle už konečně angažuje do pokračování Trainspottingu. ()

mrclTV

Prvých 25 minút som si hovoril, hmmmm celkom zaujímavo sa rozvíjajúci príbeh, v ktorom sa toho veľa nenarozpráva. No a čo nasledovalo potom? Asi najbláznivejší útek z väznice, čo som kedy videl. Veľmi zaujímavo podaný. Vďaka úvodu som si myslel, že tento film bude možno niečo zaujímavé, ale v druhej polovici sa z toho stala obyčajná gangsterka o krádeži. Ani sľubné obsadenie nič nevyriešilo. Priemer až podpriemer. ()

PlysovyMacko

Pomerne nevýrazný príbeh z prostredia organizovaného zločinu, ktorý balansuje medzi kriminálkou a romantickým príbehom. Zaujímavá scéna úteku helikoptérou, aj keď asi nepravdepodobná. Twist na konci nič moc, ale film ako celok neuškodí. ()

DonBraso

Australský film po letech,který u mě konečně našel trocha toho filmového ducha.Sice Ewan slíznul všechnu smetanu,protože Damon Herriman ten tahal za kratší provaz a vypadal jak žehlicí prkno,kterému chybí žehlička.Začátek vězeňského bití,byl trochu horší článek,ale v důsledku postav nebyl pohromou.Loupež už byla jiná káva,mělo to světlé chvilky a místama i pěkný drajv,ale pořád jsem to dodíval jenom kvůli jednomu herci,což je trochu špatně.Závěr potěší a na zlatý střed tabulky bych tento film pasoval oprávněně. ()

srolyma

Co udělat, když vás čeká nástup do vězení a vy si chcete svou panenskou asshole ponechat i nadále v neposkvrněném stavu? Naučte se hrát šachy. Ne že by váš vysoký intelekt ty dvousetkilový pokérovaný hovada zbavil chuti na vaši růžovou prdelku, ale třeba zaujme místního kápa a ten už se o vaši ochranu postará. Samozřejmě to nebude zadarmo, nějaká ta protislužbička bude následovat a o partičku šachu rozhodně nepůjde. Akčňák jak má být. Střílečky, honičky, mlátičky, loupeže, zrada, pomsta, sem tam nějaký ten překvapivý moment, tomu se nedá nic vytknout. ()

wallax

Slušný filmik a takmer som ho opomenul. Dlho som sa nan chystal a nakoniec ma milo prekvapil...viac ako som čakal. Od otvorenia hry až po záverečný šach mat to malo spád aj napätie či štipku záhady. Sú aj lepšie filmy s podobným konceptom ale tento sa medzi nimi nestratí a nájde si svoje miesto. ()

solisoli

Typická tuctová akčná kriminálka so všetkým čo v tomto žánri chodí. Scény sú neucelené, mnohokrát useknuté čo budilo dojem neforemného priebehu. Našťastie slušný casting hlavných predstaviteľov pozdvihol úroveň deja na pohľadnú metú. ()

Renswo

Son of a Gun: akčný triler z Austrálie ... film je celkom dobre namixovany , hneď na úvod tu mame väzenskú drámu ktorá pokračuje v ďalšej časti lúpežným prepadnutím a nesmie chýbať láska. Práve to väzenie je takým stabilným štartovacím mostíkom pre ďalšiu kriminálnu činnosť. Nechýbajú ani naháňačky strieľačky a prenasledovanie či zápletka. To všetko tento film obsahuje , všetko je dobre , ale to nestačí . Nie je to zly film , ale chyba mi tam iskra a razancia. Bohužiaľ čo môže divákom chýbať je vzrušenie. ()

othoson

Obi-Wan sklouzl k temné straně Síly a poodhaluje její tajemství i svému novému padawanovi. Vyklube se z toho příjemná odddechovka, která však ohledně filmařiny ničím nepřekvapí... ()

david666

Nevím, nějak mě film neseděl a nemohl jsem se do něj ponořit - možná tím, že kromě McGregora mě žádný z herců nebyl nějak zvlášť sympatický a děj tak nějak plynul bez nějaké gradace ()

paradoxman

Jak hloupý Honza, aneb přeborník ve hře v šachy, máchal bouchačkou a k princezně i půl zlatému pokladu přišel. Je to plné slunce z netradiční Austrálie, je to gangsterka a dokonce přiměřeně realistická. Třeba při automobilové honičce šofér skutečně řídí a auto se chová asi tak, jak by se plně naložená terénní Toyota chovala, kdybyste jí utáhli ruční brzdu při 80km/h. Za to i za krásnou Aliciu dávám jednu hvězdu navíc. ()