Ovečka Shaun ve filmu

Ovečka Shaun

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2015, 85 min

Ilan Eshkeri

Ovečka Shaun ve filmu, aneb chundelatý úlet. Seriál znám zběžně, ale díky reakcím na film jsem se nechal nalákat a nelituju. Studio Aardman pořád dostává svému jménu. Neutuchající gejzír nápadů, závodní tempo, okamžiky pro děti i pro dospělé, groteskno a porce dojetí navrch. O všem svědčí fakt, že skupinka lidí v mém věku si při odchodu z kina začala spontánně pískat ústřední ovčí melodii. :o) Pouze z důvodu lehké odhadnutelnosti některých zvratů (příběh je skutečně určen spíš menším dětem), dávám "jen" 90%.(13.4.2015)

Perfektne animovaná zábava natlakovaná nápadmi až po strop maštale. Čo je zaujímavé, smiala sa predovšetkým dospelá časť publika. Zízajúci pes v cele oproti samozrejme najlepší.(26.4.2015)

Mohu se podepsat pod komentář uživatele Mertax, jen ještě dodám, že nejsem vyloženě seriálový znalec a možná i proto pro mě film nebyl vyloženou "peckou", jako by se to mohlo díky zdejším komentářům zdát. Každopádně mi to přišlo spíše pro děti než pro dospělé a celkově spíše originální a milé než nějak neobyčejně vtipné a emotivní. Nicméně takových 70 % asi ano.(7.4.2015)

Ačkoliv ovečce sluší spíše několikaminutové epizody než celovečerní film, stále je zábavnější než většina komediální produkce. Kdo zná, ví co může čekat a přesto ho tvůrci nejednou překvapí a jedním hudebním číslem, možná i dojmou.(10.8.2015)

100 % Smál jsem se od začátku do konce. Čeká vás osmdesát minut té nejzábavnější jízdy bez jediného hluchého místa, plné výborných originálních nápadů. Dojde i na Vykoupení z věznice Shawshank. Tomu prostě není co vytknout, teda kromě toho, že jsem musel furt myslet na to, že když je to ten ovečka, tak by se měl spíš jmenovat beránek Shaun, ale na to mu zase chybí rohy… já vím, to jsou hloupý problémy. Bééé(1.4.2015)

• - Restaurace, kde se ovce snaží splynout a napodobovat jiné hosty, se jmenuje "Le Chou Brûlé", což znamená "Spálené zelí". (willy1)

• - Film obsahuje odkazy i na další slavné snímky. Například muž z odchytové služby před zrcadlem je parodie na Roberta de Nira ve snímku Taxikář (1976). Sedlákův billboard z kadeřnictví je odkazem na sérii X-Men a to na postavu Wolverina (Hugh Jackman). Syčení kočky na odchytové stanici v cele za plexisklem je zase odkaz na Anthonyho Hopkinse alias Hannibala Lectera a jím vymyšlený zvuk, kterým děsil ve filmu Mlčení jehňátek (1991). Dalším z odkazů jsou například ovce oblečené do chemických kombinéz s respirátory, které připomínají seriál Perníkový táta (od r. 2008). (cze.Oi)

• - Ve filmu je několik odkazů. Například po neúspěšném pokusu o vniknutí do nemocnice usedá zoufalý pes Bitzer na lavičku jako Forrest Gump (1994). Ovce kráčejí přes přeřhod jako skupina Beatles na obalu "Abbey Road" (v obou směrech). Titulní skladba "Shaun the Sheep" začíná stejnými takty jako "When the Saints Go Marching In". (melica)