Sex a Lucía

• Španělsko Lucía y el sexo (více)

Mladá servírka Lucía z restaurace v centru Madridu se po telefonu dozvídá, že její milenec, spisovatel Lorenzo Alvarez, zahynul při automobilové nehodě. I když jejich letitý vztah rozhodně nebyl ideální, hledá dívka okamžitou úlevu v útěku na osamělý středomořský ostrůvek. Ví, že právě zde Lorenzo před šesti lety prožil krátké a vášnivé milostné vzplanutí k neznámé dívce. Sex v moři pod úplňkovým měsícem vylíčil po návratu do Madridu ve svém románu - a právě tyto pasáže Lucíu přesvědčily, že Lorenzo je tím jediným správným mužem, kterého by mohla milovat. Na ostrůvku Lucía trpce prožívá svou samotu a vzpomíná na chvíle, které prožila po milencově boku. Zároveň však naráží na Lorenzovu minulost, ve které je teprve teď schopna rozluštit dříve netušená tajemství. Začíná vnímat složité vztahy mezi pravdou, lží a spisovatelskou imaginací. Některé romány totiž obsahují kapitoly, které byly dlouho skryty nejen čtenářům, ale i očím těch, kteří bezprostředně ovlivnili jejich vznik a podobu. A navíc ani samotný spisovatel nikdy nemůže tvrdit, že ví všechno... Dávná úplňková noc totiž nezůstala bez následků. Také prostřednictvím Eleny, která svou dcerku vzešlou z oné magické noci pojmenovala Luna, je teď Lucía milenci blíž než byla kdykoli předtím. Když se minulost dokáže tak nečekaně změnit, může být vůbec nějaká smrt definitivní? Temné vidiny, příběhy a touhy se slévají se skutečností podobně, jako se mořské vlny vpíjejí do bělostného písku na pláži. Každá přítomnost má budoucnost a Lucía je konečně připravena ji přijmout.

Španělský režisér Julio Medem nabízí příběh plný tělesné vášně, bolestně hluboké lásky a křehké mystiky. Stejně jako v jeho předchozích filmech i zde nacházíme jeho originální poetický pohled na svět, pro který je příznačná hra s představami a skutečností a s logikou časové posloupnosti. Důraz na osudovost mění soukromý příběh vášně, viny a odpuštění v podobenství o spletité provázanosti lidských osudů. (oficiální text distributora)

Hanys_

Podmanivé. Příběh jednoho vztahu, jedné knížky a jednoho tajemství. Medem po Milencích ze severního pólu opět těžce boduje. Zatím silné 4._A protože film nemůžu víc jak po týdnu dostat z hlavy, musím přihodit i tu pátou hvězdu. 9/10 ()

aquiver

Mistrovství. Úžasná atmosféra a poetika u přímořského prostředí. Silně sexuálně otevřený až erotický film. Porušování časové dějové posloupnosti. Přenádherný kousek se silným uměleckým rukopisem talentovaného režiséra. 95 % ()

Radim

Pocitový film, ve kterém si musíte najít to svoje. Mě tak nějak minul, nenašel jsem tam nic, co by mě nějak oslovilo. Zvláštní styl vyprávění, kdy se prolíná několik časových rovin, je z počátku trochu matoucí, ale zajímavý. ()

BuddyO

Velice silný film od Julia Medema, který může na někoho působit až příliš provokativně, ale pokud se pokusí zapojit mozek, tak musí uznat, že se jedná o něco zcela výjimečného. "Sex a Lucía" patří mezi ty filmy, u kterých musíte od začátku do konce přemýšlet, a po skončení zůstanete jen tupě sedět v křesle se slovy "no páni“ ! ()

Angelino

Asi nie som cieľovou skupinou režiséra. Napriek niektorým výborným počinom kameramana, slušnej dávky erotiky a krásnych žien ma neoslovjue ten príbeh na pozadí. Všetko sa síce nakoniec logicky prepája no celkovo pre mňa príbeh ostáva príliš abstraktný. Tento film sa ku mne dostal s tým, že je skôť pre dievčatá, že sa mi možno nebude páčiť. Tomuto stereotypnému označeniu som veľmi nerozumel, no dostal som niekoľko takých tipov, tak som zvedavý aj ostatné, pretože to označenie možno začínam chápať :-). ()

hammerhead

Touha člověka vracet svůj příběh doprostřed a změnit jeho směr... Silný to motiv a zajímavá možnost, jak se vypořádat s osudem, alespoň v představách. Nebo se jedná o skutečnost? Magický realismus je záležitost působivá, zde navíc umocněna dávkou skutečně velmi vzrušující jižanské erotiky a temperamentu. Velmi uhrančivý film a napodruhé tedy pět hvězdiček. ()

22matelko

Som v koncoch a to doslova. Neviem tento film prirovnať k ničomu čo som doposial videl. Doposial neviem čím bol taký zvláštny a iný. Ale musím uzna´t že nechal vo mńe velký dojem. Zatiaľ musím dať iba 4 aj keď neviem prečo. Ale pôjdem si ho pozrieť ešte raz aby som svoje hodnotenie skonkrétnil. ()

Mikino00

Prolínání několik milostných vzplanutí, které se na konci protnou začíná v druhé polovině dost nudit. Sex je jen doplňkem na průměrném příběhu, který hlavně přes nijaký herecký projev hlavního hrdiny, si diváka prostě nemůže získat. Nepomůže ani obal panenského ostrova, snímaný výbornou prací za kamerou. ()

cherita

Spousta sexu, lásky a španělštiny. Krásná Paz Vega, krásný Tristán Ulloa, krásná hudba, krásné obrázky, taky pekelně překombinovaný děj s dost banálním koncem a vztahy každý s každým. Ale stejně jsem z toho byla vedle ještě dlouho potom. Krásné. ()

crozet

Kamera, střih, hudba, něžná byť explicitní všudypřítomná erotika, téměř dokonalá krása slečny jménem Lucía a tragika lidského osudu jsou atributy, které silně působí samy o sobě - a v tomto filmu se spojily. Pak už není důležité, že pointa příběhu mírně klopýtla za obecnou úrovní dosavadního průběhu snímku (krom toho i její podoba má své celkem solidní obhájení). Ano, některé momenty příběhu měly blíže k podobenstvím než odrazu obyčejného a skutečného života - však PROTO ale čteme knížky, chodíme do divadla nebo se díváme na filmy. ()

Perfo

Ačkoli romantické filmy už z principu nesnáším, toto mě opavdu dostalo. Uděláno zcela jinak, než tak, jak je člověk u filmů tohoto žánru zvyklí. ()

neneka

Ach, tak tohle je teda film mého gusta, taková lahůdka přímo :-) Julio Medem je můj oblíbený režisér. Všechno tak snové a fantaskně pospojované, aby závěr nečekaný a přesto krásně logický. Pročítám si tu některé komentáře, které se motají kolem sexu, ale já ho zrovna u tohoto filmu vnímám opravdu okrajově, a pokud tam je, vždy je na místě; hlavním vjemem je tu pro mě to krásné, snivé, neuchopitelné a magické NĚCO, s čímž Julio Medem nešetří nikdy a já jsem za to ráda. ()

Tomislav

Nejen kvůli erotickým scénám se na tenhle film moc dobře dívalo. Další z emocionálně laděných filmů, u kterých se mi ježí vlasy, když slyším kritické výtky typu: "samoúčelné erotické scény". Co je samoúčelného na ztvárnění erotiky (která je sama o sobě nabita emocemi), ve filmu, jehož hlavním nástrojem, jak oslovit diváka, jsou emoce? Narozdíl od střílení a vraždění není na erotice a sexu nic závadného! Nehledě k tomu, že příběh samotný je skvělý. ()

pend

Zvláštní styl, chvílemi naprosto uchvacující, chvílemi jsem tápal, některé pasáže bych vyřadil. Paz Vega je krásná žena, což dokázala i v jiných podobně odvážných snímcích. ()