Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

iz67

Pribeh, ktery se tahne jak med, a presto to nevadi. Magicka nalada a krasny zensky. A konec, ktery by me jinde iritoval, ale tady ne... ()

samuelsson

Zo začiatku som si myslel, že to bude len ďalší „lepší“ romantický film. Okrem toho, sa dej tak zamotal, že som mal pocit, že rozmotať ho nie je možné. Mýlil som sa v oboch prípadoch. Film určite nie je romantický, napríklad kvôli odvážnym erotickým záberom. Dokonca by som povedal, že prvú polku filmu sú herci viac vyzlečený ako oblečený. Sex a Lucia sa na konci ukázal byť zrozumiteľným, a rozmotať ho bolo možné, pomerne jednoducho, čo pre mňa bolo veľmi milé prekvapenie. Nádherné scenérie a a štipky irónie vám film „okorenia“ a z filmu Sex a Lucia sa stane výborná špecialita. ()

megajalec

Tieto poetické filmy, ktoré sa snažia pôsobiť ako nejaké "vyššie umenie" fakt nemám rád. Hrozne sa vlečú, Sex a Lucia má navyše neúmernú stopáž, kde sa čas vliekol ako slimák. Nezachraňuje to v tomto prípade ani sex, aj keď je ho dostatok a treba povedať, že naozaj živelný. ()

bonvivan

Umelecky velmi krasne stvarneny film, ktory dejovo az tak za nezaostava. Nakolko som teraz "doslova"(na par mesiacov) obklopeny Spanielmi. Mozno sa mi podari najst nieco ine, co nam, chladnym stredoeuropanom zostalo zahmlene :) ()

Gwilwen

Díky ČT2 se na našich obrazovkách poslední dobou objevilo spousta zajímavých filmů. Tenhle jsem si nenechala ujít už kvůli zdejšímu vysokému hodnocení. Jednou větou - bylo to pozoruhodné sledovat ten propletenec vztahů, který byl navíc ještě prohlouben střídáním časových rovin. Každopádně jsem byla napnutá jak to skončí, ale víc než 3* tomu nedám. ()

Sunwise

Krásný film. Patří k tomu typu filmů které mám nejraději. Psychologický, dějová skládanka která se zcela objasní až na úplném konci. Láska a vztahy, v tomto případě velká role sexu (rozhodně ale sexuální scény nehrají ve filmu ústřední roli, a pohoršovat mohou snad jen tím, že je v nich asi dvakrát záběr na penis, což nebývá mimo porno moc zvykem). A navíc film vizuálně krásný, už se těším, až se na něj - navnaděna shlédnutím na monitoru počítače - vydám do kina. Na plátně totiž, jak doufám, vynikne ještě mnohem víc. ()

alica009

Dobrý film - kvalitne napísaný, natočený, zahraný, ale škoda že nevyužíva svoj potenciál byť ešte lepší. Pri druhom pozretí som sa už vcelku nudila... Zbytočne dlhé to bolo. A boli tam isté nedotiahnuté veci, čo ma mrzelo. Za najsilnejšiu stránku filmu považujem intenzívne a nefalšované emócie, ktoré vzbudzuje, atmosféru, ktorá vťahuje do deja, postavy, s ktorými je ľahké sa identifikovať.. A preto ma mrzelo, že som sa na konci cítila trochu podvedená. Dosť som fandila Elen a prišlo mi nefér, ako to pre ňu dopadlo, zaslúžila si viac po tom všetkom. Tiež sa mi výrazne nepáčilo ako bola spravená tragická scéna, mohli si vymyslieť niečo menej umele. ()

xMíšenkax

Nádhera! Mělo to šťávu! Nejprve jsem byla lehce v šoku z množství erotických scén, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo :-) a pak to nějak všechno do sebe zapadalo a dávalo nový směr. ()

lehkoživka

Už dlouho jsem nesledovala film s takovou radostí. Julio Medem to prostě umí. Vyfantazírovat si neuvěřitelný příběh a natočit jej uvěřitelně. Udělat vizuálně krásný film, napěchovat ho láskou, která hory přenáší, a přitom nesklouznout do kýče. Natočit erotické scény bez toporných herců a přikrývek ve tvaru L. Nádhera... ()

MichelG.

Kdo zna Almodovarovo filmy, tak by tento povazoval za jeden z nich. Drama o lasce, smrti a sexu. Do posledni chvile mi drzel v napeti. Na durazu tomu pridavali jeste prostrihy v casove posloupnosti deje. Co se tyka kamery a barvy filmu, rekl bych typickej spanelskej film. No a na spanelskou kocku Paz Vega se taky koukalo dobre. ()

jopal

Videl som to sice, ale bud som tomu nepochopil, alebo som nejaky divny. No musim pozriet este raz... Mna to vobec neoslnilo a som dost sklamany... ()

maniak.sused

Priznám sa, že kvôli názvu, žánru a posteru ma tento film nijako extra nelákal. Myslel som, že to bude taká tá vzťahová psychologická sonda pre pseudointelektuálov, ktorá mi asi nesadne. Opak bol pravdou. Výtvarne úplne dychvyrážajúce, s nádychom Lynchovského tajomna obaleného nepatetickou poetikou, a za vykreslenie postáv by sa nehanbil ani Almódovar v najlepšej forme... Pre mňa jedno z najpríjemnejších filmových prekvapení za posledné roky. Bravó!!! ()

zigy

Zasněná romantika trochu okořeněná pornem, nicméně moc mě to do děje nevtáhlo a spoustu věcí jsem nepochopil. Hlavní hrdinka je krásná, ale to samo o sobě nestačí.... ()

Santiago.

Dal bych i 4*, ale snad vinou českého dabingu, ze začátku filmu mi některé dialogy zněly až hloupě, než jsem si zvykl... a také než jsem se zorientoval v tom prolínání časů. Možná na podruhé bych si tu propletenost děje namísto mírného zmatení užíval, ale zas tak dobré abych si to pustil ještě jednou to není. ()