Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec

• Velká Británie The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover (více)

Makabrózní příběh, jemuž dominuje výtvarná stránka inspirovaná slavnými malířskými díly, se odehraje během osmi dnů v prostředí luxusní restaurace. Georgina, manželka gangstera Alberta, si zde najde pod nenápadnou patronací majitele podniku milence, ale odhalení její nevěry rozpoutá řetěz krvavých událostí. (MarekMotor)

bachacek

Vizuální stránka je vskutku exceletní a stále mě pronásleduje nejen v nočních můrách. Jídlo ve všech podobách: žabí stehýnka, mrtví vepři, knihy a na konci i do křupava propečený milenec. Helen Mirren výborná. ()

uodevr

Po tomhle se mi o Brumbálovi budou zdát asi pěkný věci. O.o Neskutečně zvláštní, neskutečně působivý herecký koncert. ()

iz67

Uz asi 35 let vim, ze snazit se pochopit Greenawayuv film cely, se vsemi zpravami, ktere autor do filmu vlozil, je pro mě nemožné. (K tomuto pochopeni doslo pred projekci Umelcovy smlouvy ve filmovem klubu FELu na Kulataku, po teoretickem uvodu). Takze jsem spokojen kdyz se dostanu pres 10%. Presto je to uchvatna podívaná. Vsechno je pastvou, obraz i Nymanuv zvuk. ()

ostravak30

Nemám moc rád filmy, u nichž se mi zvedá žaludek. Tento film byl v zásadě jednoduchý. Mafián si pořádá žranice v restauraci, kde může v podstatě vše. Jeho žena, neustále urážená, ponižovaná a jistě také znechucená jeho přístupem, obžerstvím aj. má prostě chuť si zašpásovat s někým normálním. Takže není divu, že když se brzy někdo takoví objeví, roztáhne mu nohy celkem rychle. Také lze celkem jasně očekávat, že až se to Albert dozví, bude chtít chlapa naporcovat. Tohle celé se ale táhne více než dvě hodiny a nehledě na výtvarnou, kostýmní a výpravnou stránku snímku, která je slušná, všechno ostatní jsou totální hovadiny. Opravdu se divím, že si Helen Mirren v něčem takovém zahrála. Na druhé straně ukázala, že postavou na to i po čtyřicítce pořád měla. Ona byla ale to jediné, co mě na filmu bavilo. ()

krokodlak

Vraž do té nejlepší tradice filmového labužnictví (Buňuel, Ferreri, Pasolini) pořádnou porci staré dobré anglické noblesy, okořeněné nekompromisní tělesností, a získáš opravdu lahodnou alegorii tyranie, lásky, rozkoší, žárlivosti, obžerství, smrti, snobismu a spousty dalších jevů. Ohromující krása Vierného kamery (někde mezi vlámským barokem a surreálnou vizí pekelné restaurace) i Nymanovy místy až evangelizující hudby ostře kontrastuje s bezuzdnou zvrhlostí majitele restaurace v neodolatelně démonickém podání Michaela Gambona. Oproti tomu Helen Mirren je zde v roli jeho manželky Královnou Slasti i Pomsty s fatálním dopadem na život nesmělého knihkupce (Alan Howard), který trpce pozná, jaké to je sežrat všechnu moudrost. ()

milanko8

Po prvních minutách jsem měl sto chutí film vypnout a vícekrát se k němu nevracet, ale zkusil jsem ještě kousek a nelituji. ()

bobin

Já zde budu zřejmě za provokatéra, ale s hodnocením 84 % naprosto nesouhlasím. Celá tato zmatenost se odehrává na divadelním jevišti mezi kulisami, také projev herců je pateticky divadelní a inzerované masakry jsou spíš nevkusné a trapné. Rovněž tak sexualita a obžerství. Celé je to klasicky dekadentní, nevkusné a nezábavné. ()

dvurkarlin

Greenaway je malíř a namaloval tento snímek.Každá věc ladí. Albert je padouch a Tim Roth je krysa . Do toho hudba ,jak z jiného světa a malý eunuch... ()

Phex

Gotické podobenství odehrávající se v podstatě pouze v honosné restauraci. Celou dobu se brodíte dialogy o žrádle a sexu a to vše prokládané kloktáním, říháním, zvracením. Příběh je velice jednoduchý, jeho zpracování vás ale donutí na něj nezapomenout. ()

elanista1

Miestami nechutne, miestami otravne, miestami nudne, bizarne vsak po cely cas. Asi som od toho ocakaval trocha viac, ale doplnit si filmove vzdelanie nikdy nie je na skodu. Helen Mirren suverenne najlepsia, Michael Gambon je fakt otravny s tymi svojimi dlhymi monologmi o nicom, a posledna scena filmu je zaroven aj najlepsou. ()

jendamaty

LFŠ 2014. Toto natočil možná ten nejlepší filmový malíř. Radost pohledět. Až na tu kvalitu filmu při projekci. Ten film přece není tak starý na to, aby vypadal tak šíleně. ()

Mullholand

potřeba vidět v kině, protože výtvarné zpracování je neuvěřitelné, záběry, které vypadají jako olejomalby, kostými, barvy světla, obrazové obžerství, k tomu neuvěřitelný příběh a 124 minut jste přibití v kině, Greenway je šílenec, ale geniální ()

qwertasip... odpad!

83% ??? Musel jsem se kouknout do kalendáře, abych zjistil, jestli dneska náhodou není apríl, protože takové hodnocení snad ani nemůže být myšleno vážně. Problém tohoto rádobyuměleckého snímku je v tom, že "umění" je dost subjektivní pojem. Tak například nakreslit pár čtverečků, koleček a čar umí každý blbec, to není žádné umění. Umění je najít někoho, kdo to koupí. V souvislosti s tímhle filmem bych to vyjádřil asi takhle: Každé hovno je originál, ale i když ho zabalíte do zlatého hedvábí a někomu prodáte, tak je to pořád jen hovno... ()

Texxa

Nevěřícně jsem zírala celých 120 minut, na konci snad ještě víc... Audiovizuálně podmanivá delikatesa. Bon Apetit! ()

redfoxik odpad!

Výtvarně zajímavé. Obscénní scény zla rámované pseudouměleckým záměrem. Pan režisér rád provokuje, avšak redukovat jedinečnost lidského individua na sex a smrt je ubohost. ()

buchannon odpad!

Zaujal mě název tohoto "filmu" a tak jsem si říkal, že by to nemuselo být špatné, ale jak píše Malarkey, je to naprosto šílená hovadina, a to je ještě slabé slovo. Tuhle velesračku jsem si klidně mohl odpustit. Že má "film" vysoké hodnocení, není zárukou kvality. Ale vím, že se nechám ještě mnohokrát napálit, bohužel. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon