Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Výborný nástup, epizodická výstavba s nutnou dávkou (seba)irónie a sarkazmu si drží laťku porovnateľnú so seriálom. Avšak, iba do určitej fázy a úrovne. Ťažko proste meniť charakterovú rytmiku i náladové vyznenie, keď celý váš príbeh nemá jasnú kostru rozprávania. Videl by som to tak na 25 minút super sranda, záverečných 15 minút emocionálnej rozpravy a trošku suchý stred. Prečo pridávam len tak tak tú štvrtú je zrejme fakt, že za posledné obdobie a s tématicky podobnými animé, práve Ovečka Shaun disponuje veľmi nefalšovaným prejavom. Určite tomu dopomáha množstvo faktov ako napr. : plastelínová obratnosť, nešpecifikovateľné vyjadrovacie zvuky alebo istý druh nadhľadu. Štúdio Aardman rozhodne neťahá za nos svojich potenciálnych návštevníkov v kinách.(9.5.2015)

Zjišťuji dvě věci: 1) Seriál je sice vždycky horší než původní film, protože ho rozmělňuje, ředí a ždímá, avšak původní seriál je vždycky lepší než následný film, neboť jednak zakládá a udržuje tradici, jednak jde v každé epizodě rovnou k věci. Následný film se proti obému prohřešuje v zájmu formálních a žánrových standardů. 2) Největší vlastenci jsou Rusáci, protože dovedou kompletně předabovat i film, ve kterém se nemluví. Typický anglický venkov a typické zápaďácké velkoměsto s nápisy v azbuce je, vzhledem k tomu, že známe Ivany, zážitek lehce znepokojivý.(25.6.2015)

Béééézvadné. Sice více dětské než ostatní celovečerní Aardmani, ale stále prvotřídní zábava. A zírající pes s krvavýma očima je můj nový hrdina!___P.S. Český distributor to s vynecháním titulků opravdu nezvládl. Pokud rodiče chtějí, aby děti něco pochopily, vysvětlování se nevyhnou..___P.P.S. Potitulkový fór strčil do kapsy cokoliv potitulkového od Marvelu.(17.4.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,088,074Tržby Celosvetovo $82,188,074 Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ výborná bžunda, štúdio Aardman vie vždy výsostne pobaviť, ponúknuť svižný dej a vytvoriť úžasné plastelínové prostredie, pri tom ako sa učili ovce sediace za stolom slušne konzumovať v reštaurácii som sa nemohol dosmiať /videl v kine: 80%/(2.5.2015)

Zvláštní jak často dokáže vyvolat nejsilnější emoce film, ve kterém postavy vůbec nemluví. Musím se bohužel přiznat, že tohle není zrovna nějaký můj šálek kávy a nejvíce mě bavily scénky, ve kterých se objevil Terminátoří likvidátor Trumper, živící se odchytem zvířat. 65%(14.7.2015)

• - Ve snímku nezazní žádné dialogy, až na samotné zvuky zvířat. (vteco)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)

• - Na filmu pracovalo denně 20 animátorů a za 1 den vytvořili pouze 2 vteřiny filmu. Film trvá 85 minut. (autokraska)