poster

Nordvest (festivalový název)

 • Dánsko

  Nordvest

 • slovenský

  Severozápad

  (festivalový název)
 • anglický

  Northwest

 • český

  Severozápad

  (festivalový název)

Drama / Thriller / Krimi / Akční

Dánsko, 2013, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ****

  Dostatočne realisticky poňatý počin o "malých zbojníkoch" z dánskych ulíc, ktorý minimálne pootvorí oči či preberie do reality, čože to všetko odnáša práca pasáka, respektíve dílera. Príslovie "s jedlom rastie chuť" len zriedka kedy vystihne poctatu prerátania svojich vlastných schopností. Drsné, náučné, toto by kľudne mohli premietať na ZŠ, aby si dnešná mládež uvedomila aspoň jednu vec: Áno, práve kvôli tým kapucniam na hlavách vás všetci považujú za feťákov.(31.5.2016)

 • genetique
  ****

  Tak toto bola reastickosť až na kosť. Takmer autenticky natočená, surová dráma z prostredia organizovaného zločinu, ktorý sa nachádza na každom rohu, v každom meste, priamo pred našimi očami. Film poodhalí ako málo stačí k tomu, aby človek s trošku nepriaznivým osudom prepadol zločinu a dal sa na zlé chodníčky. V štýle dokumentu, kde je takmer všetko natočené zblízka ručnou kamerou, divák prežíva príbeh malého zlodejíčka, ktorý sa zamotá do pavučiny zločineckých gangov, naozaj intenzívne. Film je výpoveďou rozvrátenej rodiny s nádejov o lepšiu budúcnosť, bratskej lásky a zrady. To všetko v atmosfére neľútostnej drámy a dychberúceho thrilleru od severanov, ktorí presne toto vedia natočiť ako nikto iný. 85%.(9.10.2013)

 • Pluhy
  ****

  Dát malou sestřičku k sousedům ... Vydealovat dvacet gramů koksu ... Rozvozit kurvičky k mrduchtivejm zákazníkům ... Dát si lajnu koksu ... Rozsřílet Arabovi dřžku na kaši ... Vypadá to sice jako checklist pořádnýho badass tvrďáka, ale tenhle plešounek si novou prácičku teprve osahává. Refnovo Pusherovi může pořadný tvrdošijný koule jenom závidět a při tvrdší akcičkce pořádně vyměkne. Nordvest se tvaří hodně realisticky, chladně a surově a já jsem se u něj dost bavil, jen ten existencionálně sociální podtext uvrhl příběh do bezvýznamné šedi.(7.8.2014)

 • DwayneJohson
  ****

  Jen o malý kousek horší než druhý Michaelův film, který jsem hodnotil známkou nejvyyší. Neradostný a tak trošku odvrácený pohled do nejchudší části Kodaně, kde se rozhodně nevyplatí kývnout na nabídku zločinecké organizace. Skoro stejný rukopis a také konec, který hovoří úplně sám za sebe. Lepší čtyřka.(27.10.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Severská sociální gangsterka. Minimalistická, realistická, syrová. Připodobnění k Refnovým Pusherům sedí.(16.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace