Na vítězné vlně

• USA When the Game Stands Tall (více)

Jim Caviezel (Umučení Krista) se představuje v roli středoškolského fotbalového trenéra Boba Ladouceura, který prožije sezónu, jež všechno změní. Jako trenér svým svěřencům vždycky vštěpoval, že vítězství neznamená vše. Teď ale s pomocí asistenta Terryho Eidsona (Michael Chiklis – TV seriál Policejní odznak) dokázal s týmem zvítězit ve 151 utkáních v řadě a i jeho úplně oslepila vidina pokračování rekordní série. Dokonce tolik, že mu ani nedochází, jak moc zanedbává svou manželku Bev (Laura DernJurský park) a vlastní děti. Zlomový moment se ale blíží. Tým se potýká s krizí, zasáhla ho tragédie a hrozí, že bude všemu konec. Naštěstí se ale objevuje pozoruhodný nový hráč (Alexander LudwigHunger Games), díky kterému si Bob znovu uvědomí, že týmové úsilí je víc než osobní sláva. (Bontonfilm)

JohnSmith

Film o americkém fotbalu, kde se moc toho fotbalu nedočkáme, zato dostaneme nášup patosu, srdceryvných projevů plácání do větru. ()

iXtr3m3

Neurazí ani nenadchne. Ale opäť vítam návrat do športovej drámy, pretože viem, že klenoty typu Spomienka na titanov či We are Marshalls sa už nenatočia, takže som vďačný za každý sport drama movie. Najbližšie ma čaká ďalší americký národný šport v podobe Million Dollar Arm, kde očakávam rovnaký "len" priemer, ale aj tak si ho nenechám ujst. 65% ()

divak84

hořke zklamaní.po pulhodině vypnuto.brutalně šíleným a gay způsobem zfilmovaný americky patos do nejhrubšího zrna. taťka leží po infarktu polomrtvej a plnobledej a syn řekne "...ale tati, budeš mě trenovat ne ? a s brekem odchází".. tohle fakt nežeru..šílenost.nemužu hodnotit protože jsem rád že jsem nedokoukal ()

Aslan

Príbeh silný, tak akurát. Nezáleží len na tom aby sme vyťažili cez mŕtvoly. Ale aby sme sa stali dobrými ľuďmi, a prežili pekný život. ()

filipvrbik

Sportovní film o tom , že jsou v životě důležitější věci než sport. Amerického fotbalu je tu pomálu, spíš se režisér zaměřil na psycholgii postav, ale stejně mám mnohem raději rugby než AF. Soustavné modlení před každým zápasem mírně ruší,ale neva , je to podle skutečné události. Líbilo se mi s jakou lehkostí zvládl svoji roli James Caviezel. Konec má něco do sebe....80% ()

sedlo03

Jsem docela sucker na podobné filmy, ale tohle se opravdu povedlo. Spíše než sportovní dokument, to bylo emotivní drama a soudržnosti, bratrství a vzájemném respektu. Ano, uvědomuji se, že zním jak z laciného amerického filmu, ale kdo někdo hrál týmový sport na úrovni, ví o tom své, a to, že v Americe se to ještě několikrát stupňuje díky jejich systému propojení školství a sportu, je snad docela jasné. Super cast, super režie a all around dobrej film, kterej vás donutí se zamyslet. ()

Anduril

Proste milujem filmy s touto tématikou. A keď sa tam blysnú dobré a uveriteľné herecké výkony, znesiteľný príbeh a dej, pekná myšlienka o týme a živote mladých športovcov, super zábery zo zápasov, a v pozadí výroky z biblie... tak mi proste všetky tie záporné stránky zaniknú. Je to proste super film určený pre mladých (od 12 rokov), najmä chalanov - športovcov. Kúsok pre motiváciu, a k utuženiu týmu. Klobúk dole pred odvahou natočiť v tejto dobe aj film podobného rázu. ()

BOURQUE

Ďalší film o americkom futbale, ktorý však predsa len je trošku iný. Prostredím je stredoškolská liga a sympatickí študenti/športovci. S čistým srdcom dávam na film štyri hviezdičky, pretože veľmi dobre našiel rovnováhu medzi športom, ľudskosťou, vierou a hlavne zdôrazňuje to, že najdôležitejší je rodina (mužstvo). Veľmi sympatický výkon od J. Caviezel. PS. Post zábery pri titulkoch zo „skutočného života“ a o skutočnom B. Ladouceurovi sú pôsobivé. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Olík

Nemám tohle dětsky jednoduché hodnocení rád, ale tady se hodí asi jako nikdy....nenadchne a ni neurazí....a takhle bych klidně mohl svůj komentář ukončit. Rád si ujíždím na strýčkoSamovských prvoplánových patosech o Davidech mocnějších Goliáše......ale tady o to v pointě nakonec vůbec nejde. Středoškolský tým pod vedením "umučeného Krista" Caviezela sice hraje tu čecháčkovy příliš neznámou americkou obdobu rugby - vyhrávají, prohrávají (tedy oni de facto pouze vyhrávají), brání, skórují, trénují- tvůrci si však více než výměšku potních žláz vypoceném na 120yardovém hřišti zaměřují na ty vyloučené při soukromých dramatech zúčastněných. Ten zanedbává rodinu, ten má problémy s otcem, ten tragicky zemře, ten má rozvázanou tkaničku....rozehráno toho je mraky, ale nic nemá vyústění, nic nemá nějaký zásadní dopad na děj, vše si jen tak profrčí kolem stadionu, zamává a jede dál. Takže v pointě před námi nestojí ani sportovní snímek, ani regulérní drama, ani nic jiného....jenom takový líný kočkopes. I když to z mého hodnocení na první pohled vůbec nemusí vypadat, Na vítězné vlně není špatným filmkem.... jenom hrát v týmů kouče Ladouceura, tak by byl posazen na lavici určené náhradníkům, protože do hry rozhodně nedává všechno. ()

Ondr@932

Nic moc sportovní film. Čekal jsem o tohoto režiséra, který před pár lety natočil luxusní sportovní film, tak že i tento bude přinejmenším podobně luxusní, ale bohužel jsem byl trochu zklamán. Je to takový průměrný trochu občas nudný sportovní film, ještě, že tam aspoň hrál oblíbený herec James Caviezel ... 55% ()

PanPaniscus

Daleko víc sonda mladistvým než sportovní film, tak je to třeba brát - v takovym ohledu je to nadprůměrné dílo, jež natěšenýho fanouška sportu musí nutně trochu zklamat. ()

TommyDiamond

I když mě režisér Thomas Carter okouzlil a strhnul svým snímkem Coach Carter z roku 05', tak jeho nový příběh spíš zklamal než potěšil. Film Na vítězné vlně je sice uplácán ze stejného těsta jako Coach Carter, ale chybí mu opravdová síla hlavní postavy, která se chová správně a příkladně i když svými činy a přístupem zvedá vlnu populismu. Díky této absenci pak všechna ukázka sportu, týmovosti, velkých gest a nelehkých ztrát šumí kamsi do prázdna. I když jsem dobře pochopil co nám chtěl Thomas Carter říct a ukázat, tak to tentokrát u mě na víc než dvě hvězdy nedá... ()

Meev

Když pominu předvídatelný klišé děj, tak hezký film s výbornou kamerou a hercemi. Takhle si představuji sportovní film. Nic víc není třeba dodat. ()

Guran

Až mě překvapilo, jak je tento film skvělý. Snímek se sportovní tématikou je dobře natočený s přesvědčivými herci, jako byl James Caviezel, kterého jsem už dlouho neviděl hrát v pořádném filmu. Role Boba LAdoucera mu opravdu sedla, je mu opravdu hodně podobný. Totéž můžu říct i o mladých tvářích, co ve filmu stvárnili fotbalisty a Michaela Chiklise jsem skoro nepoznal, ale ten už není mladý. Příjemný rodinný film s výbornou tématikou a štastným koncem, kde může může pdnout kapka slzy. Rozhodně doporučuji milovníkům sportovních filmů. ()

Ernie_13

Dobrý príbeh, avšak čo celému filmu škodí je tá forma akoby to bolo orientované teen-publiku. Bolo by to oveľa lepšie kedby sa to natočilo ako klasická americká športová dráma. ()

ManOfPhoenix

Úžasná srdcervoucí sportovní drama. James Caviezel dal své postavě velice inspirativní roli a to se mu podařilo zahrát na výbornou. Nejde o vítězství, jde o přátelství, snažit se co nejvíc a vydat ze sebe všechno. ()