naytsirk

ale proč ne… Bena je dobrej a vlastě o nikoho jinýho tady nejde… příběh občas příjemně zamrazí, jen ten závěr mě ne zcela nedchnul…. Ale za vidění určitě stojí ()

Mark1983

Po pravdě řečeno,trochu mě odrazoval název filmu,ale když jsem film zkouknul,byl jsem imponován. Je to dobrý horor se vším všudy. ()

raru

Zo začiatku to vyzeralo celkom nádejne,hlavne časť v ZOO s levmi.Potom však prepojenie policajného vyšetrovania a exorcizmu zdegradovali inak slušný príbeh.Ja to jednoducho nežeriem a nič na tom nemení ani fakt,že to je akože podľa skutočnej udalosti. ()

Ayax odpad!

Jeden nevedel, čo s čím skĺbiť... Neskutočne som sa nudil... Niečo otrasné. Ďalší dôkaz, nespoliehať sa na hodnotenie tu. ()

UrsusDom

Nejsem filmový kritik, fajnšmejkr či náročný divák. Chvála bohu za to! Osobně si myslím, že v případě tohoto filmu není hejtování na místě. Komiksově laděná, přímočará kriminálka s prvky hororu. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

montel

Policisté Sarchie (Eric Bana) a Butler (Joel McHale) vyšetřují případ domácího násilí. Obviněným je bývalý mariňák, který týrá svou manželku. Další noc přijíždějí k dalšímu otřesnému případu. Nějaká žena hodila své dítě do výběhu lvů a při zatýkání dokola opakuje podivná nesmyslná slova. Při výslechu svědků zapomenou na malíře, který celý den v okolí místa činu pracoval. Když se jej snaží zadržet, neznámý muž v černé kapuci uteče. Další den příjde na řadu opět zvláštní jev. Ve sklepení domu přistěhovalců se hýbou věci sami od sebe a vydávají podivné zvuky. Při prohlídce sklepu najdou tělo muže, který rovněž sloužil u mariňáků. Obyvatelé domu navíc policii potvrdí, že ve sklepení pracoval muž s černou kapucí. Sarchie navíc začne slyšet a vidět podivné věci, které považuje za halucinace...Po dlouhé době kriminálka ostrá jako bič, mixnutá exorcismem a pořádnými lekačkami. Scéna v zoo a závěrečné vymítání je sice vrcholem filmu, ale i tak je zde neustále hustá atmosféra, až se mi stavěli chlupy na těle. Příběh se většinou odehrává v noci za deště a tak doporučuji shlédnout film v noci, která tomu všemu ještě přidá na hustotě. Herci jsou vybráni velmi dobře, hudba je stylová a Scott Derrickson roste v mistra thrilleru. 75% ()

Habansz

Stručne a jasně. Sinister byl kravina. TOTÁLNÍ. Když už si myslíte, že to prostě nemůže být horší, tak vidite Deliver Us From Evil a rikate si JAK??? Nemůžu si pomoct, ale takový Posession of Michael King měl vše, co oběma zmíněným snímkům chybí. Je to paradox, že jedním z nejlepších filmů s touto tématikou je pro mne ten, o kterém prakticky nikdo neslyšel. I já jsem se o něm dověděl úplnou náhodou. Eric Bana zhlédl několik videí exorcismu a potom nemohl usnout? Jak si asi spí po tomhle? Ne, děkuji. Doufám, že se ráno vzbudím a nebudu si tenhle film pamatovat. ()

chytri

4/5 filmu byly naprosto vynikající a neměly chybu. Konec měl bohužel malinko Americký nádech. I tak se ovšem jedná o velmi dobrou podívanou. Dlouho jsem u filmu takto nezasrával .-). ()

wilks

Asi se budu opakovat, horory nejsou mým šálkem piva, parádní poctivá prácička, za málo peněz kua řádný muziky vod dveří!! ()

zekon

Velmi povedený horror. Po dlouhé době trošku něco jiné a hlavně podstatně reálnější než spousta podobných sraček co se v poslední době objevila. Konečně kněz který je normální :-) relativně.... Podstata samozřejmě není nijak nová, vymítaček je tu spousta, ale ten styl zpracování a to napětí je tu těžký nadstandard. Ten hepáč sice kazí výsledek, ale i tak dobrá podívaná. ()

gatuso

Kupodivu dobra kombinace krimi s prvky hororu. Si musim akorat priste zkontrolvat ceske titulky. Nejaky trotl to prachsproste prelozil pres google prekladac a titulky nemely hlavu a patu. Holt co si clovek neudela sam to nema i s tim exorcismem. ()

ko.mi

Ze zacatku slusna kriminalka nju jork, jeden silak vse spasi. Postupne to zaclo zajimavotet a vyklubal se z toho velice paradni, napinavej horor. Skoda scen v dome silaka, tam by to mozna jeste slo trosku nasponovat. Moje nadseni trochu ztuhlo pri zaverecnym vymitani, to mi vubec nesedlo. Kazdopadne film ma skvelou atmosferu, ktera je podorena neuveritelnym soundem. ()

gael83

Šmíra od začátku až do scény vymítání, ta se opravdu povedla, originalitou sršící a hlavně bez otočky hlavy o 360° řikám bravo. Zbytek ať už předlouhý úvod a sladkobolně - happyendní závěr prostě šmíra ani hlášky tomu nepomohly, spíš podle mého rozbíjeli atmosféru, žánrově ani krimi ani horor, ale akční thriller. Jednohubka bez chuti. ()

Lukkyn

Pro mě je velice příjemné , že Derrickson drží laťku. Tenhle film není bůhvíjaký , ale v těch hororových s.....ch , které se na nás valí je tohle dílo pozitivní změna. Už Sinister napovědělo, že Derrickson má talent na horory. Eric Bana hraje celkem normálního fízla s potrhlým parťákem po boku a postupně se prodírá záhadnými údalostmi k jádru pudla. Tu a tam nějaká solidní lekačka, ale hlavně udržet diváka v napětí. Na mě to fungovalo takže proč ne? ()

Mraxis

Tenhle démonický žánr hororu a všudypřítomný exorcismus už mi začínají lézt na nervy... Je to ok, když to člověk vidí jednou, dvakrát. Jenže evidentně jsou z podobných témat Amíci vystrašení natolik, že spí s rozsvíceným světlem ještě celý měsíc po shlédnutí a tak se tímhle tématem zaobírá každý druhý horor. Já se spíš pekelně nudím. Všechny ty filmy jsou v podstatě stejné. Kostra příběhu si je v klíčových bodech hrozně podobná. Nemluvě o tom, že tenhle typ hororu mě nikdy nedokázal úspěšně zabavit... Tak, to jsem si postěžoval a teď klady. Chválím, že film má docela zajímavý, temný rozjezd a na horor s tématikou ďábla je dobře vyvedený, udržuje si tu temnou atmosféru pěkně dlouho. Hlavní záporák je jak vyšitý, tleskám. Hlavní hrdina není ten klasický americký dobrák, což vidím rád. Mixáž s detektivní zápletkou, taky pomohla. Celkově na tenhle žánr je to dobrý, solidní film. Je tu pár nelogičností a sem tam nějaká konina, ale dá se to odpustit. Bohužel, mě tohle už prostě nebere. Konec filmu jsem měl chuť přeskočit, byl jsem šíleně znuděný. 65% Doporučuji fandům žánru. ()

Jurcekk

Derrickson umí. Tam kde má vyľakať vyľaká. Vata by mohla byť menej vatou. A vymietanie presvedčivejšie. Bana tam len tak postával. Pár krát ma vydesil. ()

Krajní meze budou znovu děsit

Krajní meze budou znovu děsit

23.06.2014

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

Kdo natočí marveláckého Dr. Strange?

04.06.2014