Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

lubomir91

První výhodou je, že na svém konci příběh nekončí. Nýbrž se hen propadne do díry a pak se zase vynoří uprostřed příběhu. A druhou výhodou je, že odtud můžeš kdykoliv změnit směr...genialní. Erotika ve filmu je pouze zpestření, příběh, vztahy a emoce to vše přebíjí, že tu erotiku téměř ani nevnímáte. ()

Petulka88 odpad!

Už dlouho se mi nestalo, že bych během sledování filmu tak toužebně pokukoval po hodinách, abych většinou zjistil, že tohle utrpení snad nemá konce. Je tu sice pár odvážnějších scén, ale zbytek je jen ne kopec, ale Mt. Everest nudy. Místy jsem si musel odskočit na cigárko, abych u tohoto veledíla neusnul. Paz Vega je sice krásná, ale kdybych ji chtěl vidět nahou, stačila by mi fotka na internetu a nepodstupoval bych tuhle torturu. Celý film je natolik zdlouhavý, že se v tomto případě snad o ději ani nedá mluvit. Bože, takhle pomalu se nevleče ani šnek s artritidou! Pro intouše je tohle asi splnění všech jejich vlhkých snů, já po závěrečných titulcích upadl do hluboké deprese, přemýšleje nad tím, čím jsem si to zprasil dvě hodiny svého života. ()

Aleix

Některý filmy nejde jen tak okomentovat. Krásné záběry a úžasná jihoevropská atmosféra a do toho překrásná Paz Vega. Silný příběh ,při kterém se člověk člověk emotivně vyluhuje. Pro mě hodně kvalitní evropský snímek. ()

Zikus

Příšerně rozvleklý a bez jakékoli dynamiky. Trošku tomu pomáhá krásná Paz Vega a práce kamery, ale to je hodně málo. Krom toho si režisér asi spletl porno s civilním snímkem, protože opravdu nemám zájem pozorovat osahávání chlupatých pér a jejich topoření.. Slabota. ()

gamcak

Takto si predstavujem európsky film. Žiadna veľká komercia, žiadne prehnane akčné scény, len myšlienka a samozrejme taký ten ťažko opísateľný nesmierne pozitívny feeling. ()

winstonik

Tri krásne ženy. Práve ste si vypočuli posolstvo filmu. Ku cti autorovi slúži, že sa mu podarilo udržať v hre všetky krásky až do samotného záveru. Vznikla z toho pekná pozeračka, ktorá sa dá vidieť viackrát, pochopiteľne, ak nečakáte nejaké strhujúce spravodajstvo o živote. Škoda, že o tomto život nie je. ()

Erian

Ono je hodně těžké se vyjádřit k filmu, který v sobě skrývá tolik témat a bohatost nápadů srší ze všech stran, zároveň však má toto dílko docela velikou slabinu. Často totiž psychologická pnutí postav podbarvuje všudypřítomným sexem, nahými těly, dmoucími se hruďmi a zvedajícími se.....no, žaludky ne. Nepřipadám si až tak prudérní, ale přesto mě trochu zaráží nakolik je tenhle film na sexualitě postavený, se sexem se odvíjí i příběh, který sexuálně mapuje vztahy. Ale na druhou stranu má film skutečně silné momenty, nádherné scenérie a záběry...podle mě lehčejši erotično by tomuhle filmu prospělo víc, protože by tolik neodvádělo pozornost od skutečně zajímavého propletence událostí. ()

polonius

Julio Medem....tak tohle jméno si budu už pamatovat. Bravurně zrežírovaný film, který dokázal propletenec vztahů , náhod a osudů poskládat do přehledného příběhu , který vás udrží v napětí až do konce . Důsledná charakteristika dvou hlavních postav ukazuje tak trochu něco z každého z nás a uvedený řetězec náhod je i v reálném kontextu představitelný. Krásně poetický film, který pracuje s erotikou trochu jinak, než jsme ve filmech zvyklí. ()

Chasida

Skvělé. Myslím, že se brzy přestěhuji na jih za sluníčkem a mořskými vlnami. A nějakou tou dírou v zemi, která mě přenese do poloviny nového příběhu... Nádherná podívaná, vše tam, kde má být a tak, jak to má být. Žádná scéna (ani z těch explicitně sexuálních) není navíc a nenarušuje běh filmového příběhu. A to je dobré, velmi dobré :) (80%) ()

fantomas19

Španielska eroticko-romantická dráma z roku 2001 je o spisovateľovi a jeho vzťahu k ženám. Režisér Julio Medem rieši život spisovateľa Lorenza (Tristán Ulloa) z pohľadu rôznych žien v jeho živote, na ktorý vplýva okrem reality aj jeho fantázia a príbehy v práve píšucej knihe. Lucía (Paz Vega) sa bezhlavo vrhne do vášnivého vzťahu s Lorenzom a po určitom čase naplnenom divokým sexom sa nevie Lucía vyrovnať s uzatvorenosťou spisovateľa a jeho tajomstvom z minulosti. Elena (Najwa Nimri), tajomná kráska z Valencie, spoznáva tajomného Madriďana na malom ostrove a po odlúčení vychováva jeho dcéru Lunu. Belén (Elena Anaya), aupairka malej Luny, sa zamiluje do Lorenza, ktorý tajne sleduje svoju dcéru. Smrť malej Luny zamieša pocity všetkých zúčastnených a pohoda ostrova je správnym kľúčom na vyriešenie vzťahov, vzájomného odpustenia si, miestom úteku pred ťažkou minulosťou i svetlým bodom k novému začiatku. ()

Ewík

(18.03.2022) Vskutku úchvatný film v mnoha směrech: kamera, příběh, nelineární dějová struktura (což miluji), vkusné erotické záběry, emoce, myšlenkové pochody, vztahy, způsoby komunikace,... Bylo to naprosto nabité a tak silné a mimo jiné mi to hodně připomínalo latinoamerický styl magického realismu. Doopravdy velmi vydařený kousek filmového klenotu. Opět jsem si film i po letech velmi užila. ()

Zdenda

Ke konci, kdy se film stává naprostou citovou vydíračkou, jsem zůstal naprosto chladný a bylo mě šum a fuk, jak to dopadne. Což nejní dobře... ()

OL@F

Moje první setkání s Juliem Medem!A určitě ne poslední!Téměř dokonalý film!Dějově hodně zamotaný film mě chvilkama mátl,ale po celou dobu mě uchvacoval úžasnou kamerou! ()

atlee

S Medemovou achronologickosťou som sa už stretol, to ma neprekvapilo. Úplne ma však dorazila estetika scén, porovnateľnú krásu možno nájsť snáď len v snímkach typu Baraky či Zrodenia Evy. Toto však malo aj zápletku. To čo ma k sledovaniu Sexu a Lucie pripútalo však nebol dej. V tomto prípade schopný obsah zaostával za fascinujúcou formou. Ak tento film rozfrajmujete, tak hádam 90% môžete použiť ako wallpapper a tým nemám na mysli len zábery kde žiaria Paz Vega s Elenou Anayou. Veľmi silné 4* ()

MarkHoppus

Zajímavý příběh dokrášlený hromadou erotických scén, ale není to žádný erotický film se stupidnim dějěm, ale právě naopak, děj je řekl bych nadprůměrný a ty lechtivé scény k němu skvěle ladí. ()

PAVLIS

Nejdřív jsem nechápal, proč se chová Lucia jako kravka. Potom proč se chová (nejen) Lucia tak extrémně "otevřeně". Ale OK, jiný kraj, jiný mrav a když už máme v názvu sex... I tak jsem si říkal, ať už to skončí. Pak se ale začal příběh zamotávat, získal určitou poetiku i erotický náboj a konečně vtáhnul. Fajn. Bohužel na konci se dostavila spíš než katarze otázka: proč vyprávět jednoduše, když to jde složitě? Na mě asi moc "umělecký" film:-) ()

dzberry

Zvláštní, moc zvláštní... Půlku, možná dvě třetiny filmu jsem si říkal, že točit filmy pod vlivem houbiček asi není vůči divákovi úplně fér. Pořád mě ale u sledování udržovaly ty vášnivé scény a krásné španělské holky, jedna scéna mi trochu připomněla Spiklence slasti, jindy jsem přemýšlel třeba o Věčném svitu neposkvrněné mysli... Ve finále jsem příběhu a způsobu vyprávění podlehl. A rád. Hvězda navíc za Paz Vega. ()