Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Viděl jsem několik dílů seriálu a docela se mi líbil. Má to spoustu nápadů a stejně jako třeba Wallace a Gromit je to správně trhlé. To samé jsem čekal i od filmu a rozhodně jsem nebyl zklamán. Naopak musím říct, že se tento celovečerní film poměrně slušně vydařil a co jsem si obzvláště užil byla hudba, která byla opravdu skvěle vybraná a dokázala u mě navodit tu správnou atmosféru a náladu a příběhu dávala onu pro celovečerní film potřebnou hloubku. Navíc i hlavní záporák v podobě pracovníka odchytové služby, který byl správně zlý a zároveň lehce přitroublý, se mi velmi líbil. Celkově tedy spokojenost. 8/10(21.9.2015)

Technologicky prostě opět skvělé s hromadou výborných gagů, ale pořád mám radši ostatní Aardmanské celovečeráky. Celkově němý film působí totiž místy už super pro děti, ale humor je často viditelně jenom pro dospělé. Čumící pes v cele a celý jeho gag - výborné momenty :)) Plus beatbox od mojí nejoblíbenější ovce :D(1.6.2015)

Nikdy by mě nenapadlo, že se někdy podívám na něco, co se jmenuje Ovečka Shaun ve filmu. Rozhodně jsem ale chybu neudělal a tuhle čirou zábavu bych doporučil každému. Za celých 85 minut nebylo třeba jediného slova a absence dialogů mi vůbec nevadila. Počet gagů a vtípků je zde opravdu obrovský a je nesmírně těžké hledat hluché místo, kde by se divák nezasmál. Nespočet popkulturních odkazů taktéž považuji za veliké plus. /80%/ (Kino - Prom.)(4.4.2015)

Béééézvadné. Sice více dětské než ostatní celovečerní Aardmani, ale stále prvotřídní zábava. A zírající pes s krvavýma očima je můj nový hrdina!___P.S. Český distributor to s vynecháním titulků opravdu nezvládl. Pokud rodiče chtějí, aby děti něco pochopily, vysvětlování se nevyhnou..___P.P.S. Potitulkový fór strčil do kapsy cokoliv potitulkového od Marvelu.(17.4.2015)

Aardmanovská stop-motion animácia v kombinácii s prietržou nápadov, nikdy nebude nudiť. Popkultúrne odkazy, morálne ponaučenie a nedigitálne postavičky, skombinované v turbulentné dobrodružstvo.(12.11.2015)