Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Celovečerní dobrodružství plastelínového beránka a dalších obyvatel farmy je opět aardmanovka jako vyšitá. Opět tam jsou mraky vizuálních gagů, které se na sekundu mihnou jedním záběrem a kdo si toho nevšiml, třeba si všimne, až na to bude koukat příště. Bezeslovný příběh je přece jen na celovečerní stopáž velké sousto, takže spousta dětí při filmu neudrží pozornost až do konce.(5.4.2015)

Veselá taškařice pro milovníky této vlněné a plastelínové zábavy. Tempo svižné, hromada perfektních odkazů (Mlčení jehňátek nejlepší) a konec pěkně dojemný. Já jsem spokojen.(17.5.2015)

Poprvé jsem zažil kino, ve kterém krom naší rodiny (a uvaděčky) nebyl nikdo. Prázdniny. Nové kino na malém městě...(20.8.2015)

Se Shaunem se povedlo něco, co bych od kraťasu nečekala - povedlo se ho převést do filmové podoby bez toho, aby celovečerák nudil. Ovečka Shaun ve filmu je akční (možná víc než leckterý z dílů stejnojmeného seriálu), legrační a zábavný přesně na oněch osmdesát minut. Filmu ani na chvíli nedochází dech a jakmile přece jen děj polevuje, objeví se skeč, který vás dostane (pes ve vězeňské cele, Mr. X a jeho wolverinovské nůžky, operační sálek). Shaun je zkrátka pořád takový, jaký by měl být, a to je dobře. Snad se z něj postupem času nestane amerikanizovaná břečka, kterými jsou naše kina v poslední době hojně zalévána.(17.5.2015)

Fantastická animace, skvělý humor a množství neotřelých nápadů. Pro děti jak stvořené, ale bavil jsem se i já. Velmi silné 4 hvězdy = 80%(6.6.2015)