Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný student na pražských kolejích. Šlo o vzájemnou potyčku, nebo rasový zločin? Známý případ z konce devadesátých let ukazuje, jak zásadní může být rozdíl mezi pohledem veřejnosti na zločin a skutečnými příčinami toho, co se stalo. Epizoda druhé série kriminálního seriálu Případy 1. oddělení popisuje vyšetřování vraždy s rasovým podtextem, která rozpoutala mnohatisícové demonstrace. (Česká televize)

LachtanShows

Vzhledem k tomu, jak se tady dokázalo dramaturgicky provést obecné pobouření celým případem a že se krásně spojují vyšetřování a neduhy osobních životů našich policistů, dávám za plnou. ()

mira007

V detailech jsou trochu vidět rozdílové nuance v čase kdy se vraždy staly a kdy byli natočeny. Dneska by asi žádný demonstrace proti rasismu nebyly protože masoví skinheads devadesátých let jsou pasé a dneska by je nazývali náckama než skinama. Nicméně herecký výkon během výslechu naprosto famózní. ()

mh.mail

60% - I třetí díl druhé série si drží laťku v nastavené výši. Co se mi na seriálu doposud nejvíc líbí, je podle mého názoru vysoká míra autentičnosti. Nemám sice s vyšetřováním žádné osobní zkušenosti, ale přijde mi, že by to takhle nějak mohlo ve skutečnosti vypadat, přece jenom i vyšetřovatelé jsou normální lidi, co se mezi sebou normálně baví a občas udělají špatný úsudek nebo přímo chybu. Konflikt Kozák - Korejs se vyostřuje a šéfík neváhá používat i poněkud drsnější metody. I když i to je dost autentické a navíc Korejs v podání Miroslava Hanuše je opravdu suprovej, je to téměř jediná věc, která mě na seriálu zatím trochu vadí. Uvidíme ale, kam se to celé posune, třeba budu překvapený a nakonec to všechno přehodnotím. ()

subic

Voni jak maj voholenou palici, tak vypadaj všichni stejně... Kozák (Vetchý) nebyl jako vyšetřovatel na místě činu, tak mu to dal Koresj (Hanuš) na konci na tiskovce pěkně sežrat. ()

v.indruchova

Dostalo se ke mě že zde skvěle zahrál Štěpán Kozub. To tedy jo! Případ je zajímavý sám o sobě a Štěpán to svým hraním posadil na vrchol. Tak uvěřitelný hraní. Bylo mi toho vraha vlastně moc líto. (moc mi to připomělo můj nej film Primal fear) Mladej vymytej kluk, kterej si uvědomil jak byl blbej a nechal se totálně sfanatizovat. Instant karma. A Celá úžasná sqadra našich nej herců. Člověk má přímo pocit, že nahlíží do práce kriminální policie se vším všudy, i s tou špínou. Se spousty špatných lidských vlastnotí i od kriminálníků ale i u policajtů. Příběh je ještě podle pravdy. + Paráda. Děkuju moc tvůrcům i když bych radši, aby se nic takového nikdy nestalo a nikdy už nestane. Tak kolik je tam vlastně pokojů? Dva baráky po pěti patrech, v každém patře 30 pokojů...? kdo počítal kolik jich tam je XD ()

Don Martini

Dva oholení vyšetřovatelé: "Oni, jak mají oholenou palici, tak vypadaj všichni stejně.". Pražák čumí po hlavách oholených vyšetřovatelů, Pražák zaklapne notebook a řekne: "Dobře". ()

FuLister

Zase hodně zajímavej díl. Korejs je doopravdy větší svině, než si asi všichni mysleli. Martin Hoffmann jako odborník na extremismus opět potěšil, stejně jako Václavovy vtipy ohledně rasismu, to člověka zahřeje u srdíčka. ()

Sa.sa

Njn prostě není to tak jednoduché jak se zdá... "Já jsem se jen bránil..." 🤔🤔🤔 Mimochodem Kozub to zahrál dobře, ať žije chudák... Jinak ten konec byl fakt dobrý... No Korejs se zase ukázal... ()

Gareth_Jones

Pre mňa výborná časť, u všetkých prirodzený herecký prejav, žiadne afekty, zábavný Martin Hofmann ako plukovník Landa, škoda, že nie je členom oddelenia vrážd... Konflikt medzi Tomášom Kozákom a Martinom Pražákom bol oživením a pripomienkou, že aj dobrí kolegovia sa môžu posekať na na prvý pohľad banálnej veci. A Dušan Vrána "nevedomky" donáša.... Dobre zahrali a černošskí (ne)herci... Aj ten spolubývajúci, aj ten na JIPke.... A výpoveď vraha Šindeláře bola vrcholom hereckého umenia mladého začínajúceho herca Štěpána Kozuba. Za to dávam o hviezdu naviac. ()

frantisekly

Dnes nastal čas, aby som sa venoval exempláru zvanému Pepa Korejs. Typický medzičlánok. Zhora drbaný, a on zase drbe tých pod sebou. Lenže Pepa je poloklon kardinála Richelieu. Richelieu bol vzdelaný, Korejs je buran. Ale talent namočiť niekoho do fekálií, počkať, kým sa horko-ťažko dotyčný zo žumpy vyškriabe a potom mu podať vreckovku aby sa utrel, tak tento talent je daný zhora. Tak to proste v Česko - Slovenských reáliách funguje. Kozák je schopnejší, vie jazyky, má lepšiu morálku, ale ako šéf I. oddelenia je pre vedenie neakceptovateľný. Tí hore majú maslo na gebuliach a pre to potrebujú ako medzičlánok Korejsa, ktorý má tiež maslo na gebuli. ()

vysokapani

Skvělý seriál, výběr herců na výbornou, případy podle skutečnosti... Ale tento díl mě, díky ještě studujícímu Štěpánovi Kozubovi, doslova "odrovnal". Jeho výpověď, jako vraha, je nezapomenutelná, tak přesvědčivá a opravdová, že na TV koukáte bez dechu a potom si říkáte, co to bylo...? Pouštěla jsem si tu scénu několikrát a smekám před jeho herectvím. To mu bylo 20 let, ale výkon už byl vyzrálý a se vší pokorou k profesi a příběhu, nezapomenutelný! Díky. ()