Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

Isirian

Možná jsem moc mladá :-), ale toho sexu mi tam přišlo moc a hlavně ze začátku mi přišel jen jako divné okrášlení děje. Nemám nic proti sexu ve filmu, pokud mám pocit, že zapadá. Příběh sám o sobě vy vydal na pět, ta přemíra sexu to srazila na tři, když to zprůměrujete, vyjde vám čtyřka. Neříkám, že je to špatný film, ale už ho asi nikdy nebudu chtít vidět. To se radši znovu podívám na Medemovy Milence ze severního pólu. Ti se mi líbili mnohem víc. ()

Kačenka72

Krásný propletenec lidských osudů, který chytí za srdce tak, že ani více sexu nevadí. K tomu připočítat spousta vizuálně perfektních záběrů, celkovou poetičnost a nemůže z toho být nic jiného než 5*. ()

k.rakonos

Pro mě trochu rozporuplný film, ale musím za 4 hvězdy, protože ta kamera byla úžasná. Pro hodně lidí to bude dost těžký na pochopení, chvílemi jsem se v tom ztrácel i já, ale přesto jeden z těch výjimečnějších snímků. Velmi dobré herecké výkony. ()

mysz

Medem mě naposledy hodně zklamal Chaotickou Annou. V tomto případě si ještě odpustil rádoby politické závěry a soustředil se na – opět přepečlivě vysoustruhovaný – příběh. Od začátku sice tušíte, kam se bude děj dál posunovat, ale záměrem režiséra není strojit na diváka překvapení za každou cenu, ale vychutnat si nápaditou hru s útržky několika různých příběhů a osudů. Jak už název napovídá, film je „tělesnější“ než předchozí Medemovy kousky (mimochodem, skvělá Paz Vega), na můj vkus místy až příliš (např. postava „porno-matky“ jedné z hrdinek mě dost dráždila) – ale na druhou stranu: kolik nepokrytě erotických filmů si minimálně stejnou měrou dává záležet i na jiných rovinách příběhu? S dávkováním patosu to Medem ustál jen tak tak, ale oceňuju, že vás tenhle film místy doslova bolí na duši, když je to zapotřebí, ale jindy vám dovolí uvěřitelně zakusit i onu příslovečnou katarzi. ()

BioRaj

Tak tenhle film jsem objevil čirou náhodou a za to jsem ji vděčný . Myslel jsme si , že se snad s takovým magickým způsobem , jakým byl tento film pojat už jen tak v kinematografii nesetkám . Po filmu jen budete vstřebávat energii , která se vám rozlije po celém těle a ještě z ni budete několik dni žit . By jsem mile překvapen a už se těším na další filmy od tohoto režiséra , který vidi svět tak trošku jinak a to i včetně ženské nahoty. ()

Godless

Podla hodnotenia som sa na film tešil. Predčasne! Podla komentárov som čakal niečo, čo ma zaujme. Nestalo sa! Spletitý príbeh, kde sa prelína niekoľko dejov v náhodnom poradí, až som niekedy nevedel čo kam patrí. Po dopozeraní filmu mi to akýmsi spôsobom aj dávalo zmysel, ale to nič nemení na fakte, že som sa veľa-krát nudil. A to nie je práve žiaduce pri filme, aspoň pre mňa nie. Radšej obetujem svoj čas blbosti, ktorá ma upúta ako sa dve hodiny prevažne nudiť, dokonca aj pri sexuálnych scénach. Ťažko povedať či je to taký zlý (nudný) film alebo také dejovo nadpriemerné porno. ()

BaMia

Aj keď si myslím, že filmu tohto druhu sa predávajú len vďaka tým erotickým, sexuálnym scénam, pozrela som si to. Nikdy som nesledovala španielsku kinematografiu, ale nakoľko tú francúzsku milujem, verila som, že nejaký ten umelecký zážitok z toho predsa len budem mať. Vlastne áno mala som, lebo ani z ďaleka som netušila čo bude nasledovať, ako sa to skončí, bol to jednoducho film plný prekvapení. ()

mark.benford

nadherny film s krasnou hudbou. ked som na to sla pred rokmi do kina, cakala som vselico, no vonkoncom nie ten hrejivy pocit, s ktorym som z kina odchadzala. okrem toho mam slabost pre spanielske filmy. takze plny pocet hviezdiciek a DVDcko doma. ()

+sfinx+

Vcelku sympatická holka se opět zabouchla do vyšinutého debila - už to samo o sobě v kombinaci s dvouhodinovou délkou nevěstí nic dobrého. Když se k mé radosti dozví o tom, že konečně natáhnul ráfky, tak nejprve velmi neslušně praštila s telefonem a jistě tak přidělala starosti policajtovi, co jí tuto radostnou novinu zavolal a pak se vydala na výlet - na ostrov, o kterém pisálek básnil. Trpí tam samomluvou - vykládá pro sebe, jak si najde samotu a jak bude žít bez ostatních lidí, které nepotřebuje, a aby se v tom utvrdila, její první cesta vede do restaurace, kde způsobí deprese i číšníkovi, když se rozbrečí nad jídelním lístkem. Potom opět chodí po pláži ladným ženským krokem, který nápadně připomíná chůzi Krytona z Červeného trpaslíka - snad proto že tak blbě chodí, spadne do zřejmě jediné jámy na pobřeží otvorem, kterým by sice projelo osobní auto, ale který ona neviděla. Naštěstí se praští pouze do hlavy, čímž jednak výrazně omezí napáchané škody, ale hlavně zachrání ty orgány a části těla, které alespoň občas používá. A tím se dostávám k jediné zajímavosti filmu. I přes ten kopec nudy, který je třeba stále dokola zdolávat a i přes ty neuvěřitelně hloupé kecy jsou tam pasáže, kde holky odhodí svršky a plní roli toho jediného, co na filmu může zaujmout. Zároveň odlévají alespoň pár kapek z poháru trpělivosti, který je jinak již vrchovatě naplněn a dávají filmu ještě pár minut navíc. Takto se to opakuje až do toho hnusného, odporného, trapného, tupého konce. PS: Film mi občas připomínal Cimrmany - kromě retrospektivního pohledu - dokonce několikanásobného, jsem si vzpomněl na pasáž: "neříkej mi dědo, jsem totiž tvá teta". A mimochodem - 'Vítr z hor' byl oproti tomuto dokonalým zakončením. ()

Vlad

Tak ako mnoho španielskych filmov, aj tento trpí syndrómom všetky-hlavné-a-tu-dokonca-aj-vedľajšie-postavy-sa-poznajú-a-ich-životy-sú-totálne-prepletené. Odhliadnuc ale od tejto regionálnej špeciality/(neduhu) som si film celkom vychutnal, pričom najviac sa mi páčilo vykreslenie sexu. Skutočne, kto hľadá vo filme pekne, reálne a prirodzene vykreslenú ľudskú sexualitu, nahotu, túžbu a lásku, tu to nájde. Trier aj s jeho Nymfomankou sa môže schovať. Na Paz Vega sa veľmi dobre pozeralo. Chýbal tomu len trochu väčší spád, možno aj skrátenie o 15 min. by prospelo, ináč ale lahoda. 80% ()

Drslw

Jeden z najkrásnejších a najerotickejších filmov, aké sa kedy zrodili! Choď sa dať vypchať, Basic instinct...:P ()

Rathe

Tak tady vidíme, že Francouzi se opravdu ničeho nebojí. Milování a láska lidí s ostatními lidmi je velmi zajímavá a to prostředí! Skvělé. Fotogenetika nádherných mladých lidí mi doslova vyrazila dech. ()

stuj

Zajímavá věc to jistě je, ale mě to vůbec nechytlo. A tak jsem celý film projel zrychleně a byl jsem za to rád. Hlavní představitelka má ovšem své kouzlo. A dost připomíná americkou Brooke Shields (která mi ovšem tolik sympatická nepřijde :) ) ()

poppy75

z tohto filmu kypi zivot...nadherne hojdanie sa a padanie do ciernych jam...naturalisticke a predsa ani sekundu nie vulgarne-to je UMENIE... ()

Nag0

Fantázií sa medze nekladú, takisto ani umeniu, a filmové remeslo umenie nepochybne. Aby jednotlivec mohol oceniť tak "zriedkavý" príbeh akým tento film disponuje, hranice akceptovateľnosti zložiek tohto príbehu by ideálne mali byť položené povedzme benevolente s ohľadom na zákutia ktoré sú divákovi odprezentované. Celé nás to nejak zaveje do ríše kde šestka určite padá častejšie než by sa patrilo. Asi len toľko k môjmu hádankovému komentáru, summa summarum stojí to za vzhliadnutie a určite sa chystám zopakovať to moje, kedže film vo mne vlastne zanechal pozitívne pocity aj keď zo začiatku som mu vôbec neprepadol. Je tu aj pravdepodobnosť, že mi tie "overexposed" scenérie napokon zatemnili mozog, nateraz to ale bude za 4*. ()

andy60

Zvláštní film. Dlouho jsem váhal mezi dvěma nebo třema hvězdičkama. Nakonec zůstávám u dvou, protože příběh byl pro mě až příliš propletený - vztahy, časové roviny, do toho se prolíná spisovatelův román.... Použil bych přísloví, že méně je někdy více. Totéž by se dalo napsat o erotických scénách. Co se mně naopak líbilo, byly ty poetické momenty, spolu s krásnou kamerou a záběry malebného ostrova. ()

lineker

První setkání s Medemem, které určitě nebude poslední. Velký španělský příběh, lásky, vášně sexuality. Ne nepřirovnatelný k filmům velkého Pedra. Aspoň co se samotného příběhového propletence týká. Ovšem Jůliovy prostředky jsou více ártové, méně navoňané, silně explicitní. A to nejen k velmi otevřeným sexuálním scénám. Oba však disponují silným vypravěčským nadáním a filmařskou technikou. ()

Sejkorka

Pěkně natočené, hezké přírodní scenérie, nádherná děvčata. Erotiky je docela dost, dokonce i mužné odhalení. Ale nepřebíjí to celkový dojem romantického dramatu. Nakonec, film není označen jako erotický. Díky prolínání v podstatě tří dějových linií divák chvílemi neví, co je skutečnost a co je průběžný příběh, psaný spisovatelem Lorenzem. A tak člověk má nakonec naději, že se děj vrátí do poloviny a všechno bude jinak. Ano, a další objev pro mne : Paz Vega. ()