Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Nápadité, živé, možná o našich stereotypních životech a jak je změnit - nakonec zjistíme, že farmář patří na farmu a ovečky do ohrady:o)(8.5.2015)

S ovečkou Shaun príliš veľké skúsenosti nemám, len čo som sem tam niečo zachytil v telke. Popravde som očakával niečo viac uletené a menej mainstreamové, čo ale nemyslím ako východisko pre mierku kvality. Súčasné animáky už bohužiaľ po 30ke nezvládam, takže ma nesmierne potešilo, že sa objavilo niečo "akože pre deti", čo ma dokázalo pobaviť a zároveň nefalšovane dojať. Keď som pri tom, tak úprimné dojatie je jeden z najdôležitejších pocitov, aké nám majú filmy poskytovať. Človeka občas poteší, ak je sám v kine, cíti sa ako doma, táto ovečka si ale takúto ignoranciu nezaslúži. Takže som jej zachránil jedno premietanie :)(8.6.2015)

Ačkoliv ovečce sluší spíše několikaminutové epizody než celovečerní film, stále je zábavnější než většina komediální produkce. Kdo zná, ví co může čekat a přesto ho tvůrci nejednou překvapí a jedním hudebním číslem, možná i dojmou.(10.8.2015)

Skvelé, vtipné kreatívne...Užil som si to ja aj moja malá dcérka, každý po svojom..,Btw,tie odkazy na kultové filmy boli "cool"..:)(3.6.2015)

Aardmani zcelovečernili svůj druhý velký klenot (druhý hned po Wallace & Gromit) a celkem se jim to povedlo. Netuším sice, jak třeba menší děcka dokáží hltat lavinoidní rychlost některých obrázků a skečů, ale i my starší se na tu záplavu v dobrém smyslu dětských hovadin rádi podíváme. Některé nápady jsou skutečně výborné, byť se objeví jen na chvilinku (např. pavouk bezdomovec s jen křídou namalovanou pavučinou) a to, že se jich plno jen mihne, je skoro až škoda, když pomyslíte na to, kolik času to mihnutí muselo při stopmotion dát skutečné práce a času. Při té příležitosti si nemohu nevzpomenout na louži, kterou projížděl autobus - docela by mě zajímalo, jak udělali tu stopmotion vodu :) Přiměřeně dlouhý a nenudící příběh s ovečkami, vkusně zvolený soundtrack i odpovídající Eshkeriho doprovod. Povedlo se, byť by spád vizuálních fórků mohl být krapet pomalejší, aby si šlo plno detailů vůbec všimnout. ~ PS: Teď už jen zbývá čekat, kdy Aardmany schramstne a zabije Disney po vzoru Pixarů. Jasně, počítačová animace a stopmotion jsou si vzdáleny, ale přesto... (a můžou rovnou přibrat i Laiku).(10.5.2015)