Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Béééézvadné. Sice více dětské než ostatní celovečerní Aardmani, ale stále prvotřídní zábava. A zírající pes s krvavýma očima je můj nový hrdina!___P.S. Český distributor to s vynecháním titulků opravdu nezvládl. Pokud rodiče chtějí, aby děti něco pochopily, vysvětlování se nevyhnou..___P.P.S. Potitulkový fór strčil do kapsy cokoliv potitulkového od Marvelu.(17.4.2015)

Varování: Může vyvolávat pocity radosti, touhu někoho obejmout, usmívat se a zdravit úplně cizí lidi a také potřebu utíkat po louce do západu slunce... Táda táda tádadadáááá(16.6.2015)

Tak bohužel očekávání byla o něco větší. Mohlo to být více vtipné a možná i lepší příběh to dostat mohlo, ale jinak dobrá podívaná to byla, jen ničím novým nepřekvapí. Ještě čtyři dám.(27.5.2015)

Seriál mám hodně ráda a poetika Aardmanovců mi sedí, takže jsem pochopitelně byla zvědavá i na Ovečku Shaun ve filmu. Bohužel se dostavilo lehké zklamání. Snímek působí rozvláčně a oproti několikaminutovým seriálovým dílům, které jsou nahuštěné a s mnoha gagy a nápady, prostě neplyne takovým tempem, jež by vás nenechalo vydechnout a nutilo vás neustále se chichotat. Za mě lehké zklamání.(16.7.2015)

Mohu se podepsat pod komentář uživatele Mertax, jen ještě dodám, že nejsem vyloženě seriálový znalec a možná i proto pro mě film nebyl vyloženou "peckou", jako by se to mohlo díky zdejším komentářům zdát. Každopádně mi to přišlo spíše pro děti než pro dospělé a celkově spíše originální a milé než nějak neobyčejně vtipné a emotivní. Nicméně takových 70 % asi ano.(7.4.2015)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)

• - Na konci filmu, kdy se postavy vracejí na statek, se prasata dívají na seriál s názvem The Amazing Adventures of Morph (od r. 1980). (willy1)