Na vítězné vlně

• USA When the Game Stands Tall (více)

Jim Caviezel (Umučení Krista) se představuje v roli středoškolského fotbalového trenéra Boba Ladouceura, který prožije sezónu, jež všechno změní. Jako trenér svým svěřencům vždycky vštěpoval, že vítězství neznamená vše. Teď ale s pomocí asistenta Terryho Eidsona (Michael Chiklis – TV seriál Policejní odznak) dokázal s týmem zvítězit ve 151 utkáních v řadě a i jeho úplně oslepila vidina pokračování rekordní série. Dokonce tolik, že mu ani nedochází, jak moc zanedbává svou manželku Bev (Laura DernJurský park) a vlastní děti. Zlomový moment se ale blíží. Tým se potýká s krizí, zasáhla ho tragédie a hrozí, že bude všemu konec. Naštěstí se ale objevuje pozoruhodný nový hráč (Alexander LudwigHunger Games), díky kterému si Bob znovu uvědomí, že týmové úsilí je víc než osobní sláva. (Bontonfilm)

helrohir

Športové filmy neboli nikdy môj šálok kávy a tento film na tom určite nič nezmenil. Je síce sympatické, že stavia morálne hodnoty a tímového ducha nad individuálne výkony, ale celkovo je to prvoplánový film, v ktorom sa omieľajú šablónovité frázy plné klišé. Caviezel v hlavnej roli je celkom sympaťák. 30%. ()

Blazis34

Filmy s podobnou tématikou se mi zamlouvají, tento nebyl výjimkou. Je pravda, že v podobném žánru vše jede jak má, pak přichází zápletka a chvilka pro srdcervoucí a motivační promluvy a tým se znovu nastartuje. Zde těch dojatějších chvilek bylo o dost více a je otázka, zda né až moc. Přiznám se, že Boba Ladouceura jsem neznal, ale dle posledních okamžiků ve filmu (které byly mimochodem skvěle zařazené a odkaz na skutečnost dodá vždy filmu větší dávku uvěřitelnosti), to byl velký speaker a motivátor. Přes 25 let vést jedno družstvo je neskutečný počin. Zpět ale k filmu. James Caviezel působil velice autenticky a profesionálně a dle mého, podal velice dobrý herecký výkon. Ostatní výkony byly lehce nadprůměrné, ale na méně známější herce velice zdařilé. Na vítězné vlně mě nedojal, ale inspiroval a bavil. Dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

rasto87

Ďalší športový film, ktorý nie je čisto len tak o športe, ale je to hlavne stvárnenie legendárneho trénera Boba Ladoucera, ktorý v tomto filme ukazuje, že mu nešlo len o víťazstva a natiahnutie neporaziteľnej šnúry, ale v prvom rade je to o tom, ako sa snažil vštepovať a vychovávať mládež, ktorá sa má zaradiť do spoločnosti, žiť v súdržnosti a mať tímového ducha. Športový tréneri to majú naozaj ťažké, pretože keď sa mužstvu darí je to pán, ale pokiaľ nie ihneď ho treba vymeniť. I keď tento snímok bol znázornenie skutočného príbehu, tak ma to až tak neoslovilo ako napr. Coach Carter alebo Sezóna Titanov. Chýbala tomu určitá dávka energie. ()

frankiiee

Som sportovy fanusik, takze mozno moje hodnotenie nie je moc objektivne, film si kazdopadne ide takou tou obvyklou cestou ktoru sme uz videli mnoho krat, napriek tomu, ze sa jedna o film inspirovany skutocnymi udalostami, ale takych je vacsina , ktore sa zaoberaju sportom, no a tento v tej velkej konkurencii svoj tien neprekrocil, ale kazdy kto ma rad sport si ho pozrie a nudit sa nebude. ()

Saxos

Nic nového. Klasický sportovní film o americkém fotbalu. 151 zápasových vítězství středoškolských amerických Sparťanů v průběhu 12 let. Každá série však jednou končí. Fotbal však není jediným zaměřením filmu. Najdete zde víru, rodinu i charakter. Režisér Thomas Carter zpracoval jednoduchý příběh o týmu, který prožívá mnoho vítězství, ale i porážku a následný tlak na hráče. ()

esmoke

Trenér amerického fotbalu Bob Ladouceur dovedl svůj tým ze střední školy k neuvěřitelným 151 vítězstvím a uvidíme co se dělo kolem a potom. Nic moc nového, klasické americké oslavování. (2D dabing) Rozpočet: $15 miliónů, Tržby: $30,127 miliónů. ()

montel

Střední škola De La Salle neprohrála již 151 fotbalových utkání v řadě a vyhrává další pohár. Konkurenční týmy už se s nimi bojí hrát, někteří hráči míří k velkému snu hrát za univerzitu. Mužstvo však před novou sezónou ovlivní dvě tragédie. Nejdříve příjdou o trenéra Ladouceura (James Caviezel), který má zdravotní problémy a posléze je v ghettu zastřelen jeden z pilířů mužstva, talentovaný T.K. Kelly (Stephan James). Po tomto neštěstí se trenér vrací k týmu a na počátku nové sezóny se musí poprat s týmovou morálkou. Po přerušení úspěšné šňůry a dvou porážkách v řadě, zajíždějí na půdu dalšího neporazitelného týmu k bitvě o Ameriku...Sportovní filmy mám rád, dokáží chytnout za srdce, zaujmout, dojmout, udělat z nezajímavé postavy hrdinu. I když je film typickým průkazem amerického snu nevadilo mi to, jelikož je natočen skutečně téměř celý přesně tak, jak napsala historie amerického středoškolského fotbalu. 60% ()

nevergiveup

Sportovní filmy většinou spíš nadhodnocuji, zvlášť ty o americkém fotbale. Ale bohužel tohle je pravděpodobně nejhorší sportovní film, jaký jsem viděl. Dialogy jsou děsivé, výkon Caviezela také. Od začátku až do konce filmem prostupuje jedno cliché za druhým. Obvykle mi takové prvky nevadí, konec konců ve filmu o sportu, který povídá o nevzdávaní se, vyhecování se k lepším výkonům, poražení silnějších, je trochu těch cliché potřeba. Ale tohle už je opravdu moc i na mě. Slabých 40% ()

eaglestar

Jak se dělá americké filmové zvěrstvo? Jednoduše! Napálíte tam pobožňálskou vymývárnu, hnusnou hudbu a debilní variaci na rugby. Samozřejmě, že se tam musí proběhnout i banda černých a vyžraných hovad (velkých a zbožňovaných to "atletů" v zemi neomezených možností, -ano i prase tam umí běhat rychlostí Bena Johnsona na vitamínech), to by jinak nebyl "fotbal". Jednu hvězdu za to, že tam neplápolaly vlajky. ()

Prokop23

Když byl včera ten Thanksgiving day a i u nás bylo možno sledovat pořádnou porci fotbalu, mám na mysli fotbal a ne nagelovaně-přiteplenou hru, jež správně kopanou se nazývá... Filmů o americkém fotbalu je požehnaně, pro českého diváka však z pochopitelných důvodů zůstávají spíše pod radarem. Někdy je to na škodu, protože i zde jsou dobré filmy, teda pokud zrovna nejsou zkaženy oficiálními titulky či ještě hůře dabingem, který vůbec nedává smysl. Z těch lepších třeba: Vzpomínka na Titány, Vítězové a poražení či odlehčení Náhradníci. Pak jsou zde samozřejmě i ty slabší. When the Game Stands Tall je z té podprůměrnější kategorie, která se dost často vyznačuje více či méně nápadným akcentem k náboženství (křesťanství), povinnosti (US Army) a správnosti života vůbec (fotbal není hra, je to návod k životu a podobné kváky). Film zbytečně složitý, bez svižného děje, nevýrazné hlavní postavy, nesmyslné a špatně uvěřitelné zápletky. Jednu hvězdičku za to, že je to o parádním sportu, druhou za dobře natočené šoty z hřiště. ()

funesfilm

,,...nejde o rekord, ide o tím". Skutočné životy i príbeh o sile odhodlania zvíťaziť. Nie však za cenu straty samého seba. Herecké výkony bez výraznejšieho prejavu. To ale neuberá na podstate ukázať to, že v športe je dôležité zostať človekom i na úkor úspechu. ()

JerryPilsen

Příběh je primitivní a moc se nezaobírá podstatou úspěšnosti při vítězstvích.Za to jsou dobře natočeny sekvence ze zápasů,díky nim děj dobře uplyne. ()