Nordvest (festivalový název)

(festivalový název)

Northwest

Drama / Thriller / Krimi / Akční

Dánsko, 2013, 87 min

Dánská koruna a klid, aneb když vzestup a pád malého zlodějíčka na pozadí sociálních témat nepřináší Relax, Noer goes to Hollywood.. Poučení pro začínající vrahy: při první akci je vhodné být vybaven nejen produkty firmy Glock, ale i Pampers..(27.2.2014)

• Chrustyn

Autenticky působící pokus o reálně vypadají gangsterku v kulisách potemnělého Dánska. Pro mě bohužel značně nevýrazné a nudné.(10.10.2013)

Krutá exkurzia do sveta Kodaňského podsvetia a organizovaného zločinu. Podobne ako v prípade snímku R (2010) aj tu sa Michael Noer drží drsnej, naturálnej formy, ktorá je vďaka kamere ešte umocnená pocitom bezprostrednej reality. Po emočnej stránke táto drámička ku koncu pekne graduje. Trocha zamrzí, že narozdiel od filmu R, sa tu takýto koniec dal čakať už veľmi skoro. Chýbal mi tu nejaký prekvapivý moment alebo šokujúca, nečakaná scénka. Ale aj tak celkom spokojnosť.70/100(20.3.2015)

Klasický gangsterský příběh o vzestupu a pádu je tentokrát ozvláštněný sociálním prostředím dánského předměstí a neotřelý způsobem ztvárněného motivu polarity mafiánské a pokrevní rodiny. Zásadně film také pozvedává obsazení v čele s dvěma reálnými bratry neherci, kteří filmu dodávají atmosféru autentičnosti a bezprostřednosti.(29.6.2013)

Lze bez váhání prohlásit, že jde o dánskou klasiku. Syrové, drsné, smutné a precizně natočené i zahrané. K ještě větší cti snímku slouží to, že lze natočit drsný film z podsvětí bez jediné sexuální scény a s minimem scén násilných a nijak explicitních.(4.12.2016)

• - Názov filmu odkazuje na rovnomennú štvrť v Kodani, ktorá je známa vysokým percentom kriminality. (Jello Biafra)