Má mě rád, nemá mě rád

• Francie

À la folie... pas du tout

• slovenský

Ľúbi ma, neľúbi ma

He Loves Me... He Loves Me Not

Romantický / Thriller

Francie, 2002, 91 min

Miluje li vás k zbláznění roztomilá dvacítka, nemusí to být nutně zrovna povznášející pocit. Tahle je totiž tak trochu na palici a dá vám tu lásku pěkně sežrat, ať už chcete nebo ne. Vcelku příjemný, originální žabožroutský počin, který ukazuje, že se s madmouseille Tautou dají s úspěchem provozovat i jiné polohy než ta na otravně na zádech funící slepici z Montmartru.(14.2.2012)

Hudba: Jerome Coullet Abych se přiznal, čekal jsem, že to nebude za moc stát. Nakonec jsem byl vcelku mile překvapen, že to nebylo tak špatné a já udržel pozornost. Nic originálního, ale neurazí.(17.3.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,011,102Tržby Celosvetovo $5,126,264║ Miestami to je riadne šialené v podaní Audrey Tautou... /75%/(18.8.2006)

Zdařilý mix roztomilosti Amélie, psychopatičnosti Cable Guye a vyprávěcího stylu a la jeden velmi známý film, který neprozradím. A také obsahuje jednu z nejlepších závěrečných scén, co jsem zatím viděl:-)(5.12.2002)

Pro mě zcela nečekaně příjemná záležitost. Miluju evropské filmy, zde ale nejde o komorní drama, nýbrž se debutující režisérka přiklání spíše na stranu hollywoodské vykalkulovanosti. Audrey z Montmartru je opět bláznivě zamilovaná, tentokráte ovšem balancuje na hranici rozkošné studentky malířství a paranoidní hyeny. Nesmíří se s platonickým vztahem, ani s tím, že manželka jejího vyvoleného kardiologa je těhotná. Scenáristé si s námi mírně zalaškovali a nejprve nás donutili věřit sympatické studentce, aby onen podraz poté uvedli na pravou míru a ten samý příběh vyprávěli podruhé – z pohledu ohrožovaného doktora. Rafinovaný a inteligentní příběh, který se v polovině změní z „romance“ v psychothriller, rozzařuje svým úsměvem subtilní a přesvědčivá Audrey Tautou, bez níž by byl film (alespoň pro mě) poloviční!! Finále mě navíc maximálně uspokojilo.(13.2.2006)