Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Viděl jsem několik dílů seriálu a docela se mi líbil. Má to spoustu nápadů a stejně jako třeba Wallace a Gromit je to správně trhlé. To samé jsem čekal i od filmu a rozhodně jsem nebyl zklamán. Naopak musím říct, že se tento celovečerní film poměrně slušně vydařil a co jsem si obzvláště užil byla hudba, která byla opravdu skvěle vybraná a dokázala u mě navodit tu správnou atmosféru a náladu a příběhu dávala onu pro celovečerní film potřebnou hloubku. Navíc i hlavní záporák v podobě pracovníka odchytové služby, který byl správně zlý a zároveň lehce přitroublý, se mi velmi líbil. Celkově tedy spokojenost. 8/10(21.9.2015)

Málokdo dokáže vytvořit kvalitní groteskní zábavu zcela oproštěnou od smysluplných dialogů a s příběhem na úrovni sedmiletého dítěte - tvůrcům Ovečky Shaun se to podařilo takřka dokonale. Neutuchající gejzír skvělých nápadů, z něhož sice v některých chvílích netryská nic, co bychom už jinde stokrát neviděli, ale vždy ve chvíli následující překvapí vtipem či odkazem natolik promyšleným a kreativním, až se tomu nechce věřit (zle zírající pes v protější cele byl ještě vtipnější než vtipný:))..... Navrch ještě nějaká ta dávka emocí, potřebného patosu a super smolařský záporák, který mě opravdu hodně bavil, a máme tu nejen výborný film, ale i velký potenciál do budoucích projektů... 85%(15.7.2015)

Poprvé jsem zažil kino, ve kterém krom naší rodiny (a uvaděčky) nebyl nikdo. Prázdniny. Nové kino na malém městě...(20.8.2015)

Pavouk žeroucí mouchy je morbidní, i když vlastně přirozené. CITÁT - Bééé, béééé............. Tohle se povedlo. Čekal jsem, že když ovečka Shaun dostala tak velký prostor, že to nebude fungovat, ale opak je pravdou. Má to vtip, smutek, akci, radost a spousty odkazů na různé filmy. Můžeme tu tak vidět a zasmát se parodii na filmy The Beatles, Mr. Bean, Na konci světa, Twister, Terminátor a třeba i Jurský park. Děti tyto vtípky přehlédnou, ale dospělejší populace je určitě ocení. Já to mám za 100% a bééééé.(25.5.2015)

Aardmanovská stop-motion animácia v kombinácii s prietržou nápadov, nikdy nebude nudiť. Popkultúrne odkazy, morálne ponaučenie a nedigitálne postavičky, skombinované v turbulentné dobrodružstvo.(12.11.2015)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)