Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Mohu se podepsat pod komentář uživatele Mertax, jen ještě dodám, že nejsem vyloženě seriálový znalec a možná i proto pro mě film nebyl vyloženou "peckou", jako by se to mohlo díky zdejším komentářům zdát. Každopádně mi to přišlo spíše pro děti než pro dospělé a celkově spíše originální a milé než nějak neobyčejně vtipné a emotivní. Nicméně takových 70 % asi ano.(7.4.2015)

Seriál neznám, ale jestli je tak úžasný jako film, tak se na něj rozhodně budu chtít podívat! Čeká vás osmdesát minut té nejzábavnější jízdy, vůbec by mě nenapadlo, že mě takhle hodně bude bavit film, ve kterém nepadne ani slovo. Mělo to příběh, hlavu a patu, moře vtipných situací a hlavně ovce, které vzaly osud do vlastních rukou. Příběh není nikterak složitý, a to je určitě plus. Celkově zábava pro celou rodinu! Počkejte si až úplně do konce titulků.(31.1.2016)

Shaun ve filmu! JO! Ale může to fungovat? Zvědavost mi nedala, Timmyho tašku na záda, do ní bečícího Shauna a směr kino. Už u prodejny lístků jsem viděl matky s dětmi, které prošily "půjdem na ovečku vid, půjdem" a já pochopil, že v tom nejsem sám (až teda na to, že lístek jsem si platil...). Klasicky jsem vzal lístek do předních řad a brzy jsem si uvědomil, že všichni okolo mě mají průměrný věk 6 let (některé matky se vytratily do blízké kavárny a zbývající "dospěláci jsou v temných koutech zadních řad). A pak to přišlo, na 85 minut roztažený díl Shauna, který ukázal všechno to dobré, co z jeho krátkých epizod jeho fanoušci milují... nebo ne? Filmový Shaun mě přijde jiný, je to stále ta samá roztomilá ovce, ale nutnost utáhnout film postavilo scénáristy před úkol vytvořit nosný příběh, co to zvládne a na víc vynechat miniaturní epizodky, které jsou většinou nejvtipnější na jednotlivých dílech. Film tak působí příjemně, rozhodně je vtipný (i když děti se tolik nesmály, nedivím se jim, některé skeče byly multi-kulti, jiné založeny na mnoha dospěláckých souvislotech - ono 6ti leté dítě asi těžko pochopí na co odkazuje lovec zvířat u zrcadla, plakát zvířete v cele, i ztrátu paměti bez přečtení "memory loss" ani geniální Shaun nezvládl... došlo tu posunu, kdy si myslím, je Shaun více podívaná pro dospívající až dospělé, než pro malé děti jako dřív, ty mimické a pohybové vtipy ke kterým nepotřebujete žádné znalosti tu nejsou tak časté... a "nesmích" mnoha mladých diváků to potvrdil). Přesto je Shaun zábavný, rád si ho pustím znovu, budu zbožňovat některé scény (ovládnutí domu - pizza toast a zmzlina, ryba hrající na harmoniku, Timmy jako taška na záda, mlčení jehnátek) a hlavně si z něj člověk odnese skvělou náladu.(12.4.2015)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)

• - Meno ovečky Shaun pochádza z anglického slova "shorn" (ostrihaná). (kacer4)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)