Má mě rád, nemá mě rád

• Francie

À la folie... pas du tout

• slovenský

Ľúbi ma, neľúbi ma

He Loves Me... He Loves Me Not

Romantický / Thriller

Francie, 2002, 91 min

Nejhorší nejsou trpaslíci, jak se domnívá český klasik Jára Cimrman, ale slepě zamilovaná a zhrzená erotomanka. Audrey Tautou v pro ní nezvyklé roli vás o tom přesvědčí. Jestli znáte OSUDOVOU PŘITAŽLIVOST s Douglasem, tak víte, na čem jste. To téma je podobné. Úvodní titulky jsou plné srdíček a následujících asi 30 minut to vypadá, že půjde o zamilovanou selanku, potom se to ale zajímavě zvrtne a samotný závěr je více než uspokojivý.(5.7.2003)

Pro mě zcela nečekaně příjemná záležitost. Miluju evropské filmy, zde ale nejde o komorní drama, nýbrž se debutující režisérka přiklání spíše na stranu hollywoodské vykalkulovanosti. Audrey z Montmartru je opět bláznivě zamilovaná, tentokráte ovšem balancuje na hranici rozkošné studentky malířství a paranoidní hyeny. Nesmíří se s platonickým vztahem, ani s tím, že manželka jejího vyvoleného kardiologa je těhotná. Scenáristé si s námi mírně zalaškovali a nejprve nás donutili věřit sympatické studentce, aby onen podraz poté uvedli na pravou míru a ten samý příběh vyprávěli podruhé – z pohledu ohrožovaného doktora. Rafinovaný a inteligentní příběh, který se v polovině změní z „romance“ v psychothriller, rozzařuje svým úsměvem subtilní a přesvědčivá Audrey Tautou, bez níž by byl film (alespoň pro mě) poloviční!! Finále mě navíc maximálně uspokojilo.(13.2.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,011,102Tržby Celosvetovo $5,126,264║ Miestami to je riadne šialené v podaní Audrey Tautou... /75%/(18.8.2006)

Kam až vás může dovést posedlost... to ukáže Angelika (opět skvělá Audrey Tautou). A když už je hospitalizována a oddechnete si, že Loik má konečně klid, tak vás překvapí nádherná mozaika z prášků... I když jsem příběh vnímal jako nadsázku, tak jsem se chvílemi skutečně bál.(8.7.2008)

Velmi zajímavý film. Velmi zvláštně pojatý, autor scénáře jakoby pořádně nevěděl, co chce psát. už úvodní titulky mě upoutaly, protože hudba a způsob, jakým byly udělány. se jen tak nevidí a přišly mi velmi originální. Teď se dostávám teprve k hodnocení samotného filmu, první polovina je tak sladká a něžná o tom, jak hodná, nežná a hezká holka naletěla zlému, pohoršenému, bohatému doktorovi, jsem opravdu nečekal, že se to zvhrne takovýmto způsobem. Druhá polovina má spád, plno nápadů a vyvolává vám úsměv na rtech, doprováný mrazením v zádech. Představa, že tak křehké stvoření, jakým Audrey Tautou bezesporu je, může trpět erotománií a dojít k tak zoufalým činům, je opravdu nervy drásající. Je to ale pouze film, který vřele doporučuju. A to nemluvím o titulní písni love, která vám bude znít v uších ještě další týden.(22.1.2004)