Nordvest (festivalový název)

(festivalový název)

Northwest

Drama / Thriller / Krimi / Akční

Dánsko, 2013, 87 min

Já mám s Michaelem jeden problém, který se týká jeho scénářů, které mně připadají, že jsou téměř totožné s jinými tématicky podobnými filmy, prostě mám ten pocit už několikrát viděného. Nicméně oproti eRku má Nordvest celou dobu poměrně svižné tempo a sympatického Gustava Gieseho, který si svou první roli Caspera střihnul skvěle, takže mu tu jednu hvězdu navíc přihodím.(21.8.2015)

Veľmi znepokojujúca snímka! Nerád pozerám takéto filmy, pretože som v neustálom napätí, ktoré musím uvoľniť chlastom a spravidla pri záverečných titulkoch som už na šrot.(16.8.2013)

Lze bez váhání prohlásit, že jde o dánskou klasiku. Syrové, drsné, smutné a precizně natočené i zahrané. K ještě větší cti snímku slouží to, že lze natočit drsný film z podsvětí bez jediné sexuální scény a s minimem scén násilných a nijak explicitních.(4.12.2016)

V podstatě viz JFL. Pěkně zahraný komorní příběh o tom, že nelze brát práci pro gang na lehkou váhu a po rychlém vzestupu také může přijít rychlý pád. Jen závěrečná scéna mi přišla až přehnaně "festivalová". // KVIFF 48(4.7.2013)

V kine jsem zaslechl komentar - prvni film, u ktereho jsem dneska ani na chvili nezavrel oci a neklimbal. A pravdu mel.(4.7.2013)

• - Názov filmu odkazuje na rovnomennú štvrť v Kodani, ktorá je známa vysokým percentom kriminality. (Jello Biafra)